آکاایران:  می دانید لباس ملکه ویکتوریا مشهورترین ملکه بریتانیا در زمان دفن چه بوده است ؟

زنی که قریب شصت و چهار سال بر انگلستان سلطنت کرد و امپراطوری انگلیس را به اوج قدرت و عظمت خود رساند. ملکه ویکتوریا معروف ترین زنی است که در تاریخ انگلستان به سلطنت رسیده و در مقایسه با تمام سلاطین انگلستان اعم از زن و مرد، بیشتر از همه آن ها در تعیین مسیر تاریخ این کشور اثر گذاشته است. او همچنین طولانی ترین دوران سلطنت یک پادشاه یا ملکه را در انگلستان داشته و دوران سلطنت شصت چهار ساله او که به دوران ویکتوریا معروف شده است درخشان ترین دوره تاریخ امپراطوری انگلیس به شمار می آید.

ملکه ویکتوریا که نام کامل او الکساندرینا ویکتوریا است در سال 1819 در لندن به دنیا آمد. پدرش ادوارد، دوک آف کنت چهارمین پسر جرج سوم پادشاه انگلستان بود. خانواده ویکتوریا به علت ولخرجی و گرفتاری های مالی دوک آف کنت وضع خوبی نداشتند و پدر ویکتوریا هنگام مرگش در سال 1820 بدهی سنگینی برای خانواده خود به ارث گذاشت. ویکتوریا که هنگام مرگ پدر طفل یک ساله ای بود تحت سرپرستی عمویش جرج چهارم که پس از مرگ جرج سوم بر تخت سلطنت انگلستان جلوس کرده بود قرار گرفت.

ویکتوریا از بدو طفولیت وارث تاج و تخت انگلستان به شمار می آمد زیرا جرج چهارم پس ازمرگ دخترش شارلوت وارثی نداشت، پسر دوم جرج سوم، فردریک در سال 1803 در گذشته بود و پسر سوم او ویلیام که ولیعهد جانشین جرج چهارم محسوب می شد عقیم بود. پدر ویکتوریا که پسر چهارم جرج سوم بود از معشوقه فرانسوی خود مادام دوسن لوران فرزندانی داشت که نمی توانستند مدعی تاج و تخت انگلستان بشوند. دوک آف کنت در سال 1818، در پنجاه سالگی با پرنسس آلمانی ویکتوریا ماریا لوئیزا که زن بیوه سی و دوه ساله ای بود ازدواج کرد و ویکتوریا محصول این ازدواج بود که در سال 1819 و یک سال قبل از مرگ پدرش به دنیا آمد.

جسد در لباس عروسی‌اش پیچیده شده و پرتره همسرش آلبرت در بالای سر او قرار دارد. «ملکه ویکتوریا» از ۲۰ ژوئن ۱۸۳۷ تا پایان عمر ملکهٔ پادشاهی متحد بریتانیا و ایرلند بود و همچنین از ۱ ژانویه ۱۸۷۷ تا پایان عمر امپراتریس هند بود.  او بیش از شصت و سه سال ملکه بود و در تمام تاریخ بریتانیا طولانی‌ترین دورهٔ سلطنت را داراست.
دورهٔ حکومت او با گسترش عظیم امپراتوری بریتانیا همراه بود. دورهٔ ویکتوریایی در اوج انقلاب صنعتی بود؛ دوره‌ای از تغییرات عظیم اجتماعی، اقتصادی و فناوری در پادشاهی متحد. ویکتوریا در ضمن آخرین فرمانروا از سلسلهٔ خاندان هانوفر بود.

ملکه ویکتوریا

آکاایران: می دانید لباس ملکه ویکتوریا مشهورترین ملکه بریتانیا در زمان دفن چه بوده است ؟


.

منبع :

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات