سوء استفاده مالی با عنوان فرادرمانگرا

 

متوسل شدن به روش‌های غیر معمول برای حل مشکلات مختلف موضوعی است که از دوران بسیار دور در ایران وجود داشته و استفاده از دارو‌های درمانی خاص یا فال‌گیری و طالع بینی موضوعی نیست که امروز یا دیروز وارد جامعه ایران شده باشد

سوء استفاده مالی با عنوان فرادرمانگرا با رمالی

 

با این موضوع هم همواره پلیس برخورد کرده است.حالا شکل جدیدی از این درمان فوق بشری وارد جامعه ایران شده که با هیبنوتیزم و اموری این چنینی گره می‌خورد.افرادی از مشکلات دیگران و استیصال آنها استفاده می‌کنند و با سوءاستفاده مالی از نوعی جادوگری مدرن استفاده می‌کنند و قول حل مشکلات شهروندان ایرانی را به آنها می‌دهند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ درباره فعالیت شیادانی به نام فرادرمانگرا که در مراکزی به نام فرادرمانی فعالیت غیرقانونی می‌کنند هشدار می‌دهد.
سرهنگ غنی لو می‌گوید: «عده‌ای سودجو با عنوان فرادرمانگرا در مراکزی به نام فرادرمانی فعالیت غیرقانونی می‌کنند و اگر مردم از این افراد و مراکز اطلاع دارند، به پلیس اطلاع دهند. هم اکنون در جامعه تحت عنوان فرادرمانگر فعالیت می‌کنند، کارشان غیرقانونی است و
در واقع این کار نوعی بهره برداری از عرفان‌های نوظهور است. مردم آگاه باشند هرگونه اقدامی در حوزه درمان باید به تایید وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی رسیده باشد و چنانچه فردی یا گروهی خارج از این حوزه فعالیت کنند با آنها برخورد می‌شود. در صورت اعلام اطلاعات مردمی در این باره از طریق شماره تلفن 110، ایمیل، مکاتبه یا مراجعه حضوری یا شکایات ارجاعی از طریق مقامات قضایی از جمله دادسرای تخلفات پزشکی، موضوع با دقت رسیدگی می‌شود.»
او ادامه می‌دهد:« این گونه کارها بیشتر منشأ اقتصادی دارد و یک نوع کلاهبرداری مدرن است و این افراد با اطلاع از یکسری رمز و رموز که هیچ دلیلی بر واقعیت ندارد با القا باوری و هیپنوتیزم در افراد زود باور و ساده لوح این کار را انجام می‌دهند و از آنها سوءاستفاده‌های مالی می‌کنند. درمان‌های این چنینی با شیوه‌های رمالی و کلاهبرداری دلیلی بر این نیست که این عده از افراد سودجو بتوانند بیماری را درمان کنند.
این افراد در تمام کشور به صورت پراکنده و مخفیانه فعالیت دارند و چنانچه مردم اطلاع دهند پس از بررسی و تحقیقات با هماهنگی مقام قضایی برای دستگیری آنها اقدام می‌شود.»
سلامت نیوز

گردآوری توسط بخش طالع بینی شخصیت سایت آکا
تبلیغات