آکاایران: باوجود تفاوت میان فرهنگ ها و ملل مختلف، معمولا انتظار ما از مواد غذایی در محدوده یک سری مواد شناخته شده و متعارف قرار دارد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 22
وبسایت گجت نیوز - جمشید اللهویردی پور: باوجود تفاوت میان فرهنگ ها و ملل مختلف، معمولا انتظار ما از مواد غذایی در محدوده یک سری مواد شناخته شده و متعارف قرار دارد. از این رو هنگامی که روانه سفر می شویم خود را برای تست انواع مزه ها و ماجراجویی غذایی آماده می کنیم اما قطعا انتظار نداریم چیزهای عجیبی مانند کرم و عنکبوت را به عنوان یک وعده غذایی مصرف کنیم! حقیقت آن است که در برخی نقاط سفارش غذاهای نامتعارف و بشقاب های مخوف! بسیار پرطرفدار است و حتی گاهی اوقات به عنوان یک جاذبه گردشگری مطرح می شود.  در ادامه با چندش آورترین غذاهای دنیا آشنا خواهید شد.
 
تخم مرغ های صد ساله
عجیب ترین

آکاایران: عجیب ترین و چندش آورترین غذاهای دنیاچینی ها بیشتر از هر چیز دیگری، تخم مرغ های صد ساله می خورند. نگران نباشید واقعا صد سال نمانده اند. فقط ظاهرشان جوری است که این طور فکر خواهید کرد. بله ما همه یاد گرفته ایم که غذای مانده را دور بیاندازیم، اما در چین، چنین چیزی، مثل یک گنج محسوب می شود. این تخم مرغ ها، چند ماهی نگه داشته می شوند و درونشان سیاه، سبز و قهوه ای است.
 


عنکبوت های سرخ شده
عجیب ترین


بیشتر ما می دانیم چه چیزهایی در سبد غذایی مان پروتئین دارند. اما ظاهرا در کشور های دیگر، مردم از حیوانات اهلی مزارع فرا تر رفته اند. در کلمبیا، عنکبوت های طرد، منبعی غنی از پروتئین هستند. هم طرد هستند و هم آن قدر خوشمزه که نباید از دستش بدهید. بهترین رستوران های کلمبیا در طول هفته، صدها بشقاب عنکبوت سرخ شده سرو می کنند. در این عکس، یک فروشنده ی دوره گرد، عنکبوت ها را در یک سینی برای فروش گذاشته است.
 


سس ماهی
عجیب ترین


آن زمان هنوز هاینز (Heinz) دستور درست کردن سس را ارائه نکرده بود (و در اروپا نیز گوجه وجود نداشت تا زمانی که گونه بومی آمریکایی آن کشف شد). بنابراین رومی ها همه نوع سس های ماهی وحشتناک را تهیه کردند که garum نامیده می شدند. تعداد کمی از این سس ها شبیه همان چیزی است که شما در بسته بندی های امروزی خریداری می کنید. این سس ها فقط برای ماهی نبودند بلکه از ماهی تولید شده بودند و سپس در دیگر غذاها از جمله دسرهای رومی استفاده شدند.
 


کرم حشره
عجیب ترین


دلتان می خواهد بدانید چطور دقیقا مثل یک استرالیایی غذا بخورید؟ خب استرالیایی ها اصلا خجالت نمی کشند که به جای عصرانه، کرم حشره های سفید و چاقی که اتفاقا لارو هستند را بخورند. تنها کاری که باید بکنید این است که این کرم ها را روی درخت ها در حالی که حسابی مشغول غذا خوردن هستند، شکار کنید و بخورید. استرالیایی ها فکر می کنند که این خیلی هم غذای خوشمزه ای است. آنها به صورت سنتی، این کرم ها را یا خام خام می خورند یا می گذارند تا کمی در خاکستر داغ، پخته شود. این غذا البته معمولا در رستوران ها سرو نمی شود اما اگر برای گشت و گذار به خارج شهر رفته باشید، مانند یک میان وعده شما را سیر خواهد کرد.
 


شیوکارای ژاپنی
عجیب ترین


اگر به ژاپن سفر می کنید، حتما بگویید یک بشقاب شیوکارا برای شما بیاورند. این غذا معمولا از ماهی مرکب و دیگر جانوران آبزی درست می شود. بعد می گذارند تا در سس اش، حسابی جا بیافتد. معمولا به صورت سنتی این غذا را خیلی به سرعت باید خورد و به دنبال آن سریعا مقداری نوشیدنی میل کرد.
 


اختاپوس کره ای
عجیب ترین


غذای واقعا تازه می خواهید؟ پس هر وقت به کره رفتید، حتما ساناکجی را امتحان کنید. ساناکجی یک غذای درست شده از اختاپوس تازه است به این صورت که اختاپوس را تکه تکه می کنند و زمانی که هنوز دارد دست و پاهایش را تکان می دهد، آن را سرو می کنند. مراقب باشید، تکان های شدید این پاهای قطع شده ممکن است موقع غذا خوردن، شما را به وحشت بیاندازد.
 


خاویار حشره ای
عجیب ترین


اگر به مکزیک سفر کردید حتما خاویار حشره ای را که به اسکامول مشهور است، امتحان کنید. لارو های مورچه ی مورد نیاز برای این غذا از ریشه های آگاوه آبی در زمان درو به دست می آیند. این گیاه قبل تر برای ساختن تکیلا استفاده می شد.
 


پنیر بازار سیاه
عجیب ترین


به منطقه ساردینیا در ایتالیا بروید و سراغ کاسو مارزو یا پنیر فاسد را بگیرید. پنیر سازان ایتالیایی، پنیر پکورینو را بیرون در هوای آزاد نگه می دارند تا مگس های پنیر بخصوصی بیایند و با آرامش تمام روی آن بنشینند و تخم ریزی کنند. لارو ها از پنیر تغذیه می کنند و در فرایند تخمیر آن، نقش پر رنگی را برعهده دارند. قبل تر، این پنیر را فقط در بازار سیاه می شد پیدا کرد اما حالا به عنوان یک پنیر سنتی، با تعداد بالا تهیه و تولید می شود. چطور ممکن است بتوانید امتحان کردن یک برش از این پنیر سابقا غیر قانونی را از دست بدهید؟
 


ماهی ترشیده فاسد
عجیب ترین


قوطی های سورسترومینگ را در سوئد می توانید از مغازه ها بخرید. محتوی این قوطی ها، شاه ماهی ترش و فاسد است که آن قدر بد بو است که معمولا آن را در هوای آزاد می خورند تا از بوی آن در امان بمانند.
 


گاو هم صدف دارد؟!
عجیب ترین


نیاز نیست به جای خیلی عجیب و غریبی بروید تا غذایی حیرت آور جلوی تان بگذارند. کافی است به کلورادو بروید تا صدف های کوهستان راکی را که در فستیوال ها ارائه می شود، برای شما سرو کنند. حقیقت این است که این صدف ها را از اعماق اقیانوس ها برای ما نمی آورند، بلکه صدف های کوهستان راکی، در واقع بیضه های گاو نر هستند که حسابی در روغن سرخ شده باشند.
 


خاویار شرق
عجیب ترین


برخی غذاهای چینی توسط سایر مردم دنیا شناخته شده هستند. اما خیلی بعید است که بشود سوپ لانه ی پرنده را جایی بیرون از چین پیدا کرد. از لانه ی بادخورک برای درست کردن یک سوپ خوشمزه استفاده می شده است که معمولا به آن «خاویار شرق» گفته می شده است. بادخورک ها لانه هایشان را از مریم گلی می سازند که این ماده به سوپ ها لعاب و یک خاصیت ژلاتینی می دهد. این سوپ به قدری خوشمزه است که هر کاسه اش از ۳۰ تا ۱۰۰ دلار برایتان تمام خواهد شد.
 


لوتفکس با طعم قلیاب
عجیب ترین


شما می توانید به کشورهای اسکاندیناویایی بروید و درست مانند یک وایکینگ، لوتفکس بخورید. این غذا که به سختی و با حوصله باید پخته شود، از ماهی روغن و قلیاب تشکیل شده است. اول ماهی را چند روزی در قلیاب فرو می کنند و بعد به مدت یک هفته آن را در وانی از آب سرد می اندازند تا زهر زدایی شود. این غذا، غذایی سنتی است و واقعا هم وایکینگ ها قرن ها پیش، از آن می خوردند.

منبع :

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات