هیچ کس باور نمی کند خالد 8 ساله از اهالی غزه که از معلولیت عضلانی و مغزی برخوردار است توانسته باشد در کودکی قرآن را حفظ کند.

پایگاه خبری المنار نوشت: هیچ کس باور نمی کند «خالد» 8 ساله که از معلولیت عضلانی و مغزی برخوردار است بتواند در کودکی قرآن را حفظ کند.

کودکی فلسطینی از اهالی نوار محاصره شده غزه که مراحل متعدد معالجه را در داخل و خارج از غزه گذرانده است و نه حرکتی می کند و نه می تواند بنشیند.

داستان «خالد امجد موسی» از شهر خان یونس در جنوب نوار غزه آماده می شود که در سن کودکی با گوش دادن به قرآن کریم آغاز کرد؛ این آغاز از آن بابت بود که وضعیت او به حدی بود که «خالد» همیشه گریه می کرد و پدر و مادرش برای اینکه شاید او ساکت شود و دیگر گریه نکند قرآن را از طریق رادیو و تلویزیون به گوش او می رسانند.

مادربزرگش می گوید: در چهار ماهگی او به قرآن پاسخ می داد و هنگامی که صوت قرآن به ویژه تلاوت های «عبدالباسط عبدالصمد» پخش می شد او دست از گریه کردن برمی داشت.

حافظ

این شد که خانواده خالد عزم خود را جزم کردم که که او را همچنان او را کنار تلویزیون بگذارند تا او قرآن گوش دهد و گریه نکند و به گفته مادربزرگش او در چهارسالگی هنگامی که برای گوش دادن به قرائت یکی از قراء به یکی از باغ های غزه رفته بود پیشاپیش قاری آیات را قرائت می کرد.

معلمی او را می بیند و به پدرش می گوید که خالد با وجود مشکلات و مریضی اش قرآن را حفظ کرده است و پدرش از اینکه خدا این بیماری خالد را معبری برای سعادتش قرار داده شکر کرد.

پدر خالد می گوید: همه دکترها گفته بودند که او بزرگ نخواهد شد، حرکت نخواهد کرد و سخن نخواهد گفت اما من ایمان داشتم که خدا بر همه چیز قادر است.

اما او امیدوار است که فرزندش در غزه و خارج از آن بتواند معالجه شود و قدرت آن را بیابد که امام جماعت مسجد شود و از نزدیکان و دوستان و همسایگانش که به حج می روند خواسته است تا برای خالد دعا کنند و برایش آب زمزم بیاورند.

مادر خالد نیز در نمازهایش از خدا صبر بیشتر می خواهد چرا که می گوید صبرش در این مدت به هدر نرفته چون پسرش قرآن را حفظ کرده است و از بابت این امر که او آن را «معجزه» می خواند خوشحال است به ویژه پس از ساله سختی کشیدن.

منبع: خبرگزاری فارس

منبع : parsi1.com

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات