آکاایران: یک دانشمند ژاپنی بنام پروفسور Ikeda موفق شد از مدفوع انسان گوشت مصنوعی تبدیل کند. ماجرای این اختراع عجیب از این قرار بوده که پروفسور

دانشمند ژاپنی از مواد فاضلاب گوشت مصنوعی می سازد

یک دانشمند ژاپنی بنام پروفسور Ikeda موفق شد از مدفوع انسان گوشت مصنوعی تبدیل کند. ماجرای این اختراع عجیب از این قرار بوده که پروفسور از سمت یکی از مراکز علمی و تحقیقی کشورش دعوت به مطالعه بر روی فاضلاب های شهر توکیو می شود. او مطالعات خود را با هدف یافتن راهی برای تصفیه و استفاده از مواد فاضلاب در پیش گرفته و به این نتیجه می رسد که فاضلاب ها بسیار مفید هستند زیرا در آنها درصد بسیار زیادی پروتئین وجود دارد.فاضلاب ها همچنین سرشار از باکتری ها هستند و این میکروارگانیسم ها در طی فرایند گرما از بین می روند در نتیجه خطرناک نخواهند بود و صدمه ای به سلامت افراد نخواهند زد.او به این موضوع می رسد که از طریق پروتئین های فاضلاب می توان غذای زیادی تولید کرد.

تولید گوشت از مواد فاضلاب و مدفوع در ژاپن + عکس

آکاایران: تولید گوشت از مواد فاضلاب و مدفوع در ژاپن + عکس

این دانشمند ژاپنی سپس موفق شد گوشت مصنوعی را از پروتئین های  مدفوع انسان تولید کند که طعم سویا دارد و از نظر ارزش غذایی شامل ۶۳ درصد پروتئین و ۲۵ درصد کربوهیدرات،۳ درصد چربی و ۹ درصد مواد معدنی است.  این اختراع در آزمایشگاهی در شهر اوکایاما انجام شده است.

این گوشت کاملاً شبیه به گوشت های طبیعی است اما قیمتان ۱۰ برابر گوشت های طبیعی است. پروفسور خود گفته است که گمان نمی برد مردم خیلی نسبت به این گوشت رغبت نشان بدهند.

مسئله ی فاضلاب در ایران

اگرچه مردم جهان ما از گرسنگی رنج می برند اما این غذا را قبول نخواهند کرد. حل مسئله ی فاضلاب ها در هر کشوری مهم است و شاید ندانید که هنوز هم به دلیل متصل نبودن فاضلاب ها به شبکه فاضلاب شهری در برخی مناطق کشور فاضلاب با آب های زیرزمینی مخلوط شده و سپس با همین آب محصولات کشاورزی بخصوص سبزی خوردن پرورش می یابند که در نتیجه باعث بیماری مصرف کنندگان  می شوند.

در حال حاضر خوردن سبزیجات با طعم فاضلاب انسانی رنگی واقعی به خود گرفته و ممکن است که در منازل، فست فودها و دیگر رستوران ها به خورد مردم داده شود اینگونه سبزیجات میکروب هایی مانند انواع هپاتیت، روتا ویروس و آدنو ویروس، عوامل تک یاخته ای مانند آمیب ژیاردیا و تخم انگل های پریاخته ای نظیر کرم شلاقی، آسکاریس و... را راهی بدن انسان می کند که متأسفانه در بسیاری موارد پختن سبزیجات هم باعث مرگ این گونه میکروب ها نمی شود.

باید نظارت ها را برای از بین بردن این موارد تشدید کرد، چون کشت این گونه سبزیجات تهدیدی جدی برای بهداشت عمومی تلقی می شود از این رو برای متخلفان مجازات هایی چون زندان، جریمه نقدی و ضبط وسایل کشاورزی باید در نظر گرفته شود و کل سبزی کاری آن ها نیز معدوم شود و مغازه های سبزی فروشی که در سطح شهر اقدام به فروش این گونه سبزیجات می کنند تا دیگر شاهد این اقدامات نباشیم و با جان انسان ها بازی نکنند. پس باید از مصرف این گونه سبزی ها خودداری کرد تا از پروسه سخت، طولانی و گران بیماری ها جلوگیری کرد. (منبع ۲ پاراگراف اخر خبرگزاری ایسنا)

منبع :

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات