معرفی حیواناتی که نمیتوانند به عقب راه بروند!+عکس

آکاایران: بسیاری از حیوانات قادرند به سمت عقب نیز راه بروند تا بتوانند در موقعیت هایی که  شدیدا در مخمصه  قرار گرفته اند، فرار کند و در واقع در حین چنین موقعیت هایی که جانشان مورد تهدید و خطر قرار گرفته، این موضوع به آن ها کمک می کند.اگر چه این ویژگی و قابلیت بدنی در حیوانات برای حفظ آن ها در برابر خطر بسیار کارا و موثر است، اما جالب است بدانید که بعضی از حیوانات از این توانمندی برخوردار نیستند و قادر نیستند به عقب برگردند . برای شناخت این حیوانات در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

شترمرغ استرالیایی

شترمرغ  استرالیایی هم مانند کانگورو یک حیوان استرالیایی است. این حیوان که در واقع از نوع پرندگانی بی پرواز به شمار می رود به لحاظ ظاهر و ویژگی های بدنی مانند شترمرغ است اما به لحاظ قامت تقریبا ده سانت نسبت به سایر شتر مرغ ها کوتاه ترند.

در عین حال بالعکس شترمرغ، شترمرغ استرالیایی توانایی حرکت به عقب را ندارد. هرچند دلیل این موضوع چندان مشخص نیست. شترمرغ استرالیایی به لحاظ توانمندی دویدن سریع تا مسافت زیاد بسیار شهرت دارد. این حیوانات جز تنها گونه پرندگان هستند که ساق ماهیچه ای پا دارند.

معرفی حیواناتی که نمیتوانند به عقب راه بروند!+عکس

کانگورو

اگرچه معمولا همه با کانگورو ها  از این نظر که جز پستانداران بزرگ  استرالیایی  بوده و  بچه های خود را در کیسه همراه دارند، معمولا آشنایی دارند اما در این خصوص که کانگورو ها قادر نیستند به عقب برگردند، اطلاعی ندارند.

نوع روش حرکتی آن ها به صورت جهش ناگهانی است. به این ترتیب که به کمک هر دو پا همزمان می پرند و از دم خود به منظور حفظ تعادل استفاده می کنند. به این ترتیب تلفیق عملکرد پا های بزرگ عضلانی و دم  حیوان موجب می شود تا به سمت جلو حرکت کند و در واقع به دلیل همین ویژگی های بدنی است که نمی تواند به سمت عقب برود.

معرفی حیواناتی که نمیتوانند به عقب راه بروند!+عکس

 

پنگوئن ها و نهنگ ها

تحقیقات اینترنتی نشان می دهد که برخی حیوانات از جمله نهنگ ها و پنگوئن ها نیز قادر به حرکت به سمت عقب نیستند. اگر چه در واقعیت این گونه نیست و این حیوانات قادر به حرکت به سمت عقب هستند اما شاید نوع حرکت به سمت عقب آن ها به صورت استاندارد تعریف شده حرکتی نیست اما به هر حال باید گفت گاهی تحت مواردی خاص قادرند خود را به جهت مخالف بکشند. اساسا پنگوئن ها در حرکت به سمت جلو به صورت اردک وار و نهنگ ها به صورت خزیدن روی شکم  حرکت می کنند و علیرغم ویژگی های بدنی خاصی که دارند، می توانند برخی مواقع نیز  به نوعی حرکت به سمت عقب داشته باشند.

معرفی حیواناتی که نمیتوانند به عقب راه بروند!+عکس

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات