آکاایران: موز مخصوص ژاپنی که با پوست باید خورد به قیمت دانه ای 26هزار تومن!

موز مخصوص ژاپنی که با پوست باید خورد به قیمت دانه ای 26هزار تومن!

آکاایران: موز مخصوص ژاپنی که با پوست باید خورد به قیمت دانه ای 26هزار تومن!


پژوهشگران ژاپنی موز جدیدی را پرورش داده اند که می توان آن را با پوست خورد!

خوردن موز مخصوص با پوست

پژوهشگران ژاپنی با شبیه سازی رشد گیاهان در عصر یخبندان، موز جدیدی پرورانده اند که پوست آن را نیز می توان فاقد احساس «چندش» خورد. این محصول در ژاپن بسیار کمیاب است و با قیمت دانه ای ۶ دلار عرضه می شود.

این موز که در مزرعه «D&T» واقع در ایالت اوکایامای ژاپن تولید شده، «Mongee» نام گرفته است که در زبان ژاپنی «خارق العاده» معنی می دهد. روش تولید این موز نوین، «بیدارسازی به کمک ذوب از انجماد» نام دارد و طی آن، ابتدا درخت موز در دمای زیر صفر رشد می کند؛ سپس آن را گرم می کنند تا یخ هایش ذوب شود و دوباره آن را در خاک می کارند. این همان روشی است که تصور می رود برای گیاهان در عصر یخبندان اتفاق افتاده است.
فرآیند انجماد، رشد سریع تر درختان موز را هم به همراه دارد. در شرایطی که ۲ سال طول می کشد تا درخت موز در مناطق حاره ای به باردهی برسد، در روش نوین فقط ۴ ماه لازم است تا درخت موز به شرایط مناسب برای میوه دهی برسد.
پوست موز دارای برخی مواد مغذی است و در برخی کشورها آن را به همراه میوه موز می خورند؛ اما بدن به سختی می تواند مواد مغذی درون پوست موز را استخراج و جذب کند. کسانی که موز مونجی را امتحان کرده اند، می گویند که پوست موز مونجی، باریک تر از موزهای معمولی است، بافت عجیبی هم ندارد و مزه خاصی هم نمی دهد.
به رغم رشد سریع و شرایط مناسب برای تولید پرمحصول، موز مونجی در ژاپن کمیاب است. این محصول فقط در برخی سوپرمارکت های بزرگ ژاپن عرضه می شود و سهمیه هر فروشگاه هم ۱۰ موز در هفته است. عجیب تر از همه، قیمت بالای این میوه است که دانه ای ۵٬۷۵ دلار (تقریبا ۲۶ هزار تومان) اعلام شده است.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir

.

منبع : seemorgh.com

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات