با چندش آورترین غذاهای دنیا آشنا شوید

آکاایران: غذا خوردن یکی از لذت‌های زندگی هر انسانی است و این که هر فردی غذای خاصی را دوست داشته باشد یا نه به سلیقه و ذائقه‌ی شخص بستگی دارد، اما تعدادی از غذاها هستند که واقعا چندش آور بوده و حتی فکر کردن به آن‌ها حال آدم را بد می‌کند.

مثل تن چشم ماهی، رتیل سرخ شده، و سوپ تخم مورچه‌های سفید !!! همه‌ی این غذاهای عجیب و غریب در یک جایی از جهان به عنوان غذای بسیار لذیذی شناخته می‌شوند. با این‌که احتمالا بیش‌تر آدم‌ها به محتویات داخل‌ غذاهای مورد علاقه‌شان دقت نمی‌کنند و به هیچ عنوان آن را عجیب نمی‌دانند، ولی شاید ناهار محبوب‌تان مثل کله پاچه خودمان, برای یک خارجی معادل یک کابوس باشد. به همین دلیل در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به چندش آورترین غذاهای دنیا که در نظرسنجی معرفی شده اند میپردازیم. با ما همراه باشید.

جنین اردک نیم‌پز، جنوب شرق آسیا

این غذا، یک غذای بسیار ساده‌ خیابانی و قابل‌ دسترس در فیلیپین و ویتنام است. این غذا شهرت بسیاری در میان غذاهای محلی دارد. بیشترِ تخم پرندگانی که دیگران با آن‌ها آشنا هستند تخم پرندگان بدون نطفه است اما Balut ها تخم‌های اردک نطفه‌داری هستند که روی آن‌ها می‌خوابند یا اجازه دارند که به‌ طور آزمایشگاهی در یک‌زمان مشخص رشد کنند.

برای خوردنش باید آن را پوست بکنید. با اینکه نیم‌پز است تمام اجزای یک اردک کامل اعم از استخوان، پر، منقار و.. را دارد که بعضی از آن‌ها بیشتر یا کمتر رشد کرده‌اند و اکثراً پیشنهاد می‌کنند آن را با پوست و مقداری نمک بخورید زیرا این بهترین روش برای لذت بردن از balut است.

 

با چندش آورترین غذاهای دنیا آشنا شوید

رتیل سرخ شده

با چندش آورترین غذاهای دنیا آشنا شوید

مردم کامبوج عنکبوت‌ها را در مزارع و درون حفره‌های زیرزمینی پرورش می‌دهند. گفته شده که این وعده غذایی، محبوبیتی خاص در سراسر این کشور دارد. به گفته مردم کامبوج، مزه این غذا شبیه به مزه خرچنگ است.

تن چشم ماهی

با چندش آورترین غذاهای دنیا آشنا شوید

ژاپنی‌ها این کنسرو را از کاسه چشم ماهی تهیه می‌کنند. معمولا در اکثر فروشگاه‌های مواد غذایی هم با قیمتی مناسب یافت می‌شود. گفته شده که طعم ابن غذا، شبیه به طعم ماهی مرکب است که باید قبل از اینکه میل شود، آن را کمی آب پز کرد. این غذا با یک سس مخصوص سرو می‌شود.


کله پاچه

با چندش آورترین غذاهای دنیا آشنا شوید

خوردن کله پاچه گوسفند، برای بسیاری از مردم جهان غیر قابل باور است اما در ایران محبوبیتی خاص دارد. البته این غذا نه تنها در ایران؛ بلکه در برخی از کشورهای همسایه از جمله ترکیه هم بسیار پرطرفدار بوده و از طرفدارهای خاص خودش را دارد.


سوپ تخم مورچه‌های سفید

با چندش آورترین غذاهای دنیا آشنا شوید

لائوسی‌ها تخم‌های مورچه، جنین‌های ریز مورچه‌های سفید و تعدادی بچه مورچه را برای بیشتر کردن طعم ترش این سوپ با هم ترکیب می‌کنند. آن‌ها می‌گویند که اگر معده شما توانایی هضم این غذا را داشته باشد، طعم آن کاملا خوشمزه است و مزه‌ای تیز و تند و شبیه به میگو دارد.


تخم مرغ صدساله

با چندش آورترین غذاهای دنیا آشنا شوید

مردم چین، تخم‌مرغ‌هایی را که به عنوان «تخم مرغ صد ساله» یا «پیدان» شناخته می‌شوند، ماه‌ها در خاک رس، خاکستر و نمک می‌پوشانند. بعد از این مدت، رنگ زرده‌ تخم‌مرغ‌ها به سبز تیره تغییر می‌کنند و بوی گند سولفور می‌دهند!


هاکارل (Hakarl)

با چندش آورترین غذاهای دنیا آشنا شوید

ایسلندی‌ها برای تهیه این غذا، ابتدا دل، روده و سر یک کوسه گرینلند را جدا کرده و سپس آن را درون یک گودال کم عمق می‌گذارند و روی آن را با شن و ماسه می‌پوشانند. سپس دو تا سه ماه آن را به حال خود رها می‌کنند. پس از این مدت کوسه را از گودال خارج کرده و به صورت نواری برش می‌دهند و چند ماه دیگر آن را خشک می‌کنند!


بوشینتانگ (Boshintang)

با چندش آورترین غذاهای دنیا آشنا شوید

کره‌ای‌ها، این سوپ را از پیاز، گیاه قاصدک، انواع ادویه‌ها و یک ماده اولیه بدنام یعنی گوشت سگ تهیه می‌کنند!

 


گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات