آکاایران: مرغی در بریتانیا رکورد کوچکترین تخم مرغ جهان را شکست.مرغی هفته گذشته در بریتانیا تخم مرغ 21 میلیمتری گذاشت. هنگامی که آقای جان وایت ساکن براون ایج ایالت استافوردشایر متوجه شد مرغش تخم کوچکی گذاشته است به مسولین گینس تماس گرفت تا آنرا به ثبت برسانند. مرد 66 ساله می گوید: مرغهای ما بسیار کوچک هستند و تخم مرغهایی که می گذارند نیز از حد معمول کوچکتر است.

کوچکترین تخم مرغ

آکاایران: کوچکترین تخم مرغ جهان

اندازه انها تقریبا دو سوم اندازه تخم مرغهای طبیعی است.وی می افزاید هنگامی که خانمم تخم مرغ را اورد باورم نمی شد که ان تخم مرغ باشد.اندازه ان از شیرینی مالتسر هم کوچکتر بود.از بس کوچک بود گویی نخودی در قاشق بود. جان می گوید تا کنون تصمیمی برای تخم مرغ نگرفته ام.انرا لای پارچه پشمی کتانی داخل جعبه ای گذاشته ام.منتظرم بفهمم ایا ان کوچکترین تخم مرغ جهان است یا خیر!

خانم جوسی 60 ساله می گوید هنگامی که انرا یافتم باورم نمی شد که تخم مرغ است.مثل یک تیله کوچک بود.شما باید 20 تای انرا کنار هم بگذارید تا یک وعده غذا نیمرو برایتان اماده شود. در کتاب رکوردهای گینس قسمتی برای کوچکترین تخم مرغ گنجانده نشده است.اما کوچکترین تخم پرنده در ان به چشم می خورد.کوچکترین تخم پرنده متعلق به کشور جامائیکا است که اندازه ان 10 میلی متر است.

تهیه و گردآوری : گروه سرگرمی پرداد /

.

منبع :

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات