مجله خط خطی - محمود بهرامی: هنوز مدت زیادی از درگذشت رابین ویلیامز کمدین و هنرپیشه مشهور و خوش اخلاق آمریکایی نگذشته است. به پاس بزرگداشت هنرش اظهارنظرهای سیاسی او را با هم مرور می کنیم:

,طنز؛ اظهار نظرهای سیاسی رابین ویلیامز رابین ویلیامز,طنز,جوک و لطیفه خنده دار


* درباره جرج دابلیو بوش: مردم می گویند طنز مرده است اما نمرده است. طنز زنده است و در کاخ سفید زندگی می کند.

* درباره مهاجرت: یک زمانی مجسمه آزادی می گفت: «بینوایان خودرا به من بسپارید، از پا افتادگان خود را، آنانی را که از ترس و سرما در هم فرو رفته اند.» اما دیگر اینطور نیست. حالا یک چوب بیس بال دستش گرفته و نعره می زند: «بیاین این ور، فکتون رو می آرم پایین.»

* درباره اقتصاد آمریکا: نمی توانید بگویید این وضع اقتصادی تقصیر او [جرج بوش] است. آنها می گویند اقتصادکلا وضعش خوب است چون مردم دارند به خرید کردن فکر می کنند. مثل این است که بگویید آدم های چاق آدم های سالمی هستند چون یک روز ممکن است ورزش کنند.

* وقتی خبرنگاران از جرج دابلیو بوش سوالی را می پرسند، جواب می دهد، «اشکالی نداره یارم جواب بده؟»

* اگر دقت کنید می بینیدهر وقت که دیک چینی دارد آب می خورد، جرج بوش اصلا حرف نمی زند.

* استفاده از نظرات جرج دابلیو بوش درباره اخلاقیات مثل استفاده از راهنمایی های یک جذامی برای بهداشت پوست صورت است؛ جفتش به درد نمی خورد.

* سیاستمداران آمریکا خیلی شبیه پوشک بچه هستند. اغلب هر دو را باید عوض کرد؛ و به دلایل مشابه.

* بعد از پایان ریاست جمهوری جرج دابلیو بوش: این پایان دوران «[شاه] جرج دوم» است. حکومت اِرور Error تمامشده است. (بازی لفظی و شباهت کلامی حکومت ارور با حکومت ترور در انقلاب کبیر فرانسه است. مترجم)

* زن ها هیچ وقت بمبی درست نخواهند کرد، آنها هیچ وقت اسلحه ای درست نمی کنند که بتواند آدم بکشد. اسلحه ای که آنها درست می کنند، کاری می کند که برای چند ساعت احساس کنید بدترین آدم روی زمین هستید.
گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات