آکاایران: فال قهوه بگیریم یا نگیریم؟!

تاریخ ایجاد : 
10:05 1393/03/17
نویسنده :
بهادر آشوری
فال قهوه

آکاایران: فال قهوه بگیریم یا نگیریم؟!

فالگیری با طعم قهوه

توجه! توجه! توجه!

قابل توجه آن دسته از آقایان و خانم هایی که به دنبال شغلی پردرآمد هستند و از بیکاری رنج می برند. به ایشان توصیه می شود به شغل پردرآمد فالگیری از نوع قهوه روی آوردند که هم سود بسیار خوبی دارد و هم خود کارفرمای خود هستند و چنین تضمینی هم به شما داده می شود که هیچ موقع بیکار نمی شوید و چهار فصل سال هم مشتری خود را دارید. چون افراد بسیاری هستند که دوست دارند از آینده خود باخبر شوند و یا بدانند هم اکنون در زندگی خود چه اتفاقاتی می گذرد... ولی آیا به راستی این پیش بینی ها و حدس و گمان ها درست است و این که آینده و سرنوشت هر فردی در ته استکان قهوه نمایان می شود؟ پاسخی به این سوالات نمی دهیم ولی توصیه می کنیم با دقت گفتگوی زیر را که با یکی از خانم ها صورت گرفته که سالیان سال در کار گرفتن فال قهوه است، بخوانید. خانم س.ف که در کرج زندگی می کند.

برای سرگرمی فال قهوه می گیرم

خانواده سبز: چند سال است که به گرفتن فال قهوه مشغول هستید؟

... من مدت زمان زیادی است که برای افراد فال قهوه می گیرم، ولی کار اصلی من چیز دیگری است و این کار را برای سرگرمی و تفریح انجام می دهم.

خانواده سبز: چرا سرگرمی و تفریح؟

... به هر حال این کار یک نوع سرگرمی برای من به حساب می آید و لحظاتی جالب! را برای خود رقم می زنم.

خانواده سبز: ولی فکر نمی کنید که با پیشگویی های شما! مراجعه کنندگان تان ممکن است یکسری تصمیماتی در زندگی خود بگیرند؟

... بله، قبول دارم ولی من نه پولی دریافت می کنم و نه تضمینی برای گفته های خودم به افراد دارم. فقط در حد حدس و گمان است و این خود افراد هستند که باید تصمیم گیری کنند، در واقع من پولی دریافت نمی کنم که بعدش عذاب وجدان داشته باشم و به قول معروف دکان برای خودم باز نکرده ام.

خانواده سبز: و اگر این تصمیم گیری خدای نکرده منجر به طلاق، ضرب و شتم و یا... شود تکلیف چیست. در صورتی که به قول خودتان فقط حدس و گمان است؟

... من خودم بارها به مراجعه کنندگان گفته ام که این کار را برای سرگرمی و تفریح انجام می دهم و پیشگویی های من را جدی نگیرند. البته این کار قلق خاص خودش را دارد که از طریق نگاه به صورت افراد و ضربان قلب و موارد دیگر! یک سری حرف ها، گفته می شود! که ممکن است درست باشد. به خاطر همین در بعضی از اوقات پیشگویی ها درست از آب در می آید.

خانواده سبز: یعنی از داخل فنجان پیشگویی نمی کنید؟

... (خنده) این کلک است. چگونه می شود در داخل یک فنجان که ته آن قهوه است، سرنوشت یک فرد رقم زده شده باشد. درست است که یکسری اشکال در ته فنجان قهوه رویت می شود و این هم طبیعی است چون این شکل ها به هر حال به وجود می آید. چیزی که ما می گوییم و بعضی مواقع هم درست از آب در می آید، پرسش یکسری سوالات از خود افراد است که زیرکانه پرسیده می شود و همان ها به طرف مقابل ارجاع داده می شود در حالی که افراد فکر می کنند ما خودمان فهمیده ایم و یا این که یکسری سوالات پرسیده می شود. از حالات و نگاه افراد متوجه یکسری پاسخ ها می شویم که همان ها را بیان می کنیم.

خانواده سبز: عجب! پس خودتان اقرار می کنید که فال قهوه صحت ندارد؟

... بله این کار صرفا یک سرگرمی است و متاسفانه پول خوبی هم عاید بعضی از آقایان و خانم های فالگیر می کند و از این طریق پول در می آورند. من خودم به تازگی این کار را کنار گذاشتم و علی رغم این که بسیاری با من تماس می گیرند و از من می خواهند که برای شان فال قهوه بگیرم ولی من دیگر تمایلی به این کار ندارم و البته از کارهای گذشته خود هم پشیمان هستم.

خانواده سبز: در پایان چه صحبتی برای خوانندگان دارید؟

... سرنوشت هر کسی را خداوند متعال رقم زده است و این خود ما هستیم که می توانیم سرنوشت خود را درست پیش ببریم. در واقع این در کف فنجان گذاشته نشده است بس وقت خود را برای این کارها تلف نکنید.

خیلی ها به فال اعتقاد دارند

اما اعترافات این خانم انگیزه ما را برای بیشتر دانستن درباره این قضیه سوق داد وگفتگوی کوتاهی هم با یکی از پرکارترین خانم ها که سالیان سال است فال قهوه می گیرد انجام دادیم.

خانواده سبز: از کار خود بیشتر بگویید؟

... حرفه اصلی من طراحی لباس عروس است و در کنار این حرفه، انواع فال مثل تاروت و قهوه را هم انجام می دهم که همه آنها به صورت تلفنی است.

خانواده سبز: چرا تلفنی؟

... به خاطر این که نمی خواهم به طور حضوری خودم را نمایان کنم و از پشت تلفن کار خودم را انجام می دهم، برای خودم و طرف مقابل هم راحت تر است.

خانواده سبز: آن وقت به این طریق استقبال هم می شود؟

... استقبال از کار من بسیار زیاد است و در طول روز پاسخگوی تلفن های بسیار زیادی هستم که بعضی مواقع خسته می شوم ولی از آنجایی که دوست دارم به افراد راهنمایی بدهم خستگی ام در می آید.

خانواده سبز: پیش از گفتگو با شما، خانمی که فال قهوه می گرفتند، فال قهوه را زیر سوال بردند و خرافه خواندند؟ پاسخ شما چیست؟

... هر کس اعتقادات خاص خودش را دارد و نظر این خانم برای من مهم نیست. چون من به شدت به فال قهوه اعتقاد دارم و همان ابتدای مشاوره به مشتری می گویم که اگر ذره ای اعتقاد نداری به من بگو تا من این کار را انجام ندهم. چون انرژی منفی کار ما را خراب می کند! به خاطر همین برای کسانی فال قهوه می گیرم که اعتقاد دارند.

خانواده سبز: چه تضمینی برای کار خود دارید که ما را هم به این باور برساند؟

... بهترین ضمانت کار من، تشکر بعد از گرفتن فال است که معمولا بعد از چند روز صورت می گیرد و فرد با من تماس می گیرد و از من تشکر می کند و یا همان لحظه که برای او توضیح می دهم و واقعیت های ذهن فرد را بازگو کرده ام، تشکر می کند. دیگر آن که قشر زیادی از افراد، به خصوص حتی آقا پسرهای جوان با من تماس می گیرند و من برای آنها فال می گیرم. نکته مهم این است که من خوب به درد دل های آنها گوش می دهم و همیشه سعی کرده ام در مقام هدایت کننده برای آنها باشم و راه سالم و منطقی و درست را به آنها بگویم.

خانواده سبز: بابت این کار هزینه ای دریافت می کنید؟

... من برای فال قهوه مبلغ 25 هزار تومان دریافت می کنم که برای موارد دیگر قیمت ها متفاوت است.

خرافه است، خرافه...

دکتر محمد نظری از جامعه شناسان پیشکسوت کشورمان نظر خود را در مورد فال گیری این چنین مطرح کرد:

فال و فالگیری تاریخچه ای بسیار قدیمی در کشور ما دارد که تا به امروز هم در بین افراد رواج پیدا کرده است که البته به اعتقاد من مبتنی بر خرافه نیز می باشد. فالگیری چیزی جزء خرافه گویی نیست، نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه موجبات توقف و ساکن بودن را در جامعه ترویج می دهد. توصیه ما به مردم عزیز این است که دست از یکسری انتقادات غلط بردارند و با توکل بر خدا و همت و تدبیر عاشقانه کارهای خود را پیش ببرند و وقت و هزینه هنگفت برای شنیدن یکسری خرافه گویی ها نگذارند. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که همه ما اعتقاد به قرآن و سنت داریم پس نباید سرنوشت خودمان را به دست کسانی بدهیم که خودشان هم معتقدند به طور پنهانی در جامعه کار می کنند و تضمیمی هم ندارند.

.

منبع :

گردآوری توسط بخش داستانک،داستان کوتاه جالب سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات