تقویت هوش
امروزه افراد بی شماری از کاهش هوش و حافظه رنج می برند و از این که مطالب را فراموش می کنند و به یاد نمی آورند یا آدرس هایی را که رفته اند به یاد نمی آورند در عذاب هستند و البته اغلب افراد دلیل این فراموشی ها را نمی دانند.

امروزه افراد بی شماری از کاهش هوش و حافظه رنج می برند و از این که مطالب را فراموش می کنند و به یاد نمی آورند یا آدرس هایی را که رفته اند به یاد نمی آورند در عذاب هستند و البته اغلب افراد دلیل این فراموشی ها را نمی دانند.
در اینجا ما براساس خصوصیات ماه تولد شما به این دلایل اشاره کرده و راهکارهایی را پیش پای شما می گذاریم تا در جهت افزایش هوش و حافظه از آنها استفاده ببرید.

مردادی ها، آذری ها و خردادی ها
پایبندی به برنامه ریزی

مردادی ها و آذری ها و خردادی ها حد وسط ندارند یا به طور عجیبی بی توجه و آشفته هستند یا به طور دقیقی منظم و مرتب. آن دسته از متولدین این ماه ها که درگیر گیجی و آشفتگی می شوند و به نظر می آید که سر رشته یک زندگی عادی از دست شان بیرون آمده معمولاً دچار حواس پرتی، از دست دادن حافظه و ضعف در تمرکز و محاسبه می شوند. به طور مثال ممکن است هر روز یک کار جدید را امتحان کنند ولی در انجام درست آن توانایی ذهنی لازم را نداشته باشند. متولدین این ماه ها توجه کنند در بین ماه های سال باهوش ترین افراد محسوب می شوند و برای اثبات آن نیازی به انجام کارهای دشوار و محیرالعقول ندارند. تنها کافی است ذهن خود را روی کاری که از آن لذت می برند متمرکز کرده و با یک برنامه ریزی بلند مدت و مقید کردن خود به انجام یک به یک مراحل این برنامه ریزی توانایی از دست رفته خود را بازیابند. با این عمل ذهن به هم ریخته آنها دوباره سامان یافته و هوش و استعداد ذاتی آنها بروز پیدا خواهد کرد.

اردیبهشتی ها، دی ماهی ها و آبانی ها
رژیم غذایی برای حافظه

متولدین اردیبهشت، دی و آبان از فعالیت های بدنی بسیار لذت می برند، آنها تا جایی که توان دارند انرژی شان را صرف کار می کنند و گاهی پیش می آید که خیلی به تغذیه خود توجه نمی کنند. برای حفظ تعادل در زندگی باید همان قدر که از جسم خود بهره برداری می کنیم به نیازهای آن نیز پاسخ دهیم چرا که فرسودگی جسم می تواند روی عملکرد مغز شما تاثیر گذاشته و فعالیت های طبیعی آن را دچار نقص کند. برای جلوگیری از پیری مغز و از دست دادن حافظه در افرادی که بدن شان بیشتر از دیگران نیاز به مواد معدنی و ویتامین ها دارد توصیه می کنیم متولدین این ماه ها یک برنامه غذایی تدارک ببینند که در ۳ میان وعده آن انگور و بادام و در وعده های اصلی آن فیله ماهی سالمون و سبزیجاتی مثل بروکلی، اسفناج و فلفل دلمه ای وجود داشته باشد. این مواد غذایی به علت داشتن انواع ویتامین ها و اسیدهای چرب باعث بهبود جریان خون، بهبود حس و حال و افزایش تمرکز حواس می شود.

اسفندی ها، تیری ها و شهریوری ها
هوش و حافظه تان را ورزیده کنید

متولدین اسفند، تیر و شهریور اغلب حجم انبوهی از مشکلات و ناراحتی ها را درون خود نگه می دارند، آن قدر که به مرور دچار اضطراب و گاهی هم افسردگی یا سندرم خستگی مزمن می شوند. همه این بیماری های روحی می تواند فرد را به آستانه فروپاشی ذهنی نزدیک کند آنقدر که کوچکترین مسائل نیز از ذهنش بگریزد و باعث ضعف حافظه شود. برای این دسته از افراد ورزیده کردن هوش و حافظه از طریق فعالیت های جسمی بسیار مفید خواهد بود. یکی از فعالیت هایی که باعث طراوت و شادابی جسم و همچنین بهتر کار کردن حافظه می شود ورزش هایی مثل ایروبیک است، این نوع ورزش ها بدن را به فعالیت وا می دارد تا تمام سیستم های حیاتی به خوبی عمل کنند. همچنین ورزش هایی مثل حرکات کششی باعث آرامش ذهن و تقویت حافظه می شود.

بهمنی ها، مهری ها و فروردینی ها
مهارت های جدید یاد بگیرید

متولدین بهمن، مهر و فروردین به علت درگیری های ذهنی زیاد معمولاً از دقت حواس کمی برخوردارند. دسته ای از آنها آنقدر ایده آلیست و کمال گرا هستند که زندگی را در رویاهایشان سپری می کنند و دسته ای دیگر نیز آنقدر خود را مشغول کارهای بزرگ و سنگین می کنند که مسائل جزئی و پیش پا افتاده را از یاد می برند. این افراد باید از کارهای کوچکی مثل خلاصه و یادداشت برداری شروع کنند و با یادگیری مهارت های جدید در رشته های مختلف به ذهن خود نظم ببخشند. همچنین یادگیری نواختن یک ساز موسیقی یا آموختن زبانی جدید به روند بهبود حافظه آنها کمک می کند.

منبع: مجله سیب سبز

گردآوری سرگرمی آکاایران

منبع : فال روزانه آکا
پربازدیدها
تبلیغات