کپی برداری شرکت تسلا از سایپا و ایران خودرو !+عکس

 

آکاایران: تبدیل سدان‌های پرچمدار به وانت، از آن کارهایی است که اکثر تیونرهای خارجی، حداقل یک بار به سراغ آن رفته‌اند. برای مثال همین چند ماه گذشته بود که نسخه پیکاپ بی ام و M۴ کامپتیشن مهمان نمایشگاه SEMA شد. حالا یکی از مالکین خوش خیال تسلا مدل S با تبدیل کردن خودرو خود به یک وانت ناهماهنگ، به تیتر اول رسانه‌های خودرویی جهان تبدیل شده است.

به هر حال این اولین باری نیست که محصولات تسلا به وسایل عجیب و غریبی تبدیل می‌شوند. تانک تسلا مدل T و ساخت نمونه آفرودی از تسلا مدل Y، فقط دو نمونه از عجیب‌ترین‌ تیونینگ‌هایی هستند که روی خودروهای ایلان ماسک پیاده شده‌اند. در ادامه تصاویر جدید پیکاپ تسلا وانت مدل اس را مشاهده خواهید کرد که این وانت عجیب و غریب در درگ ۲۰۰ متر خود، زمان ۸.۷ ثانیه را ثبت می‌کند.

کپی برداری شرکت تسلا از سایپا و ایران خودرو !+عکس

معرفی پروژه عجیب پیکاپ تسلا مدل S

وانت تسلا مدل S یک نمونه‌ی تغییر یافته از سدان تسلا مدل اس RWD به حساب می‌آید که در محور عقب خود، میزبان یک موتور الکتریکی مرکزی با توان 370 اسب بخار قدرت و 441 نیوتن متر گشتاور است. آنطور که از تصاویر پیداست، ستون C خودرو به کلی حذف شده است و ستون B هم به لطف یک صفحه مثلثی، کمی مستحکم‌تر به نظر می‌رسد.

البته فعلا از بخش «فضای بار»، هیچ تصویری منتشر نشده است و شاید این بخش به اندازه ظاهر وانت تسلا مدل S، آنچنان زیبا نباشد. به هر حال حدس می‌زنیم که طول قسمت بار در پیکاپ تسلا مدل S، تقریبا به 1.5 متر محدود شده باشد و ارتفاع آن هم از 40 سانتی متر تجاوز نکند.

کپی برداری شرکت تسلا از سایپا و ایران خودرو !+عکس

همچنین باید گفت که باتری‌های پیکاپ تسلا مدل S دقیقا در کف شاسی قرار گرفته‌اند و شاید این طراحی جدید، آن‌ها را در معرض خطر جدی و حتی آتش سوزی قرار دهند. بد نیست اشاره کنیم که محافظ باتری‌ها، وزن مشخصی را تحمل می‌کند و گذاشتن وسایل سنگین در وانت تسلا مدل S، احتمالا عواقب ترسناکی داشته باشد. به علاوه در انتهای کار باید اشاره کنیم که 0 تا 100 این پروژه توسط کارگاه تیونینگ تسلا مینو که یکی از تیونرهای معروف آمریکا به حساب می‌آیند صورت گرفته است.

تسلا، پا جای پای پراید گذاشت!

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات