رشد کرم 8 سانتی در مغز یک زن! + تصاویر


رشد کرم 8 سانتی در مغز یک زن! + تصاویر

زن 29 ساله ای که از سردردهای مزمن و تشنج رنج می برد با اسکن مغزی متوجه شد یک کرم 8 سانتی متری در مغزش در حال رشد و نمو است.پزشکان علت ورود انگل به بدن او را به خاطر عادت خوردن قورباغه زنده می دانند.


بسیاری از افراد کشورهای مختلف از عادات غذایی ویژه و عجیبی برخوردارند غافل از اینکه این عادات ممکن است به مرور زمان دردسرهای عظیمی به بار آورد،اهالی کشور های شرق و جنوب شرق آسیا نیز از آن دسته افرادی هستند که از این امر مستثنی نیستند و بخاطر روش ها و عادات غذاییشان در اکثر اوقات برای آنها دردسرهای مرگبار در حوزه سلامت به وجود می آید که آخرین مورد آن رشد کرمی 8 سانتی به خاطر خوردن قورباغه در مغز یک زن است.

رشد کرم 8 سانتی در مغز یک زن! + تصاویر

یک زن 29 ساله به نام yeen Meng در استان یوننان جنوب غربی کشور چین به خاطر تشنج و سردردهای شدید به بخش اورژانس بیمارستانی منتقل شد و پزشکان با انجام اسکن مغزی از او دریافتند که یک کرم انگلی به طول 8 سانتی متر در مغز او در حال رشد است.

گفتنی است، پزشکان در نهایت با انجام یک عمل جراحی موفق به خارج کردن این انگل 8 سانتی متری از مغز او شده اند.

رشد کرم 8 سانتی در مغز یک زن! + تصاویر

رشد کرم 8 سانتی در مغز یک زن! + تصاویر

بررسی ها نشان می دهند، او سالها از سردرد و تشنج رنج برده بدون اینکه علت آن را بداند، پزشکان علت را ورود انگل به بدن او به خاطر عادت خوردن قورباغه زنده به عنوان غذا بین اهالی این منطقه می دانند.

کارشناسان اعتقاد دارند عفونت انگلی مشهور به sparaganosis می تواند آسیب شدید به سیستم عصبی بدن افراد وارد کند و آنها امیدوار هستند مانع از آسیب دیدن دائمی مغز در این زن از طریق درمان های دارویی شوند. این عفونت از طریق خوردن آب آلوده، قورباغه و یا مار می تواند وارد بدن شود.

رشد کرم 8 سانتی در مغز یک زن! + تصاویر 4.6/5 57
منبع : سلامت نیوز - / ل
گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات