معرفی خطرناکترین و وحشی ترین نژادهای سگ دنیا

آکاایران: سگ‌ها همواره به‌عنوان بهترین دوست انسان شناخته‌شده‌اند. اما آن‌ها فقط یک دوست باهوش و وفادار نیستند. سگ‌ها می‌توانند با توجه به نژاد و خلق‌وخویی که دارند، برای انسان‌ها تهدید بزرگی باشند. سگ‌ها از نژاد گرگ‌ها هستند که توسط انسان‌ها پرورش یافته‌اند. درنتیجه ممکن است به یکی از خطرناک‌ترین حیوانات تبدیل شوند.در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, لیستی از وحشی ترین و خطرناک ترین نژادهای سگ دنیا را معرفی خواهیم کرد که به اندازه یک گرگ وحشی میتوانند خطرناک باشند. با ما همراه باشید.

1-پیت بول تریر آمریکایی

پیت بول های آمریکایی یکی از خطرناک ترین سگ ها به حساب می آیند و نگهداری از آن ها در بسیاری از کشور های جهان ممنوع شده است. این سگ مو کوتاه و باهوش، جثه ای با اندازه متوسط دارد. از ویژگی های اصلی پیت بول تریر آمریکایی می توان به قدرت، اعتماد به نفس، و اشتیاقش برای زندگی اشاره کرد.

این نژاد به دلیل سطح هوش بالا و فعالیت بالایش در کار های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس آمار سگ های بزرگ جثه از 2005 تا 2017 با حمله به 433 نفر آن ها را کشته اند که پیت بول ها در 284 مورد از این مرگ ها سهیم بودند.

معرفی خطرناکترین و وحشی ترین نژادهای سگ دنیا

2-روتوایلر

سگ روتوایلر برای کسانی که تازه کار و آماتور هستند، توصیه نمی شوند. آن ها خلق و خوی فوق العاده بدی دارند و برای این که خشمگین نشوند باید مدام آموزش ببینند و به آن توجه شود. بر اساس آمار 45 نفر از آن 433 قتل، مربوط به روتوایلر ها بوده است.

معرفی خطرناکترین و وحشی ترین نژادهای سگ دنیا

3-ژرمن شپرد

ژرمن شپرد دومین نژاد محبوب سگ است که به آلساتین هم معروف است. آن ها سومین سگ باهوش در دنیا به حساب می آیند و به همین دلیل هم نقش مهمی را در عملیات پلیسی در سراسر جهان ایفا می کنند. ژرمن شپرد موقع حمله با نیروی 1060 نیوتونی خودش را روی هدف می اندازد.

بر اساس آمار ژرمن شپرد مسئول مرگ 20 نفر ( از 433 ) بوده است.

معرفی خطرناکترین و وحشی ترین نژادهای سگ دنیا

4-بولداگ آمریکایی

بولداگ آمریکایی یک سگ ورزیده و عضلانی است که از قدرت، استقامت و چابکی خوبی برخوردار است و رفتار دوستانه و نرمالی با انسان ها دارد. در گذشته از این نژاد برای کار در مزرعه استفاده می شده است. طبق آمار این سگ نسبتا مهربان تنها 15 نفر از 433 را کشته است.

معرفی خطرناکترین و وحشی ترین نژادهای سگ دنیا

5-بول مستیف

بول مستیف ها سگ های باهوش، ورزیده و پرانرژی هستند. البته خلق و خوی تهاجمی دارند و اگر به درستی از آن ها مراقبت نشود، می توانند خطرناک شود. بولماستیف ها به خاطر رفتار خشنی که دارند معمولا به عنوان سگ نگهبان استفاده می شوند.

این سگ ها را می توان با آموزش مداوم از سنین پایین مطیع کرد. بر اساس داده ها، بول مستیف عامل قتل 14 نفر ( از 433 ) بوده است.

معرفی خطرناکترین و وحشی ترین نژادهای سگ دنیا

6-هاسکی سیبری

هاسکی های سیبری به عنوان سگ کار پرورش داده شده اند و به همین دلیل اجتماعی نیستند اما با آموزش مناسب می توان آن ها را آرام کرد. بد رفتاری و آموزش نادرست مطمئنا آن ها را به سگ های مهاجم و خطرناک تبدیل می کند. هاسکی سیبری 13 نفر (از 433) را به قتل رسانده است.

معرفی خطرناکترین و وحشی ترین نژادهای سگ دنیا

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات