طنز و خنده دار

آکاایران: داستان طنز و خنده دار انسجام

آکاایران: داستان طنز و خنده دار انسجام

 پوریا عالمی نویسنده طنز پرداز خوب کشورمان در روزنامه شرق قلم می زند و این بار با یک داستان طنز خنده را به لب های ما هدیه می دهد. 

رفته بودم خواستگاری و بابای سوفیا که هشت سال من را راه نداده بود تو و می گفت صلاحیتت را تأیید نمی کنم که نامزد سوفیا بشوی، به هرحال بعد از هشت سال دلش سوخت و گفت بیا تو خواستگاری کن. وقتی من رفتم تو، دیدم اوه اوه توی اتاق ٤٠ نفر دیگر نشسته اند؛ همه هم خواستگار.

خواستم حرف بزنم و نسبت به این وضعیت شکایت کنم که بابای سوفیا چشم غره رفت و با چشم در خروجی را نشان داد؛ یعنی ناراحتی برو بیرون. من که ناراحت نبودم.بعد بابای سوفیا گفت چون تعدادتان زیاد است یا «گردو – شکستم» بازی کنید که نصف شوید یا دوتا سرگروه انتخاب کنید و وسطی بازی کنید.

به دلیل اینکه موهام سفید بود، دیگران فکر کردند من از همه بیشتر وسطی بازی کرده ام و پیر این کارم. درحالی که من فقط اهل خاله بازی بودم و کاری به وسطی نداشتم. خلاصه من را کردند سرگروه. بعد چون من از دور شبیه کریم باقری هستم، مردم فکر کردند من فوتبالم خوب است درحالی که فقط از دور شبیه کریم باقری هستم و نهایتا اگر توپ بیفتد آن دورها، من می توانم با لابی هایی که دارم، بروم توپ را از دور بیاورم.

البته به این کار توپ جمع کن هم می گویند که باید عرض کنم کار عار نیست. وقتی خواستگارها را امیدوار کردم، همه مرا انتخاب کردند. بعدش خلاصه یارکشی کردیم. بعد که بازی شروع شد و ما افتادیم وسط، یکهو دیدم جای اینکه با توپ ما را بزنند، دارند با سنگ و آجر می زنند. گفتم ببخشید جریان چیست؟

که در خروجی را نشان دادند که گفتم من ناراحت نیستم و اصلا دیگر صدام درنیامد. در همین وضعیت، بابای سوفیا گفت: میدون دوم، شما نظر خاصی نداری؟ به نظرت اوضاع خواستگاری کلا در منطقه و جهان چطور است؟ که من هیچی نگفتم.بابای سوفیا گفت: شما چرا حرف نمی زنی؟ گفتم والا من،

به قول بزرگی: سکوت کرده ام تا انسجام خواستگارها به هم نریزد. همین الان هم که حرف زدم می بینید که انسجام همه به هم ریخت. راستش برای من سؤال است؛ به قول شاعر که گفت؛ تا تو نگاه می کنی کار من آه کردن است / ای به فدای چشم تو این چه نگاه کردن است؟ الان هم این چه وضع حرف زدن است

که اگر حرف بزنی انسجام دیگران به هم می ریزد؟ تا آنجا که ما یادمان هست، همه حرف می زدند توی تاریخ که انسجام به وجود بیاورند. بابای سوفیا گفت: پس حرفی نداری؟ گفتم: خیر. بابای سوفیا گفت: سکوت علامت رضاست. پس حالا که شما موافقی، من سوفیا را می دهم به آن یکی خواستگارش.

وصیت:حیف که حرف بزنم، انسجام همه تان به هم می ریزد و سنگ رو سنگ بند نمی شود وگرنه حرف می زدم.

.

منبع :gahar.ir

گردآوری توسط بخش طنز،مطالب طنز سایت آکا
تبلیغات