آکاایران: قبل از اینکه فضانوردان آماده و روانه فضا شوند، روزهای آخر خود را به آرامش و استراحت همراه با همسر و فرزندان خود در یک خانه ساحلی خصوصی در نزدیکی کیپ کارناوال در فلوریدا می گذرانند.
امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 101
آکا ایران: قبل از اینکه فضانوردان آماده و روانه فضا شوند، روزهای آخر خود را به آرامش و استراحت همراه با همسر و فرزندان خود در یک خانه ساحلی خصوصی در نزدیکی کیپ کارناوال در فلوریدا می گذرانند. این خانه ساحلی دو طبقه در حدود یک مایلی سکوی پرتاب در مرکز فضایی کندی قرار دارد و میزبان صدها فضانورد و خانواده های آن ها در  سال اخیر بوده است. این خانه ساحلی که روی تپه های شنی رو به یک ساحل بکر قرار دارد، یک منظره تماشایی از پهنه اقیانوس و آسمان و هم چنین سکوی پرتاب ارائه می دهد. انزوای خانه، آن را مکان مناسبی برای خداحافظی با اعضای خانواده کرده است.

این خانه در سال 1940 ساخته شده و بخشی از نپتون پیچ در کیپ کارناوال بوده است. در سال 1963 این خانه توسط ناسا برای گسترش مرکز فضایی کندی خریداری شد. درحالیکه بیشتر خانه ها و سازه ها تخریب شدند اما خانه ساحلی از تخریب در امان ماند. در اصل خانه ساحلی «ساختمان آموزش و توانبخشی فضانورد» نام داشت و بعدها «مرکز کنفرانس مرکز فضایی کندی» نام گرفت اما همیشه به نام «خانه ساحلی فضانورد» یا «خانه ساحلی» از آن یاد می شود.
 
در روزهای اول، در برنامه های آپولو، برج جوزا و عطارد ناسا، به فضانوردان اجازه داده می شد شب را در خانه ساحلی بگذرانند. اما در دوره شاتل قوانین تغییر کرد. خدمه اعزامی شاتل برای پیک نیک و کباب کردن به خانه ساحلی برده می شدند و سپس مدتی با کسانی که دوستشان داشتند تنها می ماندند قبل از اینکه به قرنطینه اجباری قبل از پرتاب برده شوند. اگرچه خانه ساحلی از پایان برنامه شاتل در سال 2011 تاکنون استفاده زیادی نداشته است اما بخش مهمی از تاریخ به شمار می رود.
 
خانه ساحلی برای خداحافظی فضانوردان -

آکاایران: خانه ساحلی برای خداحافظی فضانوردان

 
 
خانه ساحلی برای خداحافظی فضانوردان -
 
 
خانه ساحلی برای خداحافظی فضانوردان -
 
 
خانه ساحلی برای خداحافظی فضانوردان -
 
 
خانه ساحلی برای خداحافظی فضانوردان -
 

منبع :

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات