,این دختر فقط باید چیپس و شکلات بخورد! کبد,پیوند کبد,شکلات,جالب انگیز


برترین ها:  الی ویلکینسون، دختر نوجوانی بود که در صف پیوند کبد قرار داشت و اگر ظرف مدت 6 ماه این پیوند را دریافت نمی‌کرد به‌طور قطع جان خود را از دست می‌داد اما الی نه تنها زنده ماند بلکه با انتخاب یک رژیم غذایی عجیب بیماری خودش را هم درمان کرد.

این دختر 16 ساله یک رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات شامل شکلات، چیپس و بیسکویت را شروع کرد و هر روز آن‌ها را در کنار داروهایش خورد. با انجام این‌کار به‌طور معجزه‌آسایی کبد خانم ویلکینسون شروع به ترمیم کرد، به‌طوری که درنهایت پزشکان او را از فهرست پیوند اعضا خارج کردند.

او دراین‌باره می‌گوید: «هیچ‌کدام از دوستانم نمی‌توانند این موضوع را باور کنند. من شروع به خوردن چیزهایی کردم که به ظاهر برایم مضر بودند اما نه تنها این‌کار برایم خطرناک نبود بلکه در نهایت باعث بهبود من شد.»

سال گذشته الی به یکباره بیمار شد و به‌شدت حالت تهوع و استفراغ پیدا کرد. بعد از مراجعه به بیمارستان پزشکان متوجه شدند این دختر چند سال دچار مشکلات کبدی بوده اما از آن اطلاع نداشته است. در نتیجه این بیماری، کبد الی به‌طور جدی آسیب دیده بود و باید هرچه سریع‌تر تحت عمل جراحی پیوند قرار می‌گرفت.

پزشکان معتقدند رژیم غذایی الی که شامل بیسکویت، شکلات، چیپس، نان و پنیر بود، انرژی و پروتئین مورد نیاز این دختر را در این مدت فراهم کرده است. کربوهیدرات‌های موجود در این مواد غذایی در بدن الی تبدیل به قند شد و به او در ترمیم کبدش کمک کردند.اما در هر حال پزشکان به الی هشدار دادند هنوز خطر به‌طور کامل از او دور نشده و ممکن است الی در آینده باز هم نیاز به پیوند کبد پیدا کند.
گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات