موسسه پنتون ‏رنگ سال 2020 را معرفی کرد

آکاآپ: رنگ سال رنگی است که هر سال چند ماه قبل از سال نو منتظرش هستیم تا برسد و تکلیف انتخاب رنگ مد سال برایمان روشن شود.تاثیر رنگ ها روی ذهن و جسم انسان بر کسی پوشیده نیست. رنگ ها می توانند روی انرژی ذهن انسان و احساسات و عواطف آنها تاثیر بگذارند یا حتی تاثیرات فیزیکی از جمله کنترل فشار خون، اشتها، استرس و غیره داشته باشند. از این رو تعدادی از بهترین طراحان مد، هنرمندان، بازیگران، سیاستمداران، روانشاسان و غیره به دور هم جمع می شوند تا با انتخاب یک رنگ برای سال، روی انرژی ذهنی مردم دنیا تاثیر بگذارند و روحیه جهان را به سمت تعادل سوق دهند

.در سال 2020 یا همان 1398الی 1399 نیز رنگ مرجانی رو به پایان به عنوان رنگ سال انتخاب شده است.وقتی مرجانهای اقیانوس می میرند رنگشون روو بـه سفیدی میره با ترکیبی از رنگ هاي دیگه مثل سبز کمرنگ…

+‏ سفید مرجانی دیگه خیلی سخته منم نمیشناسم :»»» تازه داشتم با مرجانی خالی ارتباط می‌گرفتم کـه یهو رنگ سفید مرجانی رنگ سال شد.

موسسه پنتون ‏رنگ سال 2020 را معرفی کرد

 

از سال ۲۰۰۰ بـه بعد موسسه رنگ پنتون یا پانتون «Pantone» رنگ سال 2020 را انتخاب و اعلام میکند. این شرکت واقع در شهر کارلستات نیو جرسی کشور آمریکا بوده و بـه طور غیررسمی اینکار را انجام داده کـه بـه مرور زمان با توجه بـه برندسازی قوی کـه دراین زمینه انجام دادند، این طرح را جهانی کرده و حتی تعداد زیادی از بزرگان دنیای مد و فشن نیز وادار بـه تابعیت از ان کرد؛ چرا کـه عموم مردم تمایل بـه استفاده از ان را دارند.

موسسه پنتون درسال 2019 رنگ سال را مرجانی زنده انتخاب کرده کـه رنگی مابین نارنجی و صورتی اسـت. این رنگ توجه مردم بـه حیات دریایی، و مخصوصا مرجان‌هاي‌ دریایی، کـه چقدر مهم هستند در چرخه ي حیات دریا ها جلب کرده اسـت .

احتمال زیاد کـه رنگ سال 2020 هم رنگ مرجانی سفید اعلام شود کـه رنگی خنثی اسـت و می توان برای ترکیب رنگ لباس و دکوراسیون منزل استفاده کرد و بسیار هم شیک و دیدگان را جلب میکند.

موسسه پنتون ‏رنگ سال 2020 را معرفی کرد

در ابتدای سال رنگی بـه عنوان رنگ سال اعلام میشود و ویترین مغازه ها طبق معمول براساس همان رنگ دیزاین میشود و دکوراسیون خانه ها و تعداد زیادی از اقلام و پوشاک مورد استفاده مردم بـه رنگ سال در فروشگاه ها عرضه میشود.د

خطرهایی کـه مرجان هاي‌ دریایی را تهدید میکند ودر این چند سال اخیر صخره هاي‌ مرجانی زیادی از بین رفته اند و موسسه ي پنتون با انتخاب کردن رنگ سال با توجه بـه رنگ مرجان ها می خواهد توجه را بـه سمت این موجودات و اهمیت انها جلب کند.

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات