حیوانات آلبینو یا زال نادری که شاید آن ها را ندیده باشید

آکاآپحیوانات زال برای بسیاری از ما بامزه و هیجان انگیز هستند. زال به معنای سفید بودن یکدست در این حیوانات می باشد و این حیوانات به طور کل فاقد رنگدانه می باشند و معمولا هر حیوان زال از نوع اصلی خود ضعیف تر می باشد.در این مقاله از مجموعه مقالات خواندنی و دیدنی آکا, 20 حیوان زال در جهان را به شما معرفی میکنیم . در ادامه با ما همراه باشید.

20 زیباترین و کمتر دیده شده ترین حیوانات زالی

1. گور خر زال:

این حیوان یکی از کمیاب ترین ها در دنیاست و آن ها معمولا در جنگل های وحشی کنیا و تانزانیا یافت می شوند و تنها چند سال پیش پیدا شدند و البته تحقیقات نشان می دهد که 25 سال است این حیوانات در حال زیستن هستند.

2. مرغ کیوی زال:

کیوی سفید زال به نام مانوکورا است. این حیوان در ماه می سال 2011 در نیزولند پیدا شد و رنگ سفید آن کمرنگ است و ترکیبی از دو ژن می باشد.

حیوانات آلبینو یا زال نادری که شاید آن ها را ندیده باشید

3. موش زال:

این موش ها عموما به رنگ های قهوه ای یا طوسی دیده می شوند اما انواع آلبینو ها سفید هستند.نام این موش جوی است و نژاد آن استرالیایی است.

4. کوالای زال:

این کوالا اولین بار در سال 1997 در باغ وحش سان دیگو یافت شد و نام این کوالا اونیا بیری است و به پسر روح معروف است و او شش ماه اول را در کیسه مادر زندگی می کند.

حیوانات آلبینو یا زال نادری که شاید آن ها را ندیده باشید

5. پنگوئن زال:

مناطق برفی بهترین مکان برای زندگی این حیوانات است و تعداد این پنگوئن ها نسبت به حیوانات دیگر زال بیشتر است. این زالها می توانند تا سن نوجوانی هم برسند و اولین بار در انگلستان پیدا شدند.

6. زرافه آلبیینو:

این زرافه ها سفید هستند و جزء اعجاب این دنیا محسوب می شوند و مادران آن ها نیز کاملا زال و سفید هستند. محل زندگی آن ها از همان ابتدا در کنیا بود و البته ممکن است که فرزندان این زرافه ها کمی رنگدانه در گردن خود داشته باشند.

7. کانگوروی زال:

این کانگورو ها اولین بار در استرالیا پیدا شدند و هم اکنون می توان در غرب آفریقا نیز این حیوانات را مشاهده کرد. نژاد آن ها از یک نوع سگ ایتالیایی گرفته شده که دلیل سفید بودن آن ها نیز به دلیل همین نژاد است.

حیوانات آلبینو یا زال نادری که شاید آن ها را ندیده باشید

8. الاغ های زال:

این الاغ ها کمی مینیاتوری هستند و در ایتالیا یافت می شوند و جزیره اسینارا یکی از مکان هایی است که این حیوانات در آن جا زندگی می کنند.

9. مرغ مگس خوار:

این حیوانات از شهد گل ها و حشرات تغذیه می کنند و رنگ آن ها عموما سفید اما گاهی اوقات می توان انواع متمایل به زرد را نیز در بین آنان مشاهده کرد. این پرندگان کاملا مانند حشرات پرواز می کنند.

10. افعی زال:

این افعی ها کاملا بی خطر هستند و در بسیاری از کشور ها افراد به عنوان حیوان خانگی از آن ها مراقبت می کنند. رنگ اصلی این افعی ها قهوه ای است، مگر این که زال باشند.

رنگدانه های زرد و سفید در نوع زالهای آن ها نیز وجود دارد.

حیوانات آلبینو یا زال نادری که شاید آن ها را ندیده باشید

11-شیر آفریقای جنوبی زال:

این شیرها بخش عظیمی از این دنیای اعجاب انگیز ما را تشکیل می دهند . بینی آن ها حتی در انواع زال هم همان رنگ تیره همیشگی را دارد.

12. لاک پشت های دریایی زال:

این حیوانات افق دید بسیار گسترده ای دارند و کمی شکننده به نظر می رسند و حالتی کرم مانند دارند. تعداد آن ها نیز بسیار کم است.

به دلیل محدود بودن این لاک پشت ها عکس های کمی از آن ها در دسترس است و این حیوانات در اعماق اقیانوس ها شنا می کنند.

13. کلاغ سیاه زال:

این کلاغ ها در اصل نژادی کاملا سیاه دارند اما می توان انواع زال را نیز در بین آنان مشاهده کرد. معروف ترین آن ها پیرل می باشد. پیرل را می توان در کشورهای زیادی پیدا کرد و عمر آن ها کمتر از انواع سیاهشان می باشد و هر سال فقط 3 یا 4 تا از این کلاغ ها به دنیا می آیند.

14. تمساح زال:

تمساح ها یکی از خطرناک ترین حیوانات جهان هستند و حرکات قوی، دندان های بزرگ و چشمان ترسناک از ویژگی های این حیوانات است اما زمانی که کاملا سفید باشد، قضیه کاملا فرق می کند. این حیوانات در پوست خود کمبود ملانین دارند و چشمان آن ها رنگی شبیه به شیر دارد که گاهی اوقات به صورتی نیز می گراید و فقط 12 تا از این تمساح ها در جهان وجود دارد.

حیوانات آلبینو یا زال نادری که شاید آن ها را ندیده باشید

15. نهنگ زال:

فقط یک مدل از این نوع نهنگ در جهان وجود دارد و نام او به میگالو معروف است که اولین بار در سال 1991 در استرالیا پیدا شد. این حیوان همیشه در سواحل شرقی دیده می شود.

16. گوزن زال:

این گوزن را به احتمال زیاد در فیلم های هری پاتر مشاهده کرده اید. گوزن زال تنها در مناطق آلاسکا دیده می شود و این حیوان در ماه سپتامیر در سوئد پیدا شد.

حیوانات آلبینو یا زال نادری که شاید آن ها را ندیده باشید

17. راکون زال:

راکون ها را نمی توان به راحتی شناخت. این حیوانات بسیار نادر هستند و متاسفانه اغلب این حیوانات توسط سایر حیوانات دیگر کشته می شوند.

18. گوریل زال:

این گوریل به دلیل رنگ ناشناخته خود معروف است. این حیوان اولین بار از یک کشاورز در باغ وحش بارسلونا خریداری شده است و به مدت 40 سال در این باغ وحش زندگی کرده است.

حیوانات آلبینو یا زال نادری که شاید آن ها را ندیده باشید

19. بوف جارزن:

این حیوان را می توان در شب به راحتی مشاهده کرد و جزئیات آن را شناخت. افرادی که این حیوان را پیدا کردند، موفق به پیدا کردن لانه او نشدند. چشم های این حیوان رنگ ناشناخته ای دارند.

10. طاووس نر زال:

این طاووس ها برای همه ما آشنا هستند و نمی توان بین انواع مختلف آن ها تفاوت خاصی را قائل شد. اما این حیوانات زالی حقیقی نیستند و کمی رنگدانه در آن ها وجود دارد. چشمان آن ها قرمز نیست و بنابریان نمی توان آن ها را به قطعیت زال دانست.

 

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات