آکاایران: جام جهانی هندبال به میزبانی مصر در حال برگزاری است که یک بازیکن با شکم عجیبش باعث شگفتی رسانه‌ها شده است.تیم ملی هندبال کنگو یکی از نماینده های آفریقا در این رقابت ها است که در دیدار نخست خود برابر آرژانتین با نتیجه 28 بر 22 شکست خورد.در ترکیب کنگو بازیکن تنومند و سنگین وزنی به نام موفمبی حضور دارد که همه نگاه ها را به خود جلب کرده است، چون هیکل و شکل اندام او به یک ورزشکار آماتور هم نمی خورد. 

 

گوتیر موومبی هندبالیست سنگین‌وزن کنگویی، پس از درخشش در مسابقات قهرمانی جهان هندبال مردان در مصر تبدیل به سوژه داغ شبکه های اجتماعی شده است.

این هندبالیست که در لیگ دسته چهار فرانسه بازی می کند 191 سانتی متر قد و 110 کیلو وزن دارد. البته روزنامه مارکا نوشت که وزن این بازیکن بسیار بیشتر وزن اعلام شده است و از روی تصاویر هم می توان دریافت که او بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ کیلو وزن دارد.

خودتان امتحان کنید، زدن 4 گل در اولین بازی تان در رقابتی مثل جام جهانی هندبال، آن هم برابر تیم ملی آرژانتینی قهرمان بازی های پان آمریکن؛ با چنین ابعادی از بدن که به ندرت می توان با آن در یک تورنمنت جهانی حاضر شد. گوتیر موومبی اما موفق به انجام این مهم شده است و تصاویر نخستین بازی اش واکنش های جهانی را به دنبال داشت. شکیل اونیل الگوی موومبی نیز برای او در شبکه های اجتماعی پیغام گذاشت.

قضیه اعداد و ارقام

در وبسایت فدراسیون جهانی هندبال، مشخصات گوتیر موومبی 26 ساله متولد فرانسه، از پدری کنگویی با 192 متر قد و 110 کیلو وزن قید شده است اما الان تعداد کمی این مشخصات بدنی را زیر سوال می برند و کاملا در سایه درخشش موومبی قرار گرفته اند.

اکنون بسیاری می گویند این قد بلند و وزن بالا چه اهمیتی دارد وقتی او در زمین نشان داده که چه بازیکن باکیفیتی است و با قدرت و سرعت خودش، همه را شگفت زده کرده است. 4 شوت و 4 گل در نخستین بازی جام جهانی برابر تیمی قدرتمند مثل آرژانتین، همه پیش داوری ها را باطل کرد.

گوتیر موومبی که این روزها همه جا صحبت از اوست، چنانچه در پروفایلش در سایت فدراسیون جهانی هندبال دیده می شود، 110 کیلو دارد در حالی که بسیاری معتقدند شاید وزن کنونی او بسیار بیشتر از اینها باشد اما حتی این وزن بالا هم روی ظرافت و سرعت بازی او تاثیر منفی نگذاشته است

به من بگویید غول

آرژانتین بازی برابر کنگو را بد شروع کرد ولی در نهایت 28-22 پیروز شد. موومبی غیر قابل مهار به نظر می رسید و مدافعان آلبی سلسته به ندرت قادر به کنترل او بودند. درخشش موومبی برابر دانمارک نیز تکرار شد و او بازهم توانست 4 گل به ثمر برساند اما کنگو در نهایت مغلوب حریف اروپایی خود شد تا اکنون برای امیدوار ماندن به صعود، نیاز به پیروزی بر بحرین داشته باشد. برای این مهم، نیاز به بهترین موومبی ممکن است. 

درخشش در دو بازی متوالی، او را در کانون توجه جهانی قرار داده است. موومبی حالا در صفحه اجتماعی خود درخواست کرده است که به او بگویند،"غول".

چنانچه خودش نوشته، او متولد شاترس فرانسه است و سپس وارد آکادمی معتبر سرتیل شد، جایی که فرصت تمرین کردن کنار بازیکنانی را پیدا کرد که اکنون برای تیم ملی فرانسه بازی می کنند. او نوشته است که برای تیم های دسته سومی و چهارمی فرانسه بازی کرده و اکنون در عضویت دروکس قرار دارد.

حمایت شکیل اونیل

قبل از شروع جام جهانی، موومبی یک هدف بیشتر نداشت. او برای دیاریو شاترس اعتراف کرده بود که تنها می خواهد از حضور در این تورنمنت لذت ببرد و هرگز تصور نمی کرد روزی بتواند در جام جهانی بازی کند و حالا می خواهد از این فرصت نهایت استفاده را ببرد اما واقعیت این است که او تمام پیش داوری ها را بر هم زده و تبدیل به یک ستاره جهانی شده است.

درخشش او برابر آرژانتین، حتی توجه شکیل اونیل شماره 34 سابق باشگاه لوس آنجلس لیکرز را به همراه داشت. اونیل نیز زمانی به خاطر ابعاد بدنش به غول بسکتبال معروف بود و صاحب افتخارات زیادی شد. اونیل در پیامی ویدیویی برای موومبی به وی گفت:« شنیده ام به تو شکیل اونیل هندبال می گویند؟ چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟»

پیامی که موجی از شادی را در موومبی موجب شد و او در پاسخ به الگوی همه زندگی اش در اینستاگرام نوشت که یک رویای دیگرش به حقیقت پیوست. در ادامه این پیام آمده است:« ممنون از حمایتت شکیل اونیل. نمی دانم چه اتفاقی در حال رخ دادن است ولی پیامی برای همه دارم، اینکه رویاهای تان را زندگی کنید و برای شان بجنگید، حتی اگر اندام و فیزیک بدنی کریستیانو رونالدو را ندارید.»

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات