ایسنا: دوچرخه‌سوار پیشکسوت معروف به مرد جاده‌های ایران، برخلاف داشتن 77 سال سن تاکنون 37 هزار کیلومتر را رکاب زده است.

 "حسن دائمی" تاکنون فاصله همه شهرهای ایران را رکاب زده و خاطرات وی در کتابی به نام "مرد جاده‌های ایران" نگاشته شده است.

این دوچرخه‌سوار 77 ساله همدانی به مدت یک هفته توانست مسیر 250 کیلومتری اهواز تا آبادان، آبادان تا خرمشهر و خرمشهر تا شلمچه را به شکل رفت و برگشت رکاب بزند.

"مرد جاده‌های ایران" که 37 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور را طی کرده، برای چهارمین سال متوالی مسیر همدان تا یادمان شهدای گمنام شلمچه را با دوچرخه رکاب زد.

وی در زمینه تلاش ورزشی یکصد مدال رنگارنگ کشوری کسب کرده و این مدال‌ها را به دلیل ارادت به امام رضا (ع) به موزه ایشان اهدا کرده است.

این پیشکسوت دوچرخه‌سوار 77 ساله در ابتدا گفت: سال مسافت یک هزار و 200 کیلومتری همدان- مشهد را برای چهاردهمین بار رکاب زدم.

,مرد جاده‌ های ایران کیست؟ حسن دائمی,جالب انگیز


دائمی با بیان اینکه از دوران کودکی علاقه خاصی نسبت به ورزش و دوچرخه‌سواری داشته و دارد، افزود: در اثر تلاش و کوشش مداوم توانستم در مسابقات قهرمانی کشور به سرپرستی "پرویز کوکایی" بین 35 دوچرخه‌سوار از استان‌ها مقام سوم را برای استان همدان کسب کنم.

وی با بیان اینکه از اوایل انقلاب به صورت حرفه‌ای دوچرخه‌سواری را شروع کردم، اظهار کرد: از ‌جمله برای نخستین بار از همدان، مسیر قزوین، لواسان، رشت و شهر‌های مهم شمال و مسافت یک هزار و 800 کیلومتری را به مدت 15 روز رکاب زدم.

وی افزود: تاکنون 37 هزار کیلومتر را (در سنین مختلف) با دوچرخه رکاب زده‌ام که نه تنها کار ساده‌ای نیست بلکه سخت و طاقت‌فرساست.

این پیشکسوت ادامه داد: همیشه و در همه حال مورد تشویق و احترام اداره ورزش و جوانان در طول مسیر واقع شدم.

"پدربزرگ دوچرخه‌سواران ایران" نام گرفته ام

دائمی در پاسخ به سوالی در مورد نقش ورزش در سلامت افراد، با افتخار از اینکه از وی با عنوان "پدربزرگ دوچرخه‌سواران ایران" نام برده می‌شود، اظهار کرد: من در کنار رکاب زدن با دوچرخه پیاده‌روی هم می‌کنم، به طوری که یک ‌روز در میان، مسیر جاده تهران تا فرودگاه و برگشت را برای حفظ تندرستی رکاب می‌زنم.

پدر بزرگ دوچرخه‌سوار‌های ایران از مسؤولان شهر درخواست کرد اجازه دهند بانوان هم بتوانند از ایستگاه دوچرخه‌سواری استفاده کنند.

در سن 78 سالگی برای دیدار امام رضا (ع) رکاب می زنم

دائمی در پاسخ به سوالی در مورد برنامه‌های بعدی خود، اذعان کرد: با لطف الهی امیدوارم بتوانم در سن 78 سالگی مجددا برای دیدار امام رضا(ع) رفته و از مشهد تا رشت را رکاب بزنم.

وی با اشاره به شادابی و محبوبیت در نزد خانواده و سربلندی در جامعه ورزشی، خواستار به حضور پذیرفته شدن و توجه مسؤولان به خواسته‌هایش شد و گفت: در 57 سالی که رکاب زدم هرگز از ورزش غافل نشدم و از مسئولان کشور و استان توقعی نداشته و ندارم.

,مرد جاده‌ های ایران کیست؟ حسن دائمی,جالب انگیز


این ورزشکار در پاسخ به سوالی مبنی بر بهترین و زیباترین خاطره، در حالی که اشک از چشمانم سرازیر می‌شد، با اشاره به جوایز متعددی که کسب کرده است تصریح کرد: بهترین و زیباترین خاطره زندگی ورزشی‌ام زمانی بود که از جاده‌ شمال تا مشهد مقدس را رکاب زدم و یکی از مسئولان تربیت بدنی با من تماس گرفت "شما که سفر مشهد مقدس را پیش رو داشتید، امام رضا(ع) به خواب من آمد" و سفارش کرد: "زائری در راه دارم. برای دیدار از من می‌آید. تا جایی که امکان‌پذیر است از ایشان پذیرایی کنید."
گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات