آکاایران: سازمان جهانی بهداشت (WHO) آمار مرگ و میر در جاده های سراسر جهان را منتشر کرد. بر این اساس در هر 30 ثانیه حداقل یک نفر در جاده ها جان خود را از دست داده و 20 نفر نیز زخمی می شوند. در این مطلب قصد داریم مرگبارترین جاده های جهان را بشناسیم.
امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 148
وبسایت گجت نیوز - مصطفی معصوم پور: سازمان جهانی بهداشت (WHO) آمار مرگ و میر در جاده های سراسر جهان را منتشر کرد. بر این اساس در هر 30 ثانیه حداقل یک نفر در جاده ها جان خود را از دست داده و 20 نفر نیز زخمی می شوند. در این مطلب قصد داریم مرگبارترین جاده های جهان را بشناسیم.
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که روزانه 752 عابر پیاده و 786 راننده و سرنشین وسایل نقلیه بر اثر تصادفات رانندگی در جاده های جهان کشته می شوند. طبق آمار بانک جهانی، تلفات جاده ای در کشورهای کمتر توسعه یافته بیشتر از سایر کشورها بوده که این میزان کشته به ضعف زیرساخت، استاندارد ضعیف خودروها و قوانین رانندگی نامناسب مربوط می شود. در ادامه با کشورهایی آشنا می شویم که مرگبارترین جاده های جهان را دارند.

10. موزامبیک
موزامبیک کشوری در جنوب شرق آفریقا است که تلفات جاده ای بسیاری دارد. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، نرخ مرگ و میر در این کشور در هر صد هزار نفر 3.6 کشته است. در سال 2015 نیز تعداد 8 هزار و 173 نفر در سوانح جاده ای در موزامبیک جان خود را از دست دادند.
مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید

آکاایران: مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید

 

 
9. رواندا
32.1 نفر کشته به ازای هر 100 هزار نفر، آمار کشته های جاده ای در رواندا است. در سال 2015 نیز سوانح رانندگی جان 3 هزار و 782 نفر را گرفت.
مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید
 


8. ایران
بر اساس داده های سازمان بهداشت جهانی، در ایران از هر 100 هزار نفر 32.1 نفر در جاده های کشور کشته می شوند. در سال گذشته 24 هزار و 896 نفر در جاده های ایران کشته شدند که آمار بسیار تاسف آوری است. البته این آمار با اعداد و ارقامی که مسئولین کشور در این رابطه منتشر می کنند متفاوت است. وضعیت نابسامان جاده ها، کیفیت پایین خودروها و فرهنگ رانندگی نامناسب از جمله دلایلی هستند که میزان تلفات رانندگی در ایران را افزایش داده و لازم است تا اقدامات جدی برای بهبود زیرساخت های کشور و افزایش ایمنی جاده ها و خودروها صورت بگیرد.
مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید
 

 
7. آفریقای مرکزی
آفریقای مرکزی با نرخ 32.4 نفر به ازای هر 100 هزار نفر در رتبه هفتم مرگبارترین جاده های جهان قرار گرفته است. در سال 2015 تعداد هزار و 495 نفر بر اثر تصادفات رانندگی از دنیا رفتند.
مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید
 

 
6. تانزانیا
در گزارش سازمان بهداشت جهانی، کشور تانزانیا با نرخ 32.9 نفر کشته به ازای هر 100 هزار نفر در رتبه ششم جهان جای گرفته است. در سال گذشته 16 هزار و 211 نفر بر اثر سوانح جاده ای جان خود را از دست دادند.
مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید
 


5. جمهوری دموکراتیک کنگو
نرخ کشته های رانندگی در این کشور به ازای هر صد هزار نفر برابر با 33.2 نفر بوده و در سال گذشته نیز 22 هزار و 419 نفر در جاده های کنگو کشته شده اند.
مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید
 

 
4. لیبریا
لیبریا در غرب قاره آفریقا قرار دارد و در آن سالانه 33.7 نفر از هر 100 هزار نفر جان خود را در جاده ها از دست می دهند. تعداد کشته های رانندگی در این کشور در سال گذشته هزار و 448 نفر اعلام شده است.
مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید
 

 
3. مالاوی
طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال 2015 تعداد 5 هزار و 732 نفر در سوانح رانندگی در جاده های مالاوی جان خود را از دست دادند و نرخ کشته ها نیز 35 نفر به ازای هر 100 هزار نفر است.
مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید
 

 
2. تایلند
سالانه 36.2 نفر به ازای هر 100 هزار نفر در تایلند به دلیل تصادفات رانندگی کشته می شوند. نامناسب بودن قوانین رانندگی از جمله محدودیت سرعت و صندلی کودکان از مهم ترین دلایل بروز سوانح رانندگی در این کشور است. در سال گذشته 24 هزار و 237 نفر در جاده های تایلند کشته شدند.
مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید
 

 
1. لیبی
مرگبارترین جاده های جهان در لیبی قرار دارد. در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر 73.4 نفر در سوانح رانندگی کشته می شوند که موجب شده تا این کشور با فاصله ی زیاد در رتبه ی اول مرگ و میر جاده ای قرار بگیرد. در سال 2015 تعداد 4 هزار و 554 نفر در تصادفات رانندگی به کام مرگ کشیده شدند که بخش عمده ی این تلفات به قوانین ناکافی مانند محدودیت سرعت مربوط می شود.
 
مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید
 

منبع :

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات