سیاره زمین

آکاایران: طبیعت و دنیای حیواناتش پر از موجودات عجیبی است که هنوز ناشناخته مانده‌اند. بیش از 8.7 میلیون گونه جاندار در کره زمین زندگی می‌کنند که تنوعشان باور نکردنی است. دانشمندان در طول سال‌ها و حتی سال‌های اخیر موجودات جدیدی را شناسایی کرده‌اند که ظاهر و رفتار‌های عجیبی دارند و همچنین وقایع کمتر تجربه‌شده‌ای را در قلمرو حیوانات مشاهده کرده‌اند که خواندن آن‌ها خالی از لطف نیست.

در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا تصمیم داریم شما را با برخی از حیوانات عجیبی آشنا کنیم که به غالب مشاهدات انسان‌ها، ظاهر و شکل و شمایل متفاوت‌تری دارند و دیدن چهره آن‌ها برایمان باورنکردنی است. با ما همراه باشید.

مورچه مخملی

سیاره زمین

مورچه مخملی برخلاف نام خود در واقع نوعی زنبور است. در حقیقت، زنبورهای ماده بدون بال و دارای بدنی کرکی هستند. بدن کرکی این حیوان که شبیه میوه بوته قطران به نظر می رسد می تواند به گمراه کردن شکارچیان کمک کند.


حشره Troll-Haired

سیاره زمین

حشره Troll-Haired یکی از جذاب‌ترین موجودات جهان است که در سال 2012 در جنگل های بارانی سورینام واقع در آمریکای جنوبی کشف شد. ویژگی متمایز این حشره بامزه با طول تقریبا هفت میلیمتر موهای بلند آن است.


سالپ یا سالپا

سیاره زمین

سالپ یا سالپا یک تونیکیت (آبدزدک دریایی) بشکه ای شکل و پلانکتونی است که از طریق منقبض کردن خود و پمپاژ آب از طریق بدن ژلاتینیش حرکت می کند. آب با کمک فیلترهای داخلی سالپ پالایش شده و این جانور دریایی از فیتوپلانکتون ها تغذیه می کند.


قلابچه‌ماهی

سیاره زمین

قلابچه‌ماهی با نام علمی Lophiiformes یکی از عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین موجودات دریایی شناخته شده برای انسان است. این ماهی ساکن اعماق آب برای جذب شکار خود از یک زائده نورانی استفاده می کند.


 

شب‌پره پودل ونزوئلایی

سیاره زمین

شب‌پره پودل ونزوئلایی در سال 2009 توسط دکتر آرتور انکر در منطقه گرن سابانا ونزوئلا کشف شد. ظاهر این حشره چیزی بین شب‌پره و یک سگ نژاد پودل است.  


 

خفاش ماهی لب قرمز

سیاره زمین

خفاش ماهی لب قرمز یا خفاش ماهی گالاپاگوس شناگر خوبی نیست و از باله های خود که برای راه رفتن کف اقیانوس سازگار شده اند، برای حرکت استفاده می کند.


 

اژدهای خاردار

سیاره زمین

اژدهای خاردار یا شیطان خاردار یک مارمولک استرالیایی است که به نام شیطان کوهی و مارمولک خاردار نیز شناخته می شود. این حیوان می تواند تا 20 سانتیمتر طول داشته باشد و تا 20 سال نیز زندگی کند.


 

مانتیس گلی

سیاره زمین

مانتیس گلی از جمله مانتیس های شکارچی است که ظاهر آن شبیه یک گل به نظر می رسد. بیشتر گونه های مانتیس گلی در خانواده Hymenopodidae قرار دارند. اگرچه رفتار آنها متفاوت است، اما به طور معمول شامل بالا رفتن از گیاهان و رسیدن به گلی مناسب و سپس انتظار برای شکار یک حشره می شود.


 

میگوی مانتیس

سیاره زمینمیگوی مانتیس یک موجود آبزی با ظاهری زیبا و البته مشت هایی قدرتمند است. هر مشت این میگو می تواند به سرعت 23 متر بر ثانیه برسد و نیرویی حدود 100 برابر وزن حیوان را اعمال کند.


 

جربوآ گوش دراز

سیاره زمین

جربوآ گوش دراز جونده ای شبیه موش و از حیوانات شب‌زی است. دم بلند، پاهای عقبی بلند برای پریدن و گوش هایی فوق العاده بزرگ از ویژگی های این حیوان هستند.


لاک‌پشت رودخانه مری

سیاره زمین

ویژگی جالب توجه لاک‌پشت رودخانه مری موهای سبز شبیه مدل موهاوک آن است که در واقع نوعی جلبک است. این گونه ساکن استرالیا دارای اندام های ویژه ای در نزدیکی کلواک (منفذی در ناحیه پشتی برای دفع مواد و تولید مثل) است که امکان جذب اکسیژن از آب را فراهم کرده و می تواند تا سه روز زیر آب باقی بماند.


 

اختاپوس دامبو

سیاره زمین

اختاپوس دامبو نام خود را از یکی از شخصیت های انیمیشن شرکت دیزنی گرفته است. پانزده گونه در این سرده شناسایی شده اند. اختاپوس دامبو به طور معمول از سخت پوستان، دو کفه ای ها و کرم ها تغذیه می کند. میانگین طول عمر گونه های مختلف اختاپوس دامبو سه تا پنج سال است.


 

ماهی Sarcastic Fringehead

سیاره زمین

ماهی Sarcastic Fringehead با نام علمی Neoclinus Blanchardi حیوانی کوچک اما بسیار تهاجمی و وحشی است. این ماهی دارای دهانی بسیار بزرگ است و به شدت از قلمرو خود محافظت می کند.


 

عنکبوت طاووسی

سیاره زمین
عنکبوت طاووسی با نام علمی Maratus Volans به واسطه رنگ های درخشان در قسمت شکم عنکبوت های نر شناخته شده است. عنکبوت های نر با بالا آوردن این قسمت از بدن خود و انجام حرکات موزون تلاش می کنند تا نظر عنکبوت های ماده را به خود جلب کنند.  


 

تیغ‌پشت (تنرک) رگه‌دار

سیاره زمین

بدن تیغ‌پشت (تنرک) رگه‌دار مانند جوجه تیغی با خار پوشیده شده است و در صورت تهدید شکارچی ها خود را به شکل یک توپ جمع می کند. تیغ‌پشت های رگه‌دار بومی ماداگاسکار هستند و بینی سیاه رنگ بلند و بدنی به رنگ سیاه با رگه های زرد از ویژگی های متمایز آنها محسوب می شود.

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات