رابطه دست‌خط و شخصیت! (شخصیت شناسی)

به گفته روانشناسان تحلیل دستخط هر فرد می‌تواند بیش از 100 خصوصیت از شخصیت او را برای ما معرفی کند از جمله...

 
به گفته روانشناسان تحلیل دستخط هر فرد می‌تواند بیش از 100 خصوصیت از شخصیت او را برای ما معرفی کند از جمله دستخط و نوع واکنش فرد در قبال مسایل مختلف زندگی البته باید بدانید این تحقیقات نسبی است و با درصد افراد سنجیده شده است.
ابتدا یک ورق خطدار برداشته و جمله زیر را بنویسید:

زندگی حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد


دستخطی که مستقیم و عمودی نوشته می‌شود نشان دهنده این است که فرد در موقعیتهای مختلف منطقی و عقلانی عمل می‌کنداما چرا؟ چون شما تحت فرمان قلب خود هستید.

بخاطر همین بیشتر پزشکان عمودی می‌نویسند و هنرمندان که عاطفی تر هستند دستخطتشان متمایل به راست و چپ است.(در اکثر افراد در نظر گرفته شده)


دستخط و شیوه تفکر
به نوشته خود در جمله بالا توجه کنید. چگونه حروف س و ش نوشته اید ایا به صورت قوسدار یا به صورت دندانه دار؟ اگر به صورت دندانه دار بنویسید یعنی شما نسبت به مساپل درک سریعی دارید ولی چنانچه قوسدار یعنی دقیق هستید ولی سرعت درک تان کمتر از گروه قبل است.


دستخط و قدرت تجزیه تحلیل فرد
باز چنانچه س و ش قوسدار بود تجزیه و تحلیل خوبی از مسایل ندارید و اگر دندانه دار بلعکس


دستخط و رک گویی شخص
حالا به نوشته خود توجه کنید اگر از بالای خط تراز شروع کرده باشید در ابتدای سطر در رفتار و گفتار خود حاشیه می‌روید و چنانچه از روی خط تراز شروع کرده باشید سریع سر اصل مطلب می‌روید. در رک‌گویی یکی از چیزهایی که روانشناسان به ان توجه می‌کنند در نوشتن حرف ت و پ است که اگر کشیده نوشته شود فرد رک گو است و صریح، اما اگر مقطع و کوتاه نوشته شود فرد بی حوصله و سریع ان را نوشته و در مسایل با حاشیه وارد می‌شود.
 
مطالب مرتبط:

چه جور عاشقی هستید؟ «روانشناسی»

طالع بینی «شانس»

منبع : seemorgh.com

گردآوری توسط بخش طالع بینی شخصیت سایت آکا
تبلیغات