چند واقعیت های ترسناک و ناخوشایند از گذشته تا الان

آکاایران: تاریخ در حال حاضر به اندازه کافی وحشیانه و ترسناک است. در پشت جنگ‌ها، بیماری‌ها و قتل‌هایی که همگان راز آن‌ها را می‌دانند، قصه‌هایی وجود دارد که این وقایع را ترسناک‌تر می‌کنند. برخی از این داستان‌ها را فقط می‌توان با داستان‌های فیلم‌های مخصوص هالووین مقایسه کرد. اما برخلاف هیولا‌های فیلم ترسناک که می‌توان آن‌ها را با گفتن این فقط یک فیلم است شکست داد، داستان‌های وحشیانه این فهرست واقعی هستند. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, قصد داریم شما را با ۱۲ واقعیت هولناک و ناخوشایندی آشنا کنیم که بدون شک دستکم تعدادی از آن ها خواب خوش را از شما خواهند گرفت. نگویید که به شما هشدار ندادیم!

در طول جنگ جهانی دوم، ارتش ژاپن دست به آزمایشات هولناکی روی انسان ها زد، مانند تشریح انسان های زنده

چند واقعیت های ترسناک و ناخوشایند از گذشته تا الان

ارتش امپراطوری ژاپن در دوران پیش از جنگ جهانی دوم و در بحبوحه این درگیری ویرانگر، جنایت های هولناکی را مرتکب شد. ارتش این کشور دست به آزمایش های بسیار بیرحمانه ای روی انسان ها زد، از جمله کالبد شکافی اسرای زنده، تزریق عوامل بیماری زا به بدن آن ها در قالب واکسیناسیون، منجمد کردن دست و پای اسرا برای تحقیق در مورد اثرات آن، قطع کردن دست و پای اسرا و پیوند زدن آن ها به دیگر قسمت های بدنشان و از این قبیل. ارتش ژاپن یک مرکز تحقیقات و توسعه جنگ افزارهای شیمیایی و بیولوژیکی ساخته بود که واحد ۷۳۱ نامیده می شد. فهرست کارهای هولناکی که در واحد ۷۳۱ انجام می شد بسیار طولانی است. این آزمایش ها و تحقیقات غیرانسانی تحت نظارت فرمانده شیرو ایشی انجام می شد. پس از پایان جنگ جهانی دوم، فرمانده شیرو ایشی توسط مقامات آمریکایی مصونیت قضایی دریافت کرد و در سن ۶۷ سالگی در اثر سرطان گلو درگذشت.

 گفته می شود نبش قبر تیمور لنگ توسط استالین باعث حمله هیتلر به شوروی شد

چند واقعیت های ترسناک و ناخوشایند از گذشته تا الان

تیمور لنگ یکی از ترسناک ترین و معروف ترین جنگ افروزان تاریخ است که لرزه بر اندام دشمنانش می انداخت. تیمور لنگ در داخل قبر خود لوحی با این جمله دارد: «وقتی از مرگ برخیزم، جهان خواهد لرزید». در داخل کلاهخود او در داخل قبرش نوشته ای به این مضمون قرار دارد: «هر کس مزاحم گور من شود، مهاجمی بدتر از من را رها خواهد کرد». استالین در تاریخ ۱۹ ژوئن ۱۹۴۱ دستور داد که جنازه تیمور لنگ را از قبر بیرون بیاورند. سه روز بعد آدولف هیتلر عملیات بارباروسا علیه روسیه را آغاز کرد. به همین خاطر مردم روسیه به آن «نفرین تیمور لنگ» می گویند. بسیاری بر این باورند که نبش قبر تیمور لنگ ارتباط مستقیمی با حمله هیتلر به شوروی داشت. عملیات نبش قبر تیمور لنگ پس از حمله هیتلر به سرعت متوقف شده و بقایای تیمور برای مطالعه به مسکو فرستاده شد. در ادامه، بقایای تیمور با تشریفات کامل اسلامی در نوامبر ۱۹۴۲ به خاک سپرده شد و پس از آن بود که شوروی در نبرد استالینگراد پیروز شد.

در قرن هجدهم میلادی، ثروتمندان دندان های خرابشان را برداشته و با دندان های سالم انسان های فقیر جایگزین می کردند

چند واقعیت های ترسناک و ناخوشایند از گذشته تا الان

تا دهه ۱۷۰۰، کشیدن دردناک دندان تنها راه برای خلاصی از دندان درد بود. تا پیش از آن، تلاش واقعی برای درک علم دندانپزشکی صورت نگرفته بود و به همین خاطر دانش افراد در مورد اینکه چطور سلامت دندان هایشان را حفظ کنند محدود بود. در سال ۱۷۷۱، یک پزشک شکست خورده به نام جان هانتر کتابی پیشرو به نام تاریخچه طبیعی دندان انسان منتشر کرد که راه حلی علمی برای مشکلات دندانی مردم را پیشنهاد کرده بود. در این کتاب، او ایده پیوند دندان را پیشنهاد کرد که به سرعت در میان ثروتمندان مورد توجه قرار گرفت. او پیشنهاد داد که دندان های سالم از انسان های زنده یا مرده را می توان برای جایگزین کردن دندان های خراب به کار گرفت. این ایده خیلی زود توسط ثروتمندان به کار گرفته شد و در سال ۱۸۱۵ به اوج محبوبیت رسید به طوری که دندان های سربازان مرده ای که در جنگ واترلو کشته شده بودند کنده شدند تا به مردم ثروتمند فروخته شوند.

در آفریقای جنوبی باور عمومی بر این است که داشتن رابطه جنسی با یک باکره باعث درمان بیماری ایدز می شود

۱۲ واقعیت تلخ و ناخوشایند که خواب را از شما می‌گیرد

آفریقای جنوبی کشوری است که در فقر، بیکاری و خشونت غرق شده است. اما همانند کشورهای دیگر قاره آفریقا، این کشور نیز نرخ ابتلا به ایدز بالایی دارد و از دیرباز یک باور عمیق و رایج در میان مردم این کشور وجود داشته که بر اساس آن، دختران باکره می توانند مردانی که به ایدز مبتلا بوده یا به ویروس اچ آی وی آلوده شده اند را درمان کنند. به همین خاطر مردان بالغ به امید درمان شدن، دست به تجاوز به دختران خردسال باکره ای می زنند که برخی از آن ها به سختی ۹ سال دارند. به این باور عمومی در آفریقای جنوبی «افسانه پاک کننده بودن باکره» گفته می شود. آفریقای جنوبی در سال ۲۰۰۱ بالاترین تعداد افراد مبتلا به ویروس اچ آی وی را داشت. به همین خاطر در این دوره خشونت جنسی علیه کودکان شدت یافته و برخی کودکان با سن حتی ۹ سال نیز مورد تجاوز گروهی مردان مبتلا به اچ آی وی قرار می گرفتند با این امید که درمان شوند. در اکثر موارد، قربانیان خود نیز به اچ آی وی مبتلا شده و به خاطر این بیماری جانشان را از دست می دادند.

وقتی کسی آلوده به اچ آی وی با کسی دیگر که او نیز مبتلا به اچ آی وی است رابطه جنسی داشته باشد، نوع متفاوتی از ویروس ایدز شکل می گیرد که شکست ناپذیر است

۱۲ واقعیت تلخ و ناخوشایند که خواب را از شما می‌گیرد

وقتی کسی مبتلا به اچ آی وی با فرد دیگری که او نیز آلوده به این ویروس اما از سویه متفاوتی است رابطه جنسی برقرار می کند، هر دوی آن ها «سوپرمبتلا» می شوند. بدترین بخش ماجرا این است که افراد سوپرمبتلا در مقابل داروهای ضد اچ آی وی ایمن هستند. این نوع ابتلا باعث می شود که عوارض و نشانه های ابتلا به اچ آی وی به شدت پیشرفت کند. اما این نوع از ابتلا به ایدز بسیار نادر است و تا سال ۲۰۰۲ تنها ۱۶ مورد از آن به ثبت رسیده بود. مطالعات نشان داده اند که ۹۵ درصد از موارد سوپرابتلا در جریان اولین سه سال از شیوع ایدز به وقوع پیوسته است. غیر از رابطه جنسی، استفاده از سرنگ مشترک برای تزریق نیز می تواند به سوپرمبتلا شدند به ایدز نیز منجر شود.

تا سال ۱۹۸۶ پزشکان فکر می کردند که نوزادان درد را حس نکرده و بدون بیهوشی، روی کودکان جراحی قلب باز انجام می دادند

۱۲ واقعیت تلخ و ناخوشایند که خواب را از شما می‌گیرد

بی تفاوتی پزشکان به درد و بیماری بیمارانشان چالش و اتهامی است که از دیرباز متوجه این بخش از جامعه بوده است. پیش از دهه ۱۹۸۰، و در روزهای بی تفاوتی پزشکان، آن ها این واقعیت را رد می کردند که نوزادان نیز می توانند درد را حس کنند. در نتیجه، نوزادان حتی ۱۵ ماهه نیز بدون استفاده از داروهای بیهوش کننده در کشورهای پیشرفته ای مانند ایالات متحده مورد جراحی قرار می گرفتند. آزمایش روی نوزادان از آغاز قرن نوزدهم در دانشگاه ها شروع شد. در نهایت مشخص شد که نه تنها نوزادان درد شدید را حس می کنند بلکه این جراحی های بدون استفاده از مواد بیهوش کننده می تواند اثرات ویرانگر فیزیکی و روانی روی آن ها داشته باشد.

در دهه ۱۹۵۰، دولت ایالات متحده از اسپری های رادیواکتیو روی مردم استفاده کرد

۱۲ واقعیت تلخ و ناخوشایند که خواب را از شما می‌گیرد

در دهه ۱۹۵۰ و در دوران شروع رقابت تسلیحاتی بین ایالات متحده و شوروی، دولت آمریکا گفت که در سنت لوییز برای حفاظت از مردم در مقابل حملات هوایی شوروی از صفحات دود استفاده می کند. اما در واقع آن ها در حال اسپری کردن ذرات رادیواکتیو روی شهروندان و بررسی اثرات آن بودند. ارتش ایالات متحده مدعی شده بود که این ها ذرات بی خطر سولفید زینک کادمیوم هستند اما پروفسور لیزا مارتینو تیلور، جامعه شناس کالج سنت لوییز که این ماجرا را بررسی کرده بود، مدعی شد مواد رادیواکتیوی نیز به این ترکیب اضافه شده بود. پروفسور لیزا سال ها سعی کردند اسناد مربوط به این آزمایش دولتی را فاش کنند. این عملیات در خفا انجام شده و حتی دولت محلی نیز از آن بی اطلاع بود. قربانیان اغلب خانواده های کم درآمد و از اقلیت های قومی بودند.

خدمه شاتل فضایی چلنجر تا زمانی که کپسول آن ها با سرعت ۲۰۷ مایل بر ساعت سقوط کرده و درون اقیانوس افتاد، کاملاً هوشیار و از سقوط خود مطلع بودند

۱۲ واقعیت تلخ و ناخوشایند که خواب را از شما می‌گیرد

بازرسان فاجعه پرتاب شاتل فضایی چلنجر به شواهدی دست یافته اند که نشان می دهد خدمه در حال اجرای رویه های ریکاوری اضطراری بودند در شرایطی که کپسول حامل آن ها به سمت زمین در حال سقوط بود. آن هاوقتی همانند ستاره ای در حال سقوط به سمت زمین می آمدند زنده بوده و از مرگ قریب الوقوعشان خبر داشتند. خدمه شاتل فضایی چلنجر نماد کامل روح انسانی هستند که شانسی برای بقا ندارد اما همچنان تا آخرین نفس برای زنده ماندن تلاش می کند. در ۲۸ ژانویه ۱۹۸۶، شاتل فضایی چلنجر ۷۳ ثانیه پس از پرتاب، در ارتفاع ۱۴ کیلومتری از سطح زمین، بر فراز اقیانوس اطلس منفجر شد و هر هفت خدمه آن کشته شدند که اولین حادثه مرتبط با برنامه فضایی ایالات متحده تا آن زمان بود.

جنین انسان در داخل رحم نیز می تواند بترسد و گریه کند اما صدای آن ها شنیده نمی شود

۱۲ واقعیت تلخ و ناخوشایند که خواب را از شما می‌گیرد

جنین انسان می تواند در داخل رحم در اثر هر گونه عاملی احساس ترس کرده و گریه کند اما از آنجایی که ریه ها و راه های تنفسشان تا زمان تولد با مایع پر شده، صدای درماندگی و گریه آن ها شنیده نمی شود. نوزادنی که ۲۸ هفته سن دارند در داخل رحم مادر گریه می کنند. این کشف از رفتار قبلاً نامفهوم جنین انسانی از طریق اسکن های التراسوند صورت گرفته است. یک مطالعه نشان داد وقتی نوزاد در مقابل صدای با دسی بل پایین در سطح شکم مادر قرار می گیرند، رفتار مرسوم شبه گریه را از خود نشان می دهند که شبیه باز کردن دهان، منقبض کردن زبان، نفس نفس زدن نامنظم و حتی لرزندان لب پایین است.

 

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات