آکایران :وبسایت zoomit.ir - میعاد بافراست: آیا در این روز تعطیل نیاز به کمی سرگرمی دارید؟ یا می خواهید اندکی حواس خود را به چالش بکشید؟ نگاه به انیمیشنی که در ادامه خواهید دید باعث اتفاق جالبی خواهد شد. برای دیدن این اتفاق و دلیل آن در ادامه با ما همراه شوید.
اگر می خواهید کمی حس های پنجگانه ی خود را به چالش بکشید، به نقطه ی سبز در وسط انیمیشن زیر نگاه کنید و ببینید که آیا اتفاق جالبی خواهد افتاد یا خیر.
,به نقطه  سبز در این انیمیشن خیره شوید خیره شدن,عکس متحرک,اتفاق عجیب,جالب انگیز، جالب انگیزترین ها، مطالب جالب، عکسهای جالب، جالبترین ها، مطالب جالب و خواندنی

آکاایران: به نقطه سبز در این انیمیشن خیره شویدبنا به گزارش آکاایران : اگر به نقطه ی سبز خیره شوید، سه نقطه ی زرد موجود در تصویر محو خواهند شد. این پدیده MIB نام دارد و هر چند در ظاهر کمبودی از سوی مغز به حساب می آید اما در واقع اینگونه نیست و روش مغز برای حذف اطلاعات اضافی است.
زمانی که علائم موجود در تصویر شروع به چرخش می کنند در حالی که سه نقطه ی زرد ثابت هستند، مغز شما با گذر زمان نقاط را به عنوان اطلاعات اضافی شناخته و آن ها را حذف می کند.
مغز ما تمامی اطلاعات دریافتی خود را پردازش نمی کند و چرا که در این صورت فشار سنگینی به آن می آید، در نتیجه مغز ما انسان ها در صورت تغییر نکردن طولانی مدت اشیا آن ها را حذف می کند.
به علاوه تحقیقات بر روی این تصویر نشان می دهند که مغز تنها به دلیل اضافی بودن اطلاعت آن ها را حذف نمی کند. مغز وجود این سه نقطه را در واقع براساس اطلاعاتی که دارد، غیرممکن دانسته و در نتیجه آن ها را حذف می کند.
در انیمیشن بالا این اتفاق در اثر چرخش علائم اتفاق می افتد اما تحقیقات دیگر نشان می دهند که این اتفاق در اثر کم و زیاد کردن روشنایی بخش های مختلف تصویر نیز می تواند به وقوع بپیوندد.

منبع :

به نقطه سبز در این انیمیشن خیره شوید

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات