آکاایران: طلاق ممکن است برای حتی ثروتمندان جهان هم بسیار گران تمام شود و این بستگی به عهدی دارد که موقع پیمان ازدواج بسته شده است. چه کسی می گوید، بهای آزادی ارزان است؟ فرقی نمی کند که در چه شرایطی باشید، طلاق همیشه سخت و استرس زا است.

افراد مشهور

شاید فکر کنید که این اتفاق برای ثروتمندان جهان که پول پارو می کنند، آسان تر باشد اما اشتباه کرده اید، آنها هم به نوبه خودشان سختی های زیادی را متحمل می شوند.ستاره ها نه تنها فشارهای ناشی از جدایی را تحمل می کنند بلکه مجبورند که بخشی از سرمایه خود را فدای فردی کنند

که هیچ تمایلی به دیدن دوباره اش ندارند. ستاره هایی که نام شان را در اینجا آورده ایم، افرادی هستند که بخش عظیمی از سرمایه خود هنگام طلاق بر باد دادند. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, قصد داریم به مرور چند طلاق میان ثروتمندان جهان بپردازیم که به طلاق‌های میلیاردی شهرت پیدا کرده‌اند.

جف بزوس و مکنزی اسکات

۳۸ میلیارد دلار

افراد مشهور

خیلی دور از ذهن به نظر می‌رسد که در جهان طلاقی گران‌تر از طلاق جف بزوس و همسرش به وقوع بپیوندد. این زوج هنگامی با هم آشنا شدند که هر دو کارمند صندوق سرمایه‌گذاری دی‌ای شاو بودند. در آوریل ۲۰۱۹، این زوج شرایط طلاق خود را اعلام کردند. [خانم اسکات]چهار درصد سهام آمازون را به ارزش بیش از ۳۵ میلیارد دلار دریافت کرد. ارزش سهام او از سال گذشته به این سو افزایش یافته است.


بیل و ملیندا گیتس

۵.۹ میلیارد دلار

افراد مشهور

یکی دیگر از طلاق‌های پر سرو صدای امسال طلاق بیل گیتس از همسرش ملیندا بود. این دو هم که ۲۷ سال باهم زندگی کرده بودند اوایل امسال از هم جدا شدند. در این طلاق بیل گیتس مالکیت سهامی به ارزش حدود ۲.۴ میلیارد دلار را به ملیندا منتقل کرد؛ او پیش از این همزمان با اعلام رسمی تصمیم به طلاق، سهامی به ارزش ۳.۲ میلیارد دلار را به همسر پیشینش واگذار کرده بود. با این حال هنوز مشخص نیست که طبق توافق دو طرف، چه میزان از دیگر دارایی‌های مشترک آن‌ها به ملیندا گیتس واگذار شده است.


دیمیتری و النا ریبولف

۳.۳ میلیارد دلاری

افراد مشهور

دیمیتری ریبولف، میلیاردر روس و صاحب تیم فوتبال آ اس موناکو پس از ۲۷ سال زندگی مشترک از همسرش النا جدا شد. مراحل اداری این طلاق شش سال طول کشید و بالاخره در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد. ثروت ریبولف ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شد. به همسر او سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به همراه اشیای قیمتی و همچنین حق نگهداری از دخترشان رسید.


الک و جوسلین وایلدنستاین

۲.۵ میلیارد دلار

افراد مشهور

الک وایلدنستاین که ثروتش را از راه دلالی آثار هنری کسب کرده بود، ۲.۵ میلیارد دلار به علاوه ۱۰۰ میلیون دلار در سال به مدت ۱۳ سال برای طلاق با همسرش پرداخت کرد. در سال ۱۹۹۷، جوسلین ادعا کرد که خیانت همسرش را کشف کرده و الک با اسلحه همسرش را تهدید به مرگ کرد و همین موضوع باعث روند طلاق این زوج شد. البته پول‌هایی که برای طلاق داده شد شرط‌های عجیبی مثل جوسلین حق ندارد از آن پول‌ها برای جراحی‌های زیبایی بیشتر که به انجام افراطی آن‌ها مشهور شده بود، استفاده کند.


بیل و سو گراس

 ۱.۳ میلیارد دلاری

افراد مشهور

سو در سال ۲۰۱۶، برای جدایی از همسرش بیل گراس، موسس شرکت pimco اقدام کرد و یک سال بعد، با ثروت ۱.۳ میلیارد دلاری از وی جدا شد. این ثروت شامل یک خانه ساحلی ۳۶ میلیون دلاری و همچنین یک نقاشی از پیکاسو مربوط به سال ۱۹۳۲ بود که به مبلغ ۳۵ میلیون دلار فروخته شد.


هارولد هام و سو ان هام

۱ میلیارد دلار

افراد مشهور

در سال ۲۰۱۲، هارولد هام، مدیرعامل کانتیننتال ریسورسز و همسرش، سو آن هام، پس از ۲۴ سال زندگی مشترک درخواست طلاق کردند. در نوامبر ۲۰۱۴، دادگاه به هام دستور داد که به همسر سابق خود نزدیک به یک میلیارد دلار بپردازد.


ایلان و جاستین ماسک

۳ بار طلاق

افراد مشهور

شاید این طلاق با وجود طلاق‌هایی با جا به جایی‌های چندین میلیارد دلاری آن چنان طلاق گرانی به حساب نیاید. مدیرعامل میلیاردر شرکت تسلا، ایلان ماسک، سال ۲۰۰۸ از همسرش با وجود داشتن شش فرزند جدا شد. ماسک ادعا کرد که این طلاق به طور متوسط ۱۷۰ هزار دلار برای او ماهانه هزینه‌های حقوقی در بر داشته است. ماسک بعد از آن با تالولا رایلی بازیگر ازدواج کرد که دوبار هم از او جدا شد. در این طلاق‌ها هم او یک بار برای توافق طلاق ۴.۲ میلیون دلار پرداخت کرد و بار دیگر در سال ۲۰۱۵ با توافق ۱۶ میلیون دلاری موافقت کردند که از هم جدا شوند.

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات