بزرگترین سازه های غول پیکر ساخته شده توسط بشرعکس

آکاایران: آدمیزاد به طور ذاتی کنجکاو و در پی خلق شگفتی های جدید است و از روزی که پا بر زمین نهاده تا به امروز مشغول به ساخت ابزار و وسایل مختلفی برای آسایش هرچه بیشتر در زندگی بوده است. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, نمی خواهیم به اختراعات و شگفتی هایی که در گذشته به دست بشر ساخته شده بپردازیم و فقط تصمیم داریم به معرفی چند سازه ی بزرگ و غول پیکر توسط انسان را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

بزرگترین مجسمه جهان

مجسمه وحدت، هند، ۱۸۲ متر

بزرگترین سازه های غول پیکر ساخته شده توسط بشرعکس

بلندترین مجسمه جهان، مجسمه وحدت، هیبت مرد آهنین هندی سردار والابای پاتل است. برای اینکه به سر مجسمه مرد آهنین برسید باید ۴ مجسمه آزادی را روی هم بچینید! پروژه ساخت این مجسمه از اولین پروژه‌های دوست داشتنی نخست وزیر هند نارندرا مودی بود که با ارتفاع ۱۸۲ متر بلندترین مجسمه دنیا شد. این مجسمه در نزدیکی شهر وادودارا ساخته شده است.

 

بزرگترین آبشار در جهان

آبشار ثروت در سنگاپور بزرگترین آبشار جهان محسوب می شود و بزرگترین مرکز خرید هم در اطراف این آبشار قرار گرفته است. این آبشار در سال 1995 ساخته شده و سمبل ثروت و زندگی است.

جنس این آبشار از برنز سیلیکونی است و حلقه های دایره ای شکلی در آن وجود دارند که حدوداً 66 متر پشت سر یکدیگر قرار گرفته اند و این حلقه ها روی ستون های بسیار بلندی هستند و ارتفاع بسیار بلندی دارند.

حلقه های برنزی داخل این آبشار بر اساس آداب و رسوم هندو ساخته شده اند و به معنای جهان و سمبل انسان و اتحاد هستند و رعایت مساوات و عدالت بین نژاد های مختلف و مذاهب متفاوت را در سنگاپور نشان می دهند.

آب موجود در این آبشار سمبل زندگی و ثروت است. بعضی از آن ها معتقدند که اگر مردم سه بار آب این آبشار را لمس کنند و اطراف آن راه بروند، خوش شانسی زیادی در زندگی آن ها اتفاق خواهد افتاد.

بزرگترین سازه های غول پیکر ساخته شده توسط بشرعکس

بزرگ ترین چرخ و فلک جهان

های رولر در لاس وگاس، نوادا، آمریکا بزرگترین چرخ و فلک جهان محسوب می شود که 167 متر ارتفاع دارد. این چرخ و فلک 28 عدد کابین دارد که در هرکدام 40 نفر جای می گیرند. چرخش کلی این چرخ و فلک 30 دقیقه زمان نیاز دارد. ساخت این چرخ و فلک از سال 2011 آغاز شد و در 31 مارس سال 2014 قابل استفاده شد.

بزرگترین سازه های غول پیکر ساخته شده توسط بشرعکس

بزرگترین آسانسور بیرونی در جهان

این آسانسور در کشور چین قرار دارد و بزرگترین آسانسور بیرونی در جهان محسوب می شود. این آسانسور بیش از 304 متر ارتفاع دارد. ریل این آسانسور در درازای یک کوه در ایالت هونان چین قرار گرفته است. این آسانسور شیشه ای می تواند هم زمان 40 نفر را جابجا کند. ساخت آن از اکتبر سال 1999 شروع و در سال 2002 تکمیل شد.

بزرگترین سازه های غول پیکر ساخته شده توسط بشرعکس

این آسانسور بلندترین اسانسور و سریع ترین آسانسور همراه با بیشترین ظرفیت است. البته در مدت زمان کوتاهی، استفاده از این آسانسور را متوقف کردند. علت آن هم نگرانی های امنیتی بود اما دوباره در سال 2003 اجازه دادند که عموم مردم از آن استفاده کنند. تقریباً یک دقیقه طول می کشد که این آسانسور به بالاترین حد از ارتفاع خودش برسد.

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات