معرفی مکان و مناطق زندگی جن ها در ایران!+عکس
آکاایران: اماکن گردشگری معمولی شبیه موزه، بنا‌های تاریخی یا منظره‌ها طبیعی را فراموش کنید. قرار است در این جا شما را با مکان های ترسناک ایران که به نوعی با جن یا تراژدی جن رابطه دارد آشنا کنیم. مکان‌هایی که قرار است در این مطلب به شما معرفی کنیم، همه دربرگیرنده این تعریف می‌شوند مکان‌هایی  که به هیچ وجه شب نباید از آن‌ها بازدید کنید. ولی واقعاً این مکان محفلی برای اجنه‌ها است؟ حتی می‌گویند اجنه‌ها در این مکان با یکدیگر صحبت هم می‌کنند! در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات اکا, چندتا از این مناطق را با هم مرور می‌کنیم.
 

مکانهای جن زده ایران

کال جنی 
 
 
 
معرفی مکان و مناطق زندگی جن ها در ایران!+عکس
 
«کال جنی» دره‌ای بسیار قدیمی با دره‌ها و فرسایش‌های زیبا و گاه وهم‌انگیز است. این دره که در نزد بومیان به دره جن‌ها معروف است در شهر طبس قرار دارد. این نام رمزآلود هم قصه‌ای برای خودش دارد. «کال جنی» از دو بخش کال به‌علاوه جنی تشکیل شده است. کال به دره یا مسیر ایجاد شده به وسیله سیلاب‌ها و جریان آب گفته می‌شود. به این دلیل که ساکنان روستا‌ها این محل را ترسناک و محل حضور جن‌ها می‌دانسته‌اند. بخش دومِ نام را به آن اضافه کرده‌اند. این اثر شگفت‌انگیز با نام «دره جنی» نیز شناخته می‌شود.

قلعه جن
 
 
 
معرفی مکان و مناطق زندگی جن ها در ایران!+عکس
 
تنگه چاهکوه در بخش شمال‌غربی جزیره قشم نزدیک روستای چاهوی شرقی قرار دارد. این ژئوسایت، نمونه کم‌نظیری از فرسایش آب و تشکیل دره پرتگاهی است که در اثر حرکت تند و سریع آب و بارندگی‌های شدید تشکیل شده است. نزدیک روستای چاهو، سازند ماسه‌سنگی دیگری خودنمایی می‌کند که در اثر فرسایش باد به شکل قلعه درآمده است. به‌دلیل‌اینکه هیچ انسانی در تشکیل این قلعه دخالت نداشته است در گذشته‌های دور، مردم روستا ساخت آن را به اجانین نسبت می‌دادند و به‌همین‌علت حتی امروزه به این سازند زیبا، قلعه‌جن می‌گویند.

قبرستان جن
 
 
 
معرفی مکان و مناطق زندگی جن ها در ایران!+عکس
 
در جنوب شرقی‌ترین نقطه ایران، گورستانی با سنگ قبر‌های عظیم الجثه مکانی جالب برای ماجراجویانی است که به دنیای ماوراالطبیعه علاقه دارند. «قبرستان جن» در روستای تیس نزدیک شهر چابهار همون جایی که سنگ قبر‌های بزرگ و عجیبی داره و محلی‌ها رو به این باور رسونده که این گور‌ها محل دفن آدمیزاد نیست. زمان ساخت «قبرستان جن‌ها» به درستی مشخص نیست. ظاهر قبور نشان می‌دهد این آثار مربوط به زمان‌های بسیار دور است. تمام قبر‌ها در دامنه کوه و در دل سنگ‌ها کنده شده‌اند. علیرغم گذشت زمان و تخریب قبور توسّط باد و باران و عوامل دیگر هنوز قبر‌های زیادی در این مکان باقی‌مانده است. 
ریگ جن
 
 
 
معرفی مکان و مناطق زندگی جن ها در ایران!+عکس
 
«ریگ جن» منطقه‌ی شگفت انگیز و ترسناکی در ایران است که تا حالا اتفاق‌های بی جواب زیادی در آن افتاده است و موجودات زنده‌ی زیادی را به کام مرگ فرستاده است. با این حال هنوز هم مورد علاقه‌ی گردشگران ماجراجوی زیادی است. «ریگ جن» منطقه‌ای کویری و پر از تپه‌های شنی و اطراف آن دارای باتلاق‌های نمکی است. این کویر در جنوب غربی و غرب دشت کویر، جنوب سمنان، جنوب شرق گرمسار، شرق پارک ملی کویر، شمال انارک و غرب جندق قرار گرفته است و وسعت تقریبی آن ۳۸۰۰ کیلومتر مربع است.  

دودکش جن
 
 
 
معرفی مکان و مناطق زندگی جن ها در ایران!+عکس
 
«دودکش جن» یکی از عجیب‌ترین و هیجان انگیز‌ترین جاذبه‌های طبیعی استان زنجان در ۱۲۰ کیلومتری زنجان و در فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر ماهنشان است. ستون‌هایی از جنس خاک رس که تخته سنگ‌های بزرگی رویشان قرار دارد. در آنجا ستونی بلند از جنس خاک رس را می‌بینید که در اثر فرسایشی طولانی مدت به وجود آمده و تخته سنگی مسطح در بالای آن ظاهری شبیه دودکش را به آن داده است. به چنین پدیده‌های طبیعی در علم جغرافیا هودو گفته می‌شود. اما احتمالا، چون آن‌ها اشکال بسیار عجیبی هستند و ساختشان برای بشرو دشوار است محلی‌ها آن را «دودکش جن» نامیده اند.
 
 
گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات