آکاایران: رکوردهای شگفت انگیز مرد عنکبوتی در گینس

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

10 رکورد برتر مرد عنکبوتی در کتاب رکوردهای جهانی گینس

مرد عنکبوتی

آکاایران: رکوردهای شگفت انگیز مرد عنکبوتی در گینس

رکوردهای شگفت انگیز مرد عنکبوتی در گینس

1- سریعترین ماراتن در لباس یک ابرقهرمان (مرد)
سریعترین ماراتن در لباس ابرقهرمان، با رکورد 2 ساعت و 34 دقیقه و 56 ثانیه، توسط مایکل واردیان (ایالات متحده آمریکا) با پوشیدن لباس مرد عنکبوتی در ماراتن لاور پوتوماک 2011 در پاینی پوینت مریلند واقع در ایالات متحده آمریکا که در 13 مارس 2011 برگزار شد، صورت گرفت. لباس کاملا عنکبونی واردیان به وی کمک کرد تا 166 رقیبش را در دومین پیروزیش در ماراتن چهار سال پیش، پشت سر بگذارد.
2- اولین تبهکاری که در صحنه های یک بازی ویدیویی مرد عنکبوتی ظاهر می شود.
اولین بازی که اجازه می دهد بازیکنان، یکی از دشمنان مرگبار اسپیدی را کنترل کنند، مرد عنکبوتی و سم بود: بیشترین قتل عام، برای SNES و مگا درایو/جنسیس در 1994 منتشر شد. در این بازی، گروه های مرد عنکبوتی با سم بالا می روند تا قتل عام را متوقف سازند و در این بازی، بازیکنان اجازه دارند شخصیت مورد نظر خود را برای بازی انتخاب کنند و به آن این توانایی را بدهند تا سم را در مرحله اول بازی کنترل کند.
3- اولین بازی ویدیویی مرد عنکبوتی/ اولین بازی رسمی مارول کمیکز
اولین سری بازی های مرد عنکبوتی در سال 1982، با عنوان ویژه مرد عنکبوتی در آتاری 2600 به بازار آمد. این بازی، بازیکنانی نیاز داشت تا اسپیدی را به دور از بمب های سبزرنگ جنی، به سمت بالای آسمان خراش راهنمایی کنند. امتیاز دیگر این بازی نیز این است که اولین بازی مارول کمیکز می باشد.
4- اولین بازی گذرگاه مرد عنکبوتی
اولین سری بازی های گذرگاه مرد عنکبوتی در سال 1991 ارایه شد: این بازی ویدیویی، یک بازی جنگی با وجود عناصری چون پایگاه هایی است که گاه و بی گاه بر سر راه ظاهر می شوند. در این بازی، 4 بازیکن می توانند به هم ملحق شوند، با بازی اسپیدی، بلک کت، هاکی و نامور. سرخط داستان از این قرار است که دکتر دوم، ارتشی از موجودات بیگانه می سازد؛ نقشه ای که اخیرا برای بار دیگر در کتاب کمدی خونخواهان نیرومند مورد استفاده قرار گرفته است.
5- رکورد صعود به بیشترین ساختمان ها بدون استفاده از تجهیزات کمکی
در سال 2010، مرد عنکبوتی، آلن رابرت (فرانسه) بدون استفاده از طناب، اسباب مکشی یا تجهیزات ایمنی، به بیش از 100 برج، از جمله آثار تاریخی و آسمان خراش صعود کرده بود. کوهنوردی شهرنشین که بطور مستقل و اختصاصی (با وجود آنکه از سرگیجه رنج می برد) عمل می کرد. آلن از لوله ها، قاب پنجره ها، کابل ها و شکاف بین آجرکاری نمای ساختمان هایی که ارتفاع آنها اغلب به 400 متر (1300 فوت) می رسد، استفاده می کند. وی در مکان هایی در سراسر جهان بخاطر صعود ناآگاهانه و غیرقانونی اش توقیف و زندانی شد، اما در عین حال صدها هزار پوند از درآمد حاصل از صعودهایی را که داشته صرف امور خیریه کرده است.
6- گران قیمت ترین کمدی- عصر نقره
گران قیمت ترین کتاب کمدی عصر نقره (1970-1956) که تا کنون فروخته شده، یک کپی از 15 داستان تخیلی و شگفت انگیز است که اول بار در سال 1962 منتشر شد. این کمدی، که شامل اولین حضور مرد عنکبوتی است، توسط شرکت گارانتی تضمینی (CGC) امتیازی حدود 9.6 دریافت کرد و در 8 مارس 2011، توسط خریداری ناشناس از طریق وب سایت حراج ComicConnect.com به قیمت 1.1 میلیون دلار (687659 پوند)، به انضمام حق عمل فروشنده، خریداری شد.
7- گران قیمت ترین تئاتری که روی صحنه رفته
“مرد عنکبوتی: خاموشی تاریک”، تئاتر موزیکال با تکیه بر قهرمان کمدی افسانه ای، گران قیمت ترین تولید تاریخ تئاتر است. از 14 ژوئن 2011، نمایش آن رکورد درآمدی بالغ بر 75 میلیون دلار در پی داشت؛ بزرگترین سرمایه گذاری که تاکنون نه تنها از نظر گستره تولید، بلکه بخاطر پایانه غربی یا هرجای جهان که تاکنون روی صحنه رفته است.
8- بیشترین نامزدی جایزه اسکار، بدون کسب عنوان برنده
مرد عنکبوتی و مرد عنکبوتی 2 با صداگذاری اوکانل (USA)، 20 مرتبه به خاطر شروع صداگذاری با عبارات مهرورزانه (USA 1983) در سال 1984 نامزد دریافت جایزه اسکار شد، اما هرگز موفق به کسب عنوان برنده نشده است.
9- بیشترین فیلم های برگرفته از اثر یک خالق کتاب کمدی
آثار کتاب کمدی استن لی، در فیلم های هالیوودی، از تاریخ 11 سپتامبر 2011، رکوردی شامل 15 بار شامل مرد عنکبوتی 2002، مرد عنکبوتی 2 ، 2004 و مرد عنکبوتی 3، 2007 را به خود اختصاص داده است.
10- محبوبترین ابرقهرمان بازی های ویدیویی
مرد عنکبوتی، محبوبترین ابرقهرمانی است که در ساخت بازی های ویدیویی از شخصیت آن الهام گرفته شده است. از سال 1982 تا مرد عنکبوتی: محدوده زمانی (فعال، 2011)، وی تاکنون ستاره 37 بازی ویدیویی انفرادی در 32 فرمت شده و در 9 عنوان دیگر با سایر شخصیت های مارول ظاهر شده است. وی در جداول پینبال، بازی های LCD دستی، پکیج بازی های کامپیوتری و یک بازی پلاگ اند پلی تلویزیونی نیز به نحو بارزی مطرح شد.

.

منبع :

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات