نامه: اگر همین الان هوس کله‌پاچه کنید و در نزدیکی محل کار و زندگی‌تان کله‌پاچه‌ای نباشد چه می‌کنید؟ اگر نیمه‌شب دلتان کله‌پاچه بخواهد چه می‌کنید؟ قبول دارم که وقتی آدمی محتاج کله‌پاچه می‌شود هیچ مُسکنی نمی‌تواند دردش را درمان کند الا همان کله‌پاچه! پس بگذارید راهی را به شما پیشنهاد دهم که در هر زمان و هر مکانی (البته در حومه تهران) که هستید فقط با یک خط اینترنت بتوانید به قول امروزی‌ها در اسرع وقت کلپچ را بزنید و روشن شوید!

همان‌طور که گفتم همه چیز از خط اینترنت آغاز می‌شود، پس بروید در مرورگر کامپیوترتان و با همان اینترنت کُند، سرچ کنید و ببینید که آیا می‌شود اینترنتی سفارش کله‌پاچه داد! درست خواندید، کلپچ اینترنتی! در میان صفحات متفرقه گوگل سایتی که روبه‌روی شما باز می‌شود، یک سایت سفارش اینترنتی کله‌پاچه در تهران است؛ جایی که می‌شود برای فردا صبح سفارش یک کله‌پاچه داغ را ثبت کرد و منتظر ماند تا سر ساعت پیک‌موتوری با بوی مطبوع یک غذای ایرانی، پیش شما بیاید و بگویید جل‌الخالق! اینترنتی‌شدن سفارش کله‌پاچه، یک «انقلاب» یا یک «تغییر مسیر جدی» در تاریخ کله‌پاچه‌خوری نیست و اتفاقا به‌دلیل پایبندی به سنت‌های این غذای صددرصد ایرانی هم هست که کله‌پاچه اینترنتی در دو ماهی که از آغاز به کارش گذشته، مشتری‌های پروپا قرصی پیدا کرده و حالا کار به جایی رسیده که مدیران این سایت به دنبال اضافه کردن آش شله قلمکار و حلیم به فهرست سفارش‌های اینترنتی‌شان هستند.

روش کار، ساده و در نوع خود بدیع است، اینجا نه خبری از آشپزخانه هست و نه خبری از آدم‌هایی که روپوش‌های سفید پوشیده‌اند و در حال هنرنمایی با برش‌های گوشت و بناگوش هستند. کار این سایت دریافت سفارش‌ها از تمام نقاط تهران است. این سفارش‌ها دسته‌بندی می‌شوند و کله‌پاچه‌شان از نزدیک‌ترین کله‌پاچه‌ای معروف شهر خریداری می‌شود، بسته‌بندی شده و به آدرس مشتری پیک می‌شود.

برای سفارش، سیستم ساده‌ای تعریف شده چون احتمالا حاجی بازاری‌ها قرار است مشتری‌های آن باشند و هر چه کار ساده‌تر باشد، مشتری بیشتر خواهد بود. وارد سایت که شدید، در سمت راست صفحه، می‌شود گزینه «سفارش آنلاین» را فشار داد و بعد یک فرم ساده را که از آدرس و شماره تلفن تشکیل شده، پر کرد و منتظر سفارشی ماند که فردا به دستتان خواهد رسید.

جعبه‌ای را که سفارش خوشمزه شما داخلش است، یک پیک‌موتوری می‌آورد. شیوه کار سایت به این شکل است که بر اساس آدرس شما، از بهترین کله‌پاچه‌ای نزدیک به محلی که آدرسش را داده‌اید، سفارش شما تهیه شده، در بسته‌بندی عجیب و غریبی گنجانده می‌شود و سر ساعت به دستتان می‌رسد. اگر قیمت‌های سایت کمی گران‌تر از مغازه‌های کله‌پاچه‌ای است دقیقا به‌دلیل هزینه پیک و همین بسته‌بندی باحال است. باحال از این نظر که همه چیز داخل این جعبه پیدا می‌شود، از آبلیمو و سرویس یک نفره‌خوردن غذا و حتی یک لیوان و یک چای تی‌بگ برای آنهایی که دیوانه چای بعد کله‌پاچه هستند!

جالب‌ترین بخش کار اسم‌گذاری پک‌های غذاست؛ اگر مغز و زبان را با هم سفارش دهید، اسم پک شما، «سخن‌وری» خواهد بود. اگر بناگوش و مغز سفارش دهید، پک «حکمت» را خریده‌اید و اگر مغز در سفارشتان نباشد، پکیج «کم‌چرب» نصیب‌تان خواهد شد. قیمت‌ها هم از 17هزارتومان شروع می‌شود تا 23هزارتومان! این قیمت شاید برای آنهایی که در مرکز شهر هستند گران به نظر برسد، اما قطعا برای کسی که در تهرانسر می‌خواهد کله‌پاچه «شاخ طلایی» را بخورد، گران نیست!

شاید دو ماه فرصت کمی برای قضاوت درباره تعداد مشتری‌های این سایت باشد اما مدیرش که انگار راضی است و تازه امیدوار است به زودی، شعبه‌های دیگری هم در تمام شهرهای ایران باز کند تا هر کس، هر جای ایران، یکهو دلش هوس کله‌پاچه کرد، چشم بچه‌اش سبز نشود! البته با این اینترنت کند، شاید به قول مسافرکوچولو، آرام‌آرام قدم‌زدن تا یک کله‌پاچه‌ای حس و حال بیشتری داشته باشد و در مسیر هم که قطعا ترشحات معده، آماده‌ترمان می‌کند!
گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات