آکاایران: خواهر و برادر مصری به نام محمد و هدی شحاته رکورد بزرگترین دست و پا را شکستند و به نام خود ثبت کردند. قد این خواهر و برادر با هم ۴۱۴.۴ سانتی متر (۱۳ فوت ۷ اینچ) است - تقریباً به اندازه یک اتوبوس دو طبقه در لندن! برای مشاهده تصاویر بیشتر و مطالعه جزییات از این خواهرو برادر در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

محمد ۳۴ ساله با دست‌هایی بزرگتر از یک بشقاب، با ۳۱.۳ سانتی متر (۱۲.۳۲ اینچ) رکورد پهن‌ترین کف دست در یک فرد زنده (مرد) را به دست آورد. علاوه بر این، او وسیع‌ترین طول بازوی یک فرد زنده (مرد) به اندازه ۲۵۰.۳ سانتی‌متر (۸ فوت ۲.۵ اینچ) را دارد.

خواهر و برادر مصری رکورد دار بزرگترین دست و پای دنیا+عکس

هدی، خواهر محمد نیز در سه ویژگی منحصر به فرد رکوردشکنی کرده است:

بزرگترین پا‌های یک فرد زنده (زن) - ۳۳.۱ سانتی متر (۱ فوت ۱.۰۲ اینچ)

بزرگ‌ترین دست‌های یک فرد زنده (زن) - ۲۴.۳ سانتی‌متر (۹.۵۶ اینچ)

طولانی‌ترین بازوی یک فرد زنده برای یک زن - ۲۳۶.۳ سانتی متر (۷ فوت ۸.۴ اینچ)

خواهر و برادر مصری رکورد دار بزرگترین دست و پای دنیا+عکس

کنزی دفروی، داور رکورد‌های جهانی گینس، با خواهر و برادر‌ها در کلینیکی در مصر ملاقات کرد تا اندازه‌گیری‌های آن‌ها را انجام دهد. دکتر خالد عماره، پروفسور جراحی ارتوپدی، و دکتر محمود ال شاپکی و دکتر محمد نور، کادر پزشکی او به او کمک کردند.

هر دو خواهر و برادر با مادرشان، خانم روحی، در روستایی کوچک که ۹۰ دقیقه از قاهره فاصله دارد زندگی می‌کنند. اعتقاد بر این است که آن‌ها یک تومور خوش خیم در غده هیپوفیز خود دارند که باعث تولید بیش از حد هورمون‌های رشد می‌شود.

خواهر و برادر مصری رکورد دار بزرگترین دست و پای دنیا+عکس

هدی در ژانویه ۱۹۹۱ به دنیا آمد و دوران کودکی او عادی بود، تا اینکه در سن ۱۲ سالگی متوجه شد که رفته رفته از همسالانش بلندتر می‌شود. به همین ترتیب، رشد غیر عادی محمد نیز در حدود سن ۱۲ سالگی شروع شد. قد او بلندتر شد و دست‌ها و بازوانش همچنان و مداوم رشد کردند.

هدی و محمد هر دو هنوز در حال افزایش قد هستند و ممکن است لازم باشد تحت عمل جراحی قرار گیرند تا رشد آن‌ها در اسرع وقت متوقف شود، مانند سلطان کوسن بلندترین مرد زنده از ترکیه. در سال ۲۰۱۲، سلطان در دانشگاه ویرجینیا تحت عمل جراحی قرار گرفت تا بیماری آکرومگالی را درمان کند. این بیماری زمانی ایجاد می‌شود که تومور خوش خیم غده هیپوفیز هورمون رشد را بیش از حد تولید کند.

خواهر و برادر مصری رکورد دار بزرگترین دست و پای دنیا+عکس

 
گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات