پنج حقیقت از زندگی بزرگترین قاچاقچی جهان

آکاایران: پنج حقیقت از زندگی بزرگترین قاچاقچی جهان

آکاایران: خواکین گوسمان ملقب به «ال چاپو» پیش از دستگیری در سال جاری میلادی، توسط پلیس تحت تعقیب قرار داشت. شایعات بسیاری پیرامون زندگی خصوصی او وجود دارد، اما همسر ال چاپو پنج نکته در مورد زندگی او افشا کرده است.

به گزارش آلامتو به نقل از فرادید، بر اساس گفته ها و شنیده ها، او یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. گوسمانِ ۶۱ ساله دو مرتبه از زندان های فوق امنیتی گریخته است.

او پس از اولین فرار از زندان، ۱۳ سال فراری بود. در این مدت با دختر ۱۸ ساله مکزیکی به نام «اِما کورونل» ازدواج کرد. ال چاپو در فوریه ۲۰۱۴ میلادی و در حالی که با همسرش مشغول خوش گذرانی در کنار سواحل مکزیک بود، دستگیر شد.

او بار دیگر در ژوئیه ۲۰۱۵ از زندان فرار کرد، ولی این بار تنها شش ماه توانست بیرون از زندان باشد و دوباره دستگیر شد.

روز یکشنبه، شبکه تله موندو، تلویزیون اسپانیایی زبان ایالات متحده، با خانم کورونل به گفتگو پرداخت و او حقایقی را از زندگی با همسرش برملا کرد. پنج نکته اصلی خانم کورونل را در ادامه بخوانید.

۱٫ طرح ال چاپو برای تبدیل زندگی اش به فیلم، چیز جدیدی نیست!
روز پس از دستگیری گوسمان، مقاله ای به قلم شون پن، بازیگر هالیوودی، در مجله رولینگ استون به چاپ رسید که او در آن نحوه ملاقات با سلطان قاچاق جهان را شرح داده بود.

این دو توسط هنرپیشه خانم مکزیکی «کاته دل کاستیو» با یکدیگر در ارتباط بودند. پیام ها مبادله شده بین آن ها که توسط مقامات مکزیک منتشر شد، نشان می دهد که گوسمان تمایل داشته زندگی اش به یک فیلم تبدیل شود.

پنج حقیقت از زندگی بزرگترین قاچاقچی جهان
تصویر ال چاپو بر روی تی شرت ها وجود دارد؛ او با عبارت «رئیسِ روسا» خطاب قرار داده شده است

خانم کورونل اما می گوید که این ایده نتیجه دیدار گوسمان با کاستیو و شون پن نبوده است، چرا که او از سال ها قبل چنین ایده ای را در سر داشته است. او می گوید: «از همان وقتی که ما با هم آشنا شدیم، او ایده فیلم را مطرح می کرد.»

۲٫ ال چاپو سرچشمه آرامش است
اولین آشنایی خانم کورونل با گوسمان به یک مهمانی در مزرعه در سال ۲۰۰۶ برمی گردد. خانم کورونل آن موقع تنها ۱۷ سال داشت. او همراه دوستش به مهمانی رفته بود که نظر ال چاپو را به خود جلب کرد. او می گوید: «لبخند او به من باعث شد به شکل عجیبی آرامش داشته باشم. تا حالا ندیده ام که او اعصابش به هم بریزد یا زودرنج باشد.»

 

پنج حقیقت از زندگی بزرگترین قاچاقچی جهان

پنج حقیقت از زندگی بزرگترین قاچاقچی جهان
شون پن در مورد ال چاپو گفته که در «کاریزمای ال چاپو» شکی نیست

این اتفاق برای بازیگر مکزیکی نیز رخ داد. در پیام های منتشر شده، گوسمان به او اطمینان داده که در صورتی که او به محل اخفای آن ها برود، هیچ اتفاقی برایش رخ نخواهد خواهد. ال چاپو گفته بود: «تو در جهان بهترین هستی. من مثل چشمانم از تو محافظت می کنم.» خانم کاستیو نیز در پاسخ به او گفته بود: «واقعا برایم تکان دهنده بود که تو گفتی از من مراقبت خواهی کرد، زیرا تاکنون کسی از من محافظت نکرده است.»

۳٫ او اهل خودنمایی نیست
ال چاپو از همسرش خانم کورونل ۲۶ سال بزرگتر است. از خانم کورونل پرسیده شده که ال چاپو چه هدیه ای برای او خریده تا دلش را به دست آورد؟ او جواب داد که «نحوه صحبت کردن او قلب مرا به دست آورد. او هرگز کادوهای هزار دلاری و مجلل برای من نخرید. او با رفتارش اعتماد مردم را به خود جلب می کند. او آدم دوست داشتنی است و با همه نشست و برخاست دارد.»

خانم کورونل همچنین نسبت به شایعه مطرح شده از سوی رسانه ها در خصوص مراسم ازدواجش با ال چاپو و حضور مقامات سیاسی مکزیک در آن گفت که چنین چیزی صحت ندارد.

پنج حقیقت از زندگی بزرگترین قاچاقچی جهان
خواکین گوسمان کسی نیست که هدیه های هزار دلاری و مجلل بدهد

او گفت: «فقط خانواده من در مراسم عروسی بودند و ساکنین مزرعه. آن عروسی خیلی ساده و در ابعاد کوچک برگزار شد… من تا حالا هیچ سیاست مداری را اطراف او ندیدم.» خانم کورونل همچنین می گوید که آن ها برای ماه عسل به جایی سفر نکردند. البته این مسئله می تواند به حکم دستگیری بین المللی او نیز مربوط باشد.

 

۴٫ همسر ال چاپو آدم حسودی نیست
آنابل هرناندس، مجری شبکه تله موندو از خانم کورونل پرسید که در مورد پیام های رد و بدل شده بین گوسمان و کاته دل کاستیو، بازیگر مکزیکی، چه فکری می ‎کرد؟ اما همسر ال چاپو گفت: «من هیچ فکر بدی نکردم. من هرگز به خانم کاستیو حسادت نکرده ام و بازی او را تحسین می کنم.»

خانم کورونل همچنین از شایعات مطرح شده پیرامون بی اعتبار بودن ازدواجش متعجب شده است. مسئولان زندان آلتیپلانو که ال چاپو در آن نگهداری می شود، مانع ورود خانم کورونل به زندان شدند. آن ها گفتند که هیچ سند و مدرکی در مورد طلاق ال چاپو از همسر قبلی اش در دست نیست.

پنج حقیقت از زندگی بزرگترین قاچاقچی جهان

پنج حقیقت از زندگی بزرگترین قاچاقچی جهان
کاته دل کاستیو موجب حسادت همسر ال چاپو نشده است

۵٫ ال چاپو مثل بقیه آدم ها است
همسر ال چاپو در طول مصاحبه چندین مرتبه تاکید کرد که «همسرش یک آدم معمولی است.» او گفت که شوهرش «آدم باهوشی» است، اما تحصیلات چندانی ندارد و «از زندگی درس گرفته است. خانم کورونل می گوید: «او مثل تمام آدم ها زندگی می کند.»

مجری شبکه تله موندو در سوالی جالب از خانم کورونل پرسید که اگر پیش از ازدواج از شغل گوسمان باخبر بود، حاضر بود که با او ازدواج کند؟ خانم کورونل در پاسخ گفت «خیر.»

علیرغم اعترافات گوسمان (ال چاپو) در ویدیوی منتشر شده از مجله رولینگ استون، خانم کورونل می گوید: «خب راستش، من متقاعد نشده ام که او در کار قاچاق مواد مخدر است.» خانم کورونل همچنین در مورد آن ویدیو می گوید که قرار نبود عمومی شود و «باید مجددا تنظیم می شد.»

پنج حقیقت از زندگی بزرگترین قاچاقچی جهان
او کاملا معمولی است

بازجویان آمریکایی و مکزیکی به ال چاپو چندین اتهام زده اند که خانم کورونل نیز به آن ها واکنش نشان داد. او می گوید: «نمی دانم آن ها بر چه اساسی به گوسمان می گویند که به خون تشنه است و یا نژاد پرست است. به نظرم اصلا منصفانه نیست که این اتهامات به او زده شود. برایش مهم نیست که سر کدام میز می نشیند، او هر چه جلویش بگذارند می خورند؛ او کاملا معمولی است.»

منبع :

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات