آکاایران: تصاویر ایستادن کره زمین

ایستادن کره زمین : انسان ها همیشه دوست داشته اند بدانند در صورتی که فاجعه ای بزرگ رخ دهد چه بر سر زمین و ساکنان آن خواهد آمد و شاید به همین دلیل باشد که دنیای هالیوود صدها فیلم در مورد این موضوع و زندگی بعد از پایان زندگی بر روی کره ی زمین ساخته است. ما نیز در این مجموعه مشتاق بودیم بدانیم که در صورت رخ دادن یک فاجعه ی بزرگ در زمین چه اتفاقی خواهد افتاد. از این رو تصمیم گرفتیم تحقیق کنیم که در صورت باز ایستادن زمین از حرکت چه بر سر این کره ی خاکی و ما انسان ها خواهد آمد. البته در کمال ناباوری باید بدانید که این اتفاق روزی خواهد افتاد زیرا سرعت چرخش و گردش زمین به دور خود رفته رفته در حال کم شدن است.

تصاویر متحرک

آکاایران: ایستادن کره زمین چه بلایی بر سر ما و زمین خواهد آورد + تصاویر متحرک

در ادامه ی این مطلب ۱۰ اتفاقی که در صورت باز ایستادن کره ی زمین از حرکت رخ خواهند داد را در قالب تصاویر متحرک به شما نشان خواهیم داد. با ما همراه باشید.

۱- تمامی اشیاء به دلیل انرژی جنبشی موجود در آن ها با سرعت زیاد به سمت شرق به پرواز در خواهند آمد

ما متوجه سرهت سرسام آور زمین در حال گردش نمی شویم اما به گفته ی استن اودنوالد از کارکنان سازمان فضایی ناسا، اگر زمین از حرکت باز ایستد پوسته ی خارجی آن جدا شده و به سمت شرق به پرواز در خواهد آمد و در نهایت به حالت وارونه در خواهد آمد. در خط استوا سرعت پرواز پوسته ی زمین در بیشترین حد خود ۱٫۰۰۰ مایل بر ساعت (۱٫۶۱۰ کیلومتر بر ساعت) و در نواحی قطبی سرعت به ۸۰۰ مایل بر ساعت (۱٫۲۸۷ کیلومتر بر ساعت) خواهد بود.

۲- جذر و مدهای بسیار بزرگ و ویرانگری رخ خواهند داد

نیروی جنبشی موجود در آب دریاها و اقیانوس ها باعث خواهد شد که سونامی های عظیمی شکل گرفته که به سمت شرقی زمین رفته و شهرهای ساحلی را از روی زمین محو خواهند کرد.

۳- بادهای با سرعت سرسام آور شکل خواهند گرفت

اتمسفر از حرکت باز نخواهد ایستاد و نیروی جنبشی آن باعث خواهد شد که همچنان دور سیاره زمین دستکم چندین بار بچرخد. در نتیجه جریان هوای بسیار شدیدی شکل خواهد گرفت که بیش از ۱٫۱۰۰ مایل بر ساعت (۱٫۷۷۰ کیلومتر بر ساعت) سرعت خواهد داشت. در چنین شرایطی امکان دارد که زمین حجم زیادی از اتمسفر خود را از دست بدهد.

۴- تمامی آب های موجود در کره زمین در دو اقیانوس جمع خواهند شد و یک قاره نوین شکل خواهد گرفت

در حال حاضر به دلیل وجود نیروی گریز از مرکز آب ها در مناطق استوایی جمع شده اند. توقف ناگهانی در چرخش زمین باعث خواهد شد که توده های خشکی و آب های موجود در سطح زمین به شکل دیگری بازتقسیم شوند که به شکل گیری ۲ اقیانوس در دو قطب شمال و جنوب منجر خواهد شد. خشکی های موجود در نواحی استوایی به شدت وسعت یافته و یک قاره ی بسیار بزرگ دور تا دور زمین در این ناحیه شکل خواهد گرفت.

حتما بخوانید :  دزدیدن عروس + تصاویر عجیب از رسم دزدیدن عروس

۵- فوران آتشفشانی، طوفان های مهیب و زلزله های پرقدرت آغاز خواهند شد

نیروی جنبشی فوق العاده قدرتمند زمین و نیروی حرکتی آن مرکز زمین را به لرزه در خواهد آورد. نتیجه ی چنین اتفاقی کاملاً قابل پیش بینی است: در همه جا زلزله های مهیب و طوفان های سهمگینی رخ خواهد داد و فوران آتشفشانی در مقیاسی وسیع آغاز خواهد شد.

۶- کره ی زمین از شکل تخم مرغی به شکل دایره ای درخواهد آمد

شکل تخم مرغی زمین به خاطر حرکت گردشی آن به دور خود است. زمین در نواحی قطبی کمی باریک تر و در نزدیک خط استوا کمی برجسته شده و در صورت باز ایستادن زمین از حرکت شکل زمین به یک گوی دایره ای متقارن تبدیل خواهد شد.

۷- یک نیمکره از زمین به اندازه ی بیابان های آفریقا گرم و نیمکره ی دیگر به اندازه ی قطب شمال سرد خواهد شد

اگر زمین تنها به دور خورشید بچرخد (دیگر دور محور خود نچرخد) یک طرف آن رو به خورشید باقی می ماند که در این قسمت گرمای بسیار شدید حادث شده و شبی در کار نخواهد بود و گرما در مناطق نزدیک استوا به بیشترین حد ممکن خود خواهد رسید. نیمکره ی دورتر از خورشید نیز در تاریکی مطلق و دائمی و یخبندان فرو خواهد رفت. اما نسخه ی دیگری نیز توسط ناسا ارائه شده است که در صورت توقف کامل کره زمین در هر دو چرخش (چرخش به دور خود و چرخش به دور خورشید) در سراسر کره ی زمین ۶ ماه روز و ۶ ماه شب خواهد بود.

۸- میدان مغناطیسی اطراف زمین که از ورود اشعه های خطرناک کیهانی به اتمسفر زمین جلوگیری می کند از بین خواهد رفت

میدان مغناطیسی زمین عمدتاً به خاطر فرآیندهای لایه ی خارجی آن (که بیشتر از آهن ساخته شده است) و حرکت های دورانی زمین نشأت می گیرد. اگر زمین از حرکت باز ایستد میدان مغناطیسی اطراف زمین نیز از بین خواهد رفت. این میدان مغناطیسی از زمین در برابر بادهای خورشیدی محافظت می کند و در صورت از بین رفتن این میدان مغناطیسی ذرات منتشر شده از خورشید هیچ موجود زنده ای را روی این کره ی خاکی زنده نخواهد گذاشت.

حتما بخوانید :  زلزله های بزرگ تاریخ ( 10 زلزله وحشتناک در تاریخ کره زمین )

۹- اگر انسان ها زنده بمانند، امکان حیات فقط در مرز بین نیمکره ی سرد و نیمکره ی گرم امکان پذیر خواهد بود

بشر در صورت رخ دادن چنین اتفاق ناگواری فقط در مرز شب و روز قادر به ادامه ی حیات خود خواهد بود. حتی در چنین نقاطی نیز انسان ها باید زیر زمین زندگی کرده و در هنگام خارج شدن از پناهگاه های زیرزمینی خود باید برای در امان ماندن از تشعشات خورشیدی خطرناک از لباس ها و تجهیزات مخصوص استفاده کنند.

۱۰- ماه در نهایت بر روی زمین سقوط خواهد کرد اما این اتفاق به سرعت نخواهد افتاد

پروفسور واوگن پرَت از دانشگاه استنفورد می گوید در صورت متوقف شدن زمین، سرعت گردش ماه نیز رفته رفته کاهش خواهد یافت و فاصله ی آن با زمین کمتر و کمتر خواهد شد و بعد از مدتی روی زمین خواهد افتاد و همه چیز از بین خواهد رفت.

در واقع زمین رفته رفته در حال متوقف شدن است. زمین در دوران جوانی خود با سرعت بسیار بیشتری به دور محور خود در گردش بود به نحوی که هر روز تنها ۶ ساعت به طول می انجامید. جاذبه ی ماه باعث به وجود آمدن جزر و مدهایی در آب های کره ی زمین شده است که به تدریج سرعت گردش زمین را کاهش داده اند. بر اساس مطالعات ناسا طول روز هر یکصد سال به میزان ۲٫۳ میلی ثانیه کاهش پیدا می کند. بعد از میلیاردها سال روزها طولانی تر و طوللانی تر خواهند شد و در نهایت زمین از حرکت باز خواهد ایستاد.

.

منبع :

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات