آکاایران: مجله آکا ایران: افتتاح مسیر شگفت انگیز جدید به ایالت هابوی کشور چین در روز ۲۰ مرداد ماه (۹ آگوست) تصویری زیبا و خارق العاده ای از رانندگی بر روی آب را به نمایش می گذارد.

بزرگراه جدید به طول کلی ۱۲.۵ کیلومتر است که ۴.۴ کیلومتر آن در درون دره و بر فراز آب رودخانه ساخته شده  تا رانندگان بتوانند سفر کردن بر روی آب را با خودروهای شخصی خود تجربه کنند. این مسیر منحصر بفرد در جنوب غربی کشور چین، شهرهای شانگهای را به چنژو متصل می کند.

مسیر این بزرگراه با توجه به انحناهای رودخانه طراحی و ساخته شده و فاصله بین شهر های شانگهای به چنژو را به ۲۰ دقیقه کاهش داده است در صورتی که در گذشته مسیر بین این دو شهر مسیری پر پیچ و خم و شیبدار و زمان سفر بین دو شهر چیزی در حدود یک ساعت بوده است.

رانندگان در طول این مسیر تصاویر بی نظیری از طبیعت بکر و دست نخورده حاشیه رودخانه و روستاهای اطراف را مشاهده می کنند. این مسیر جدید  به نام بزرگراه شناور نامگذاری شده است.

به گفته مهندس چن ژینگدا، مدیر اجرایی پروژه  هنگامی که طرح ساخت بزرگراه برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ بین این دو شهر مطرح شد، سه طرح پیشنهادی از طرف مهندسان ارائه شد. دو طرح از این سه طرح مستلزم کندن تونل در دل کوه بود ولی راه سوم که سخت تر به نظر می رسید ایده ساخت بزرگراه بر روی آب رودخانه بود و مهندسان پروژه برای حفظ محیط زیست و مناطق سبز پر درخت کوه ها، راه سوم را برای ساختن مسیری بین این دو شهر انتخاب کردند.

این پروژه دوستدار محیط زیست با هدف صدمه نزدن به درختان منطقه سرسبز کوهستانی ساخته شده است و ساخت آن چیزی در حدود ۷۰ میلیون دلار آمریکا خرج برداشته است.

مهندسان طرح معتقدند که این پل علاوه بر کوتاه کردن مسیر یک ساعته دو شهر به ۲۰ دقیقه، می تواند یک جاذبه توریستی برای مناطق دور افتاده و مسافران می توانند از روستاهای زیبا بین دو شهر دیدن نمایند.

بزرگترین و زیباترین اتوبان روی آب در چین +تصاویر

آکاایران: بزرگترین و زیباترین اتوبان روی آب در چین +تصاویر

بزرگترین و زیباترین اتوبان روی آب در چین +تصاویر

بزرگترین و زیباترین اتوبان روی آب در چین +تصاویر

بزرگترین و زیباترین اتوبان روی آب در چین +تصاویر

بزرگترین و زیباترین اتوبان روی آب در چین +تصاویر

منبع :

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات