جانور مرگبار

آکاآپ:  "پرندگان" از جمله موجودات بسیار دوست داشتنی و زیبا هستند که می‌توان آن‌ها را در نقاط مختلف دنیا مشاهده کرد، اما در حالی که ما از دیدن آن‌ها لذت می‌بریم شاید آن‌ها ما را دوست نداشته باشند . بعضی از پرندگان به شدت باعث شادی و لذت می شوند ، در حالی که بعضی دیگر جز ترس و مشکل چیز دیگری برای ما انسان ها ندارند .  

پرندگان از جمله حیوانات محسوب می شوند که از روی غریزه دست به کارهای خود می زنند و خیلی نمی توان از آن ها انتظار عاقلانه رفتار کردن داشت. از همین رو در صورت احساس خطر دست به کارهای بسیار خطرناکی می زنند. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات اکا، به معرفی خطرناک ترین پرنده های دنیا میپردازیم، پرندگانی که ترجیح میدهید هیچگاه آنها را از نزدیک نبینید!! برای شناخت این پرندگان در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 خطرناکترین پرندگان دنیا عبارتند از :

کاسوری

اولین و خطرناک ترین پرنده دنیا، کاسوری نام دارد که طول آن به ۲ متر می رسد و دومین پرنده ی سنگین وزن جهان با چیزی در حدود ۶۰ کیلوگرم است. شاید بپرسید چرا این پرنده لقب خطرناک ترین پرنده ی دنیا را به خود گرفته است؟

در پاسخ باید گفت که کاسوری ها در هیچ مبارزه و نبردی که با دیگر حیوانات و یا انسان ها دارند هرگز شکست نمی خورند. این پرنده قابلیت های عجیب و غریبی دارد. می تواند تا ۲ متر بالا بپرد، سرعت فوق العاده ی ۵۰ کیلومتر در ساعت دارد. علاوه بر آن یک شاخ خیلی تیز بالای سرش وجود دارد که  می تواند مثل یک خنجر فوق العاده تیز  از آن در جنگ ها استفاده کند. این خنجر طبیعی ۱۲ سانتیمتر طول دارد.

Image result for ‫کاسوری‬‎

عقاب دم قرمز

این عقاب در آمریکای شمالی بیش از بقیه مناطق وجود دارد . وزن این عقاب ها معمولا بین 1 تا 2 کیلو است و طول بال های این عقاب بین 100 تا 110 سانتی متر می باشد.

بال های آن بسیار پهن هستند و دم آن ها کوتاه است . پرندگان ماده از این نوع عقاب بزرگ تر از انواع نر می باشند . آن ها مکان های باز را برای زندگی ترجیح می دهد و چنگال قوی این پرندگان باعث حمله می شود و جزء سلاح های آنان محسوب می شود که همین عامل وحشت انسان ها می باشد . این پرنده به شدت از قلمرو خود دفاع و محافظت می کند و اگر از مرز این پرندگان عبور کنیم ، به شدت خشمگین می شود و به چنگال هایشان حمله ور می شوند و در نتیجه قطعا آسیب شدید به فرد یا حیوان متجاوز به حریم او می رسد . 

Image result for ‫عقاب دم قرمز‬‎

جغد برفی

این جغد مربوط به نواحی قطبی و شمالی است و یکی از بزرگ ترین و زیباترین انواع جغدها در جهان می باشد . در بدن این جغد ها خال های طوسی تیره و سفید دیده می شود و این جغدهای بزرگ معمولا بین 1.5 تا 3 کیل گرم وزن دارند و بال های آنان 150 سانتی متر است .

بدون شک انسان ها بزرگ ترین تهدید برای این پرندگان هستند . شکارچی های این پرندگان بسیار کم هستند و معروف ترین آنان روباه قطبی ، گرگ و انسان ها می باشند . این جغد نیز به شدت از قلمروی خود دفاع می کند و دفاع او نیز از طریق چنگال هایش می باشد که در مورد انسان ها معمولا سر و چشم ها را مورد هدف قرار می دهند .

خطرناکترین پرندگان دنیا که قادر به کشتن یک آدم بالغ میباشند 

کرکس ریشدار یا لاشخور

کرکس های ریش دار یکی از قدیمی ترین انواع لاشخورها در جهان می باشد . آن ها بسیار بزرگی هستند و وزن شان بیش از 7 کیلو است و طول بال های آنان بین 2.3 تا 2.8 متر می باشد . آن ها در کوه های بلند ساکن هستند و در مناطق جنوب اروپا ، آفریقای جنوبی و آسیا بیشتر دیده می شوند .

تمرکز آن ها در غذا خوردن بیشتر روی گوشت و استخوان های لاشه است . آن ها استخوان های کوچک را به یک باره می خورند و برای استخوان های بزرگ نیز از تکنیک له کردن و ریز ریز کردن استفاده می کنند . حتی اگر استخوان به اندازه یک تخته سنگ سفت باشد. 

Image result for ‫کرکس ریشدار‬‎

جغد شبانه

این جغدها بسیار بزرگ هستند و دارای سر کاملا گردی هستند که در مناطق آمریکای شمالی بیشتر یافت می شوند . آن ها ترجیح می دهند که در جنگل ها زندگی کنند . طول کلی آن ها حدود 53 سانتیمترو طول بال هایشان بین 104 تا 109 سانتیمتر می باشد . این جغدها به پرندگان شبانه معروف هستند و فقط شب هنگام شکار می کنند .

ویژگی جالبی در پرواز کردن ان ها وجود دارد که آن ها را قادر می سازد تا از جنگل های بسیار انبوه بدون هیچ صدایی پرواز کنند اما این ویژگی باعث می شود که این پرنده برای انسان خطرناک شود زیرا صدای او را هنگام حمله نمی شنوید . پنجه های تیز آنان نیز آسیب های جدی به فرد وارد می کنند . 

Image result for ‫جغد شبانه‬‎

پرندگان ماهی خوار شمالی

این پرندگان ماهی خوار شمالی طولی بین 60 تا 100 سانتیمتر دارند . طول بال های آنان حدود 152 سانتیمتر می باشد و منقار ان ها بسیار بزذگ و قابل توجه است . این پرندگان مهاجر تابستان خود را در دریاچه ها و برکه های آمریکای شمالی در کانادا و گرینلند سپری می کنند و در فصل زمستان نیز به جنوب و یا سواحل اقیانوس آرام و یا اطلس مهاجرت می کنند .

منقار تیز این پرندگان بزرگ ترین تهدید برای انسان ها به شما می رود و آن ها معمولا سر و گردن را برای حمله مورد هدف قرار می دهند .

خطرناکترین پرندگان دنیا که قادر به کشتن یک آدم بالغ میباشند 

قوی سایلنت

وزن این قوها بیش از 12 کیلومی باشد و یکی از بزرگ ترین مرغ های آبی اروپا هستند . این پرندگان در برکه ، رودخانه ، زمین های مرطوب و دریاچه ها زندگی می کنند . طول بال این پرندگان به بیش از 2.4 متر می رسد .

دندان های آنان بسیار تیز است و همه چیز را پاره می کند . این پرندگان بسیار خشن می باشند و حمله ان ها به انسان ها در زمان لانه ساختن در فصل بهار بیش از همیشه است . بنابراین تا حد ممکن فاصله خود را با آنان حفظ کنید . ضربه های قوی این پرندگان بیشتر از طریق بال هایشان می باشد . سایز و قدرت بال ها باعث حمله ها و آسیب های جدی مخصوصا به چشمان فرد می شود . 

Image result for ‫قو سایلنت‬‎

 کلاغ استرالیایی

این کلاغ دومین پرنده خطرناک در کشور استرالیا بعد از شترمرغ استرالیایی می باشد . سایز این پرنده متوسط است و بیشتر در زمین ها ، پارک ها و مناطق یخ زده اطراف استرالیا زندگی می کند . در فصل بهار و هنگام آشیانه ساختن بسیار خشمگین است . رفتار او نوعی دفاع برای حفظ قلمرو است و اگر شما را تهدیدی برای خود و یا لانه شان بدانند ، بدون درنگ به شما حمله ور می شوند.

این پرنده در خیابان و پارک های استرالیا زیاد دیده می شود که آسیب ان ها به چشم ها و پوست فرد بسیار شدید است .

خطرناکترین پرندگان دنیا که قادر به کشتن یک آدم بالغ میباشند
 

شاه ماهی اروپایی

این پرنده 66 سانتیمتر طول دارد و در غرب اروپا بیشتر یافت می شود . به راحتی می تواند غذای دیگر پردنگان را بدزدد و به آن ها حمله کند . طول بال های این پرندگان بین 124 تا 160 سانتیمتر می باشد و منقار بسیار تیزی دارد . آسیب های جدی در صورت حمله این پرنده به افراد وارد می شود .

شاه ماهی اروپایی مانند دیگران پرندگان در هنگام حمله به آشیانه بسیار خشمگین می شود و در نتیجه حتما باید فاصله خود را با آن حفظ کنید . این پرنده به راحتی دوستان خودش را برای حمله صدا می زند و تیم تشکیل می دهند. 

 

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات