آقا | خانم | اینستاگرام جای انتشار این مطالب نیست!

آکاایران:  «اینستاگرام» بی‌شک مهم‌ترین شبکه اجتماعی سال‌های اخیر در ایران است، با اینکه فیسبوک پرجمعیت ترین شبکه اجتماعی جهان است. دو عامل "سادگی" و "فیلتر نبودن" باعث شد اینستاگرام تبدیل به پرطرفدارترین شبکه اجتماعی برای ایرانیان شود. یک شبکه اجتماعی مبتنی بر عکس که رغبت به عکاسی و تولید عکس زیبا را برای کاربرانش زیاد کرد و توان دیده شدن و حتی راه‌اندازی کسب و کار را به آن‌ها داد.

 

آقا | خانم | اینستاگرام جای انتشار این مطالب نیست!

با این حال تاثیرات این شبکه بر سبک زندگی ایرانی در سال‌های اخیر حیرت انگیز بوده‌است. اینستاگرام توانسته نفوذ خود را در جزء به جز زندگی ایرانیان ثابت کند. از چیدمان سفره غذا تا جزئیات برگزاری یک مراسم تولد یا مدل بستن یک روسری.

اینستاگرام حالا رسانه جدی بسیاری از چهره‌ها برای بیان عقاید و افکارشان و حتی اطلاع‌رسانی درباره خودشان است؛ بعضی از افراد به شدت معتاد فضای مجازی هستند و حتی رابطه هایشان را هم وارد فضای مجازی می کنند اما بهتر است حواستان را جمع کنید زیرا پست گذاشتن در مورد بعضی از چیزها مخصوصاً زمانی که در رابطه هستید، باعث می شود که رابطه تان از هم بپاشد در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, این موارد را به شما معرفی خواهیم کرد.

آقا | خانم | اینستاگرام جای انتشار این مطالب نیست!

 

کادو های گران قیمت

احتمالاً بسیاری از شما از همسرتان طلا و جواهر و کیف های بسیار برند و گران قیمت یا حتی هدایای بسیار عجیب و غریب تر گرفته باشید که دوست دارید آن ها را به دیگران نشان دهید اما با انجام این کار، آن ها بیشتر در مورد شما صحبت می کنند و باعث می شود که زندگی تان عاملی برای حسادت دیگران باشد و بخواهند مدام در مورد شما صحبت کنند. از طرفی هم بسیاری از افراد از لحاظ اقتصادی در زیر هستند و زمانی که چنین پست هایی از شما می بینند، حسرت می خورند و همین باعث ایجاد انرژی منفی خواهد شد.

آقا | خانم | اینستاگرام جای انتشار این مطالب نیست!

هر چیز شخصی در مورد همسر بدون اجازه او

همه ما قطعا ویژگی هایی را در همسرمان تحسین می کنیم و دوست داریم از طرق مختلف این احساس خود را به آن ها ابراز کنیم. از طرفی همسرمان ممکن است یک سری ویژگی های خاص داشته باشد که شاید جالب به نظر برسد اما ما حق نداریم جزئیات زندگی همسر و یا حتی صمیمی ترین دوستانمان را بدون اجازه آن ها در اینستاگرام پست کنیم. تنها کاری که اجازه داریم انجام دهیم، این است که فقط در مورد مسائل شخصی خودمان تصمیم بگیریم و ببینیم که آیا دوست داریم آن ها را در اینستاگرام پست کنیم یا خیر.

آقا | خانم | اینستاگرام جای انتشار این مطالب نیست!

عکس هایی با پوشش نامناسب از همسر

قطعاً شما با همسرتان بسیار نزدیک هستید و می توانید در منزل هر طور که می خواهید لباس بپوشید اما زمانی که همسرتان پوشش نامناسبی دارد، نباید از او در فضای مجازی عکسی را منتشر کنید.

انجام این کار حرمت بین شما و دوستانتان را از بین می برد و ممکن است موجب حسادت دیگران شود. پس بهتر است این بخش از رابطه خود را فقط به اتاق خواب اختصاص دهید و از حریم شخصی خود محافظت کنید.

 

جدایی

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، دیگران نباید از جزئیات زندگی شما خبر داشته باشند. اگر شما و همسرتان جدا شدید، احتمالاً از لحاظ عاطفی و روحی دچار مشکل هستید اما قرار نیست که این مسئله را با دیگران به اشتراک بگذارید زیرا حرف های آن ها در این شرایط حال تان را بدتر می کند.

اعلام جزئیات بسیار ریز

احتمالا دلیلی ندارد که خواهر بهترین دوست دوران دبیرستانتان بداند که شما با همسرتان دچار مشکل شده اید و به دنبال راه حل هستید. پست کردن چنین چیز هایی در فضای مجازی هرگز خوشایند نیست.

حتی یک قرار عاشقانه شبانگاهی شما با همسرتان هرگز نباید از داخل فضای مجازی منتشر شود زیرا همه این ها جزء خصوصی ترین اتفاقات زندگی شما هستند و بهتر است کسی از آن خبر نداشته باشد.

افرادی که در یک رابطه سالم هستند، می دانند که ارزش لحظات خصوصی که در کنار یکدیگر دارند، بسیار زیاد است و هیچ کس نباید از آن با خبر باشد. به اشتراک گذاشتن این اتفاقات به دفعات طولانی باعث می شود که دیگر رابطه خاص نداشته باشید.

آقا | خانم | اینستاگرام جای انتشار این مطالب نیست!

نشان دادن جر و بحث و دعوا در فضای مجازی

شاید با همسرتان سر یک موضوع بحث کرده باشید و بدانید که حق با شما است اما او تفکر خودخواهانه ای دارد که باعث می شود نتوانید با یکدیگر آشتی کنید. احتمالاً دوست دارید در این زمینه نظر دوستان تان را هم بپرسید تا آن ها هم تایید کنند که حق با شماست اما بهتر است که این کار را نکنید.

قرار نیست که زندگی خود را مانند یک فیلم سینمایی در فضای مجازی انتشار دهید. هرگز جر و بحث بین خود و همسرتان را به فضای مجازی نکشانید زیرا زمانی که دعوای تان با همسر تمام شود، از انجام این کار پشیمان می شوید و یک نگاه منفی روی همسر و رابطه ایجاد می کنید.

سونوگرافی

بسیاری از خانم ها عادت دارند که در سه ماهه دوم بارداری از نتیجه سونوگرافی یا تصویر هایی که از جنین نشان داده می شود، عکس و فیلم می گیرند و آن را داخل فضای مجازی پست می کنند. شاید این تصویر تار و محو از فرزندتان برایتان بسیار شیرین و دلپذیر باشد اما برای دیگران این گونه نیست.

اشکالی ندارد در فضای مجازی اعلام کنید که باردار هستید اما نباید از کودکی که متولد نشده و هنوز در شکم شماست، داخل فضای مجازی عکس منتشر کنید. در واقع با انجام این کار برخی نبایدهای حریم شخصی خود را زیر پا گذاشته اید، دیگران نباید در مورد جزئیات ملاقات شما با پزشک اطلاعات داشته باشند.

آقا | خانم | اینستاگرام جای انتشار این مطالب نیست!

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات