آکاایران: همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

دختر عجیب : دختری که به بیماری نادری مبتلا هست و استخوان های بدنش مثل شیشه شکننده میباشند،او همین حالا تحت مراقبت های خاص قرار دارد.دختر بچه ای که استخوان های می شکند این مریضی او مادر زادی می باشد کلا همۀ استخوان هایش در سن شش سالگی شکسته هست و نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد او نمی تواندراه برود استخوان هایش خود به خود سایده می شکند

زو دختری هست که وقتی هنوز در رحم مادرش بود چندین استخوان هنگام تولد ترقوه اش و ۱۰۰ استخوان دیگرش در سال اول زندگیش شکست. اکنون زو شش سال دارد و تقریبا همه ی استخوان های بدنش شکسته هست و پس از ساییده شدن استخوان های گردنش تقریبا سرش از داخل جدا شده هست.

چلسی لاش مادر زو میگوید زو بسیار شکننده هست و به معنای حقیقی کلمه در باد می شکند. پزشکان گفتند که او حتی به جهان هم نمی آمد اما در کمال تعجب او در نزدیکی تولد هفت سالگی خود هست و دختربچه ای کوچک و خوشحال هست.مریضی او {Osteogenesis Imperfecta} نام دارد و به این معناست که حتی ممکن هست دراثر عطسه استخوان دنده اش بشکند

عکس های دختر شیشه ای

دختر عجیب

آکاایران: دختر عجیب از جنس شیشه که همه استخوان هایش شکسته + عکس

و یک سقوط منجر به مرگ او شود. خاطر این مریضی جهش ژنتیکی هست که از هر ۵۰ هزار نفر یک نفر را درگیر می کند. چلسی ۲۰ ساله بود که باردار شد و پزشکان به او پیشنهاد کردند جنین را سقط کند. انها سونوگرافی چهار بعدی انجام می دادند و شکستگی های متعدد جنین را داخل رحم می دیدند و احتمال می دادند که زو به جهان نمی آید. اما چلسی به پیشنهاد پزشکان دقت نکرد و در «سال ۲۰۱۰» وی را با عمل سزارین به جهان آورد.

حتما بخوانید :  دختران مجرد در ایران چند نفر هستند ؟ آمار و ارقام عجیب

روزهای اول برای والدینش بسیار چالش برانگیز بود هنگام عوض کردن پوشک به سه نفر نیاز بود. استخوان های زو آن قدر میشکست که چلسی و همسرش یاد گرفتند خودشان آن را جا بیندازند و ببندند. اوایل هرهفته یکی از استخوان هایش می شکست. اکنون زو به فیزیوتراپی میرود و تقویت ماهیچه هایش تا حدودی به حفاظت از استخوان هایش کمک میکنند و شکستگی هایش کمتر شده هست. همین طور میله های فلزی در اندام های او قرار داده شده هست. بااین حال زو یک دختر خوشحال و احتماعی هست و متوجه تفاوت های خود با دیگران نیست و با هرکسی که می بیند دوست می شود.

دختر عجیب

او همۀ کارهای خود را بجز دویدن روی پاهایش می تواند انجام دهد. اگرچه این مریضی درمان ندارد اما زو زندگی باکیفیتی دارد و والدینش امیدوارند که تحقیقات آینده روشنی را برای کودکشان به ارمغان بیاورد.

دختر عجیب

تصاویر دختر عجیب

دختر عجیب
دختر عجیب

.

منبع :

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات