آکاایران: زشت‌ترین خودروهای اسپر جهان کدامند؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید نگاهی به تاریخچه اتومبیل بیاندازیم. طراحی و چهره یک ماشین در ابتدا و سال‌های اولیه تاریخ خودروسازی، نه برای مشتریان و نه برای سازندگان موضوع مهمی نبود. اما با ثباتی که روند تولید فنی خودروسازی گرفت و برطرف شدن اشتباهات و ایرادهای اولیه در ساختار مکانیکی تولیدات کارخانه‌ها، به‌تدریج این کمپانی‌ها شروع به طراحی جذاب خودروها کردند تا مشتریان را با این روش به سمت خود بکشانند. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا,به معرفی زشت ترین خودروهای اسپورت جهان می‌پردازیم که برخلاف طراحی ناخوشایند، از پیشرانه‌های بسیار قدرتمندی برخوردار هستند.

99

سالیکا GTC

94این خودرو با اینکه عملکرد مطلوبی دارد، اما چندان جذاب نیست. با این وجود، از نقطه سکون تا سرعت ۱۰۰ کیلومتری برای محصول سالیکا، تنها ۳.۲ ثانیه طول می‌کشد. اگرچه ظاهر شبیه به اسباب‌بازی این خودرو می‌تواند از دید برخی فریبنده به نظر برسد، اما در زبان طراحی آن، مولفه‌های یک محصول لاکچری و رده‌بالا مشاهده نمی‌شود.

پانوز آبروزی

95وجود یک خودروی اسپورت در گاراژ شخصی بسیار جذاب است. اما میان کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم و کارهایی که باید از آنها خودداری کنیم، مرزی باریک وجود دارد. Panoz Abruzzi از چنین خطی عبور نمی‌کند و این خوب نیست. در ابتدای تولید، این خودرو با بازخوردهای مثبتی مواجه شد. اما پس از نگاهی عمیق‌تر به آن دریافتیم که بسیاری از بخش‌های خودرو، از طراحی ناهمگونی برخوردار هستند. مثلا آینه‌های جانبی ارتفاعی بسیار بالا دارند و ابعادی کوچک دارند. قسمت جلویی خودرو نیز ظاهری نامتعارف و عجیب به خود گرفته است.

با این وجود، پیشرانه ۶۴۰ اسب بخاری این محصول داستانی متفاوت دارد. آبروزی بسیار سریع است و در مدت تنها ۳.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

Lister Storm

96

طراحی لیستر استورم به‌گونه ای است که گویا مهندسان سعی داشته‌اند آن‌را تا حد ممکن خسته‌کننده جلوه دهند که البته باید اقرار کرد در این زمینه بسیار موفق بوده‌اند! برای یک خودروی اسپورت ۲۸۰ هزار دلاری، صرف مبلغی که بیش از متوسط هزینه خرید ملک در ایالات متحده است، توجیهی منطقی ندارد.

این خودروی زشت، پیشرانه‌ای با توان ۵۴۶ قوه اسب دارد و در مدت ۴.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این خودرو هم‌چنین سریع‌ترین گراندتور چهار نفره در دهه ۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ میلادی محسوب می‌شود.

جت‌استریم SC۲۵۰

97طراحی و ساخت خودروهای اسپورت، انرژی، هزینه و وقت بسیاری را می‌گیرد. اما این قضیه در مورد جت‌استریم SC۲۵۰ چندان صدق نکرده و ظاهرا انجام این پروسه در آن، تنها چند ساعت به‌طول انجامیده است! از ظاهر آن می‌توان دریافت که این خودرو در فاز نمونه اولیه قرار داشته و فاقد اجزای مهمی است که از یک خودروی اسپورت شکیل و جذاب انتظار داریم.

وزن محصول جت‌استریم، تقریبا نصف یک خودروی اسپورت بوده و بسیار چابک است. حداکثر سرعت آن نیز به ۲۶۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

یاماها OX۹۹-۱۱

989

یاماها شرکتی باسابقه و نام‌دار از ژاپن است که در زمینه تولید خودرو، موتورسیکلت و محصولات حوزه موسیقی و صدا فعالیت دارد. آنها خودروهای خوبی را در کارنامه خود دارند، اما نه به خوبی‌ نمونه‌های هوندا، بی‌ام‌و و دیگر غول‌های بزرگ خودروساز. خودروهای تک نفره، در قیاس با نمونه‌های عادی چندان جذاب نیستند، زیرا محدود به یک صندلی هستند و طراحی بیرونی آنها نیز معمولا زشت است.

با نادیده گرفتن عناصر طراحی این خودرو، یاماها OX99-11 بسیار سریع است. پیشرانه آن قدرت بسیاری دارد و سقف سرعتی برابر با 350 کیلومتر بر ساعت را ارائه می‌دهد. شتاب 0 تا 100 کیلومتری این محصول نیز در 3.2 ثانیه طی می‌شود.

Covini C۶W

99واقعا باعث تعجب است که چرا یک خودروساز فکر کرده که تولید یک خودروی اسپرت شش چرخ، ایده خوبی است! چرخ‌های حجیم قرار گرفته روی این محصول نمایی زشت دارد و قیمت ۶۴۰ هزار دلاری آن نیز تا حد زیادی مضحک است.

لامبورگینی مارزال

100

Marzal در سال 1967 ساخته شد و حتی با استانداردهای آن روز‌ها نیز خودروی جذابی تلقی نمی‌شود. این محصول با طراحی ضعیف بیرونی و کناره‌ها، نمونه‌‌ای است که بیش از آنکه بخواهید به دیگران نشان دهید، ترجیح می‌دهید تا در گاراژ از آن نگهداری کنید.

با این‌حال، عملکرد این خودرو در زمان خود کاملا دیوانه کننده بود. حداکثر سرعت مارزال ۱۹۰ کیلومتر در ساعت است و به هیولایی برای جاده تبدیل شده بود. لامبورگینی تاکنون طرفداران خود را هرگز در زمینه عملکرد فنی، ناامید نکرده است.

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات