آکاایران:  

شاید مشکل از کارتان نباشد، که در این صورت تغییر شغل کمک چندانی نخواهد کرد. در غیر این صورت، شاید حس کنید انتخاب این حرفه دلیل اصلی تیره بختی تان است. این ها ۹ نشانه ی آشکار هستند که حرفه تان علت نارضایتی تان است- و زمان تغییر فرا رسیده است.

 
نشانه هایی که می گویند باید شغل تان را ترک کنید و تغییر دهید - مطالب جالب و خواندنی

آکاایران: نشانه هایی که می گویند باید شغل تان را ترک کنید و تغییر دهید

می دانید استعدادهای تان در زمینه ی دیگری است

اگر ۱۰۰درصد مطمئن هستید کارتان چیزی نیست که می توانید در آن بهترین باشید، وقت آن رسیده است خیال بافی را درمورد آن حرفه ی رویایی رها کنید و حرکت به سوی تغییر را آغاز کنید. به نظر می رسد وقت و مهارت های تان در شغل فعلی تان به هدر می رود. حرفه تان برای شما هیچ هدف یا معنایی ندارد.

از رشد بازمانده اید

سال ها به دنبال ترفیع یا حتی تغییر در حقوق و دستمزدتان بوده اید، اما همیشه چیزی مانع از آن شده است. شاید این مانع رییس تان، یا سیاست شرکتی یا سیاست های تنبیهی باشد.

موضوع هرچه که باشد، به نظر می رسد علی رغم تلاش بسیار زیاد در حرفه تان حرکتی رو به جلو ندارید، این یک نشانه ی قطعی دیگر است که باید آن شغل را رها کنید.

همیشه احساس یک نواختی می کنید

آن قدر احساس یک نواختی می کنید که حتی به محیط اطراف تان بی توجه هستید. به نظر می رسد همه ی خوبی های زندگی تان را نادیده می گیرید چون مانند یک روبات عمل می کنید.

نه تنها هر صبح که بیدار می شوید کاملا بی اشتیاق هستید، بلکه هیچ اثری از انرژی و هیجانی که در آغاز داشتید در شما نیست. هر شب هنگام رفتن به بستر هم همین احساس را دارید.

علاقه و حرفه تان در دو سوی مخالف یک محور هستند. حتی تردید دارید امکان پذیر باشد شغل تان را دوست داشته باشید.

برای این کار ساخته نشده اید

اگر از شما خواسته شده وظایفی را بپذیرید که چندان با استعدادها و مهارت های تان سازگار نیست، احتمالا شغلی دارید که هرگز در درجه ی اول برای تان مناسب نبوده است.

دقیقا به همین دلیل است که کارفرمایان به دنبال یک فرد “مناسب” هستند. آن ها متقاضیانی را می خواهند که برای نقش ها و وظایف یک شغل مناسب باشند. اگر احساس می کنید در تیم اشتباهی هستید، احتمالا در طرف اشتباه زمین بازی نیز هستید.

همیشه بی حوصله هستید

به دلیل شغل شگفت انگیزتان، دیگر ذره ای شکیبایی ندارید. خودتان را در حالی می یابید که با هرکس سر راه تان قرار می گیرد یا “شما را از کوره به در می برد” سر و کله می زنید و مجادله می کنید.

اصلا تحمل آن را ندارید که به خاطر شغل تان موارد جدیدی را به فهرست بلندبالای کارهای تان اضافه کنید. شما یک انسان تندخو پشت یک میز هستید که شغلی افتضاح دارید و اصلا تحمل “مهملات” را ندارید.

دائما خسته هستید

تمام مدت خسته به نظر می رسید. شغل تان مانند یک اهریمن روح تان می مکد، و رمقی برای تان باقی نمی گذارد. بیش تر وقت و روزتان به کار کردن سپری می شود، و در زمان فراغت از کار سعی می کنید استرس و خستگی آن را جبران کنید، ولی به نظر می رسد این زمان هیچ وقت کافی نیست. حتی بدن تان هم از شغل تان متنفر است و انگار نمی خواهد خودش را با برنامه ی آن تطبیق بدهد.

پرداخت به هیچ وجه کافی نیست

دستمزد فعلی تان نارضایتی را از شغل تان جبران نمی کند. احساس می کنید کم تر از آن چه کار می کنید به شما پرداخت می کنند.

به نظر می رسد شغل تان از هیچ لحاظ، چه مالی چه غیر مالی، سزاوارتان نیست، شاید علت آن نارضایتی از شغل تان باشد یا این واقعیت که حقوق تان پایین است.

جمعه شب ها بدترین شب ها هستند

از صبح شنبه و تجربه ای که خیلی ها آن را “مرثیه ی صبح شنبه” می نامند وحشت ندارید، بلکه از آن متنفر هستید.

علاوه بر آن جمعه شب قبل از آن احساس درد و اضطراب می کنید.

رفتار کلی تان منفی است

اخیرا آدمی منفی گرا بوده اید، و احساس می کنید علت آن شغل تان است. پی می برید اکثرا این حالت روحی را هنگام کار از خودتان نشان می دهید.

حرفی که از لب های تان خارج می شود نامهربان، خشن، و سنگ دلانه است. شاید هم کاران و مراجعان تان با بی تفاوتی از کنارتان بگذرند و شما را به حال خودتان بگذارند. اما طرز برخوردتان صحیح نیست و از این موضوع آگاه هستید. هنگام کار احساس ناامیدی تان را نوکهش می کنید.

اگر همه یا بیش تر این احساسات برای شما و اوضاع کاری تان آشنا هستند، باید آن را کنترل کنید. راه های مختلف را امتحان کنید تا معنی بیش تری به کارتان بدهید، حتی اگر شده از رییس تان بخواهید وظایف تان را تغییر دهد یا وظایف بیش تری به شما محول کند.

اگر این راه کار و راه کارهای دیگر را امتحان کرده اید و هنوز اوضاع طاقت فرسایی را تجربه می کنید، زمان یک تغییر مهم فرارسیده است: تغییر شغل.

.

منبع :

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات