صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

معرفی بازی گروهی و فکری وستروس(ایده عال روزهای قرنطینه)

معرفي بازي گروهي و فکري وستروس و معرفي بازي هاي گروهي اندرويد و معرفي بهترين بازي هاي گروهي و معرفي بازي گروهي در تلگرام و بازي فکر و استدلالي وستروس را در آکا ببینید

«مامان، حوصله ‏ام سر رفته» اين، جمله‏ اي است که با توجه به شيوع ويروس کرونا و قرنطينه خانگي، بچه‏ ها ، بارها و بارها به زبان مي‏ آورند. واقعيت اين است که بچه‏ ها ماندن در خانه را دوست دارند اما گاهي وقت‏ ها همين در خانه ماندن براي آنها کسل کننده مي‌شود، پس بايد به فکر تبديل اين روزهاي کرونايي به خاطرات به ياد ماندني باشيد.

در خانه ماندن و قرنطينه با روحيه خانواده‌هاي ايراني به‌خصوص کودکان سازگار نيست. ما ايراني‌ها به طور معمول افرادي شاد، و اهل معاشرت و سفر هستيم به همين خاطر در خانه ماندن و قرنطينه کمي سخت به نظر مي‌رسد. اما مي‌توان اين قرنطينه اجباري به دليل شيوع کرونا و براي حفظ سلامتي را با انجام امورات سرگرم‌کننده به‌روزهايي شاد و متنوع تبديل کرد تا علاوه بر خانواده، کودکان ما نيز با اين تجربه، به خاطراتي زيبا دست يابند. هيچ چيز مانند يک بازي خوب براي جمع کردن خانواده وجود ندارد. در اين مقاله از مجموعه مقالات آکا, تصميم داريم به بازي گروهي و فکري , مشارکتي وستروس بپردازيم. بازي فوق العاده اي که مشابه بازي شب مافيا ميباشد, اين بازي ميتواند از 5 تا 10 نفر از اعضاي خانواده را سرگرم و مشغول خود کند . براي مشاهده داستان بازي و شيوه بازي کردن آن در ادامه مطلب با آکا همراه باشيد.

بازي فکري وستروس | Game of Thrones

وستروس يک بازي نقش مخفي مبتني بر استدلال و استنتاج شبيه مافياست با اين تفاوت که هيچ بازيکني تا آخر از بازي بيرون نمي‌رود. در اين بازي دو نيروي خير و شر در برابر هم قرار مي‌گيرند. تعداد سپاه شر کمتر است اما از هويت يکديگر خبر دارند و به هم کمک مي‌کنند. در بين سپاه خير تنها برن استارک افراد سپاه شر را مي‌شناسد، اما بايد سخت مراقب باشد؛ به محض آنکه سرسي لنيستر هويت او را کشف کند، سپاه شر پيروز مي‌شود. اين بازي شامل ?? کارت شخصيت، ? صفحه‌ي بازي براي 5 تا 10 نفر و تعداد زيادي کارت و نشان ديگر به همراه راهنماي مفصل بازي است. انجام اين بازي قدرت استدلال و تحليل را بالا مي‌برد و بر قدرت قضاوت افراد مي‌افزايد.

 

بازي فکري وستروس

گروه سني: 12 سال به بالا
مهارت ها:
 • افزايش تمرکز و اعتماد به نفس در کودکان
 • افزايش دقت
 • هيجاني
 • افزايش قدرت پردازش اطلاعات
 • افزايش سرعت عمل
 • تقويت تفکر استراتژيک
تعداد بازيکن: 5 تا 10 نفر
   
جنسيت: پسر _ دختر
توضيحات: بازي فکري وستروس يک بازي نقش مخفي مبتني بر استدلال و استنتاج شبيه مافياست با اين تفاوت که هيچ بازيکني تا آخر از بازي بيرون نمي‌رود. در بازي فکري وستروس دو نيروي خير و شر در برابر هم قرار مي‌گيرند. تعداد سپاه شر کمتر است اما از هويت يکديگر خبر دارند و به هم کمک مي‌کنند. در بين سپاه خير تنها برن استارک افراد سپاه شر را مي‌شناسد، اما بايد سخت مراقب باشد؛ به محض آنکه سرسي لنيستر هويت او را کشف کند، سپاه شر پيروز مي‌شود. اين بازي شامل ?? کارت شخصيت، ? صفحه‌ي بازي براي ? تا ?? نفر و تعداد زيادي کارت و نشان ديگر به همراه راهنماي مفصل بازي است. انجام اين بازي قدرت استدلال و تحليل را بالا مي‌برد و بر قدرت قضاوت افراد مي‌افزايد.

 

 • هيجان انگيز و آموزشي
 • يک وسيله مناسب تفکر کودک
 • ساخته شده از مواد غير حساسيت زا
 • طراحي بسيار شيک و زيبا
 • استفاده آسان و بسيار آموزنده

روش بازی

در بازی وستروس هدف پیروز کردن تیم‌تان در مرحله عملیات است. اگر تیم شما سه بار موفق به این کار شود برنده می‌شوید.

باتوجه به تعداد بازیکنان، صفحه‌ی مناسب بازی را انتخاب کنید. آن را به همراه نشانگر دور بازی و کارت‌های نتیجه عملیات وسط بگذارید. نشانگر را روی اولین مرحله عملیات قرار دهید. باتوجه به جدولی که در زیر آمده تعداد مناسب کارت شر (با نشان قرمز) و خیر (با نشان آبی) را جدا کنید.

تعداد بازیکن ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰
تعداد کارت خیر ۳ ۴ ۴ ۵ ۶ ۶
تعداد کارت شر ۲ ۲ ۳ ۳ ۳ ۴

کارت‌‌ها را به خوبی بر زده و به هر بازیکن یک کارت بدهید. دقت کنید که کارت برن استارک باید همواره در بین کارت‌های خیر و کارت سرسی لنستر باید همواره بین کارت‌های شر باشد و بقیه کارت‌ها را می‌توانید به صورت انتخابی وارد بازی کنید. سپس هر بازیکن تنها کارت خود را می‌بیند و آن‌ را به دیگران نشان نمی‌دهند و یا هویت خود را فاش نمی‌کنند. همچنین به هر بازیکن یک نشان رای موافق و یک نشان رای مخالف داده می‌شود.

قبل از شروع بازی باید یکی از بازیکنان به عنوان فرمانده گروه عملیات انتخاب شود. نشان فرمانده گروه عملیات و نشان‌های گروه عملیات به همراه کارت‌های نتیجه عملیات، همگی در اختیار فرمانده بازی قرار می‌گیرند. (فرمانده بودن به صورت چرخشی است.)

حال بازی را شروع کنید. ابتدا به دستور فرمانده عملیات همه بازیکنان از جمله خود او باید بخوابند. سپس فرمانده با چشمان بسته از یاران شر (لنستر) می‌خواهد که چشمان‌شان را باز کرده و یکدیگر را بشناسند. سپس از آن‌ها می‌خواهد چشمان‌شان را بسته و شست‌شان را بالا بگیرند و از برن استارک می‌خواهد تا بیدار شود و سپاه شر را بشناسد. سپس همه به دستور او به حالت اول برگشته و همه بیدار می‌شوند.

بعد صحبت و بحث و استدلال‌های مختلف، فرمانده باید با توجه به عددی که در کارت وسط آمده، در هر مرحله تعداد مشخصی را برای عملیات انتخاب کنند. به هر بازیکن انتخابی خود نیز یک نشان گروه عملیات می‌دهد. فرمانده می‌تواند خودش را انتخاب کند یا نکند. تا جایی که می‌توانید بحث و گفت و گو کنید. همه باید به فرمانده کمک کنند بهترین انتخاب را داشته باشند.

پس از نهایی شدن نظر فرمانده، همه‌ی بازیکنان از جمله خود فرمانده باید رای‌شان را نسبت به نظر فرمانده اعلام کنند. برای این کار هر بازیکن یکی کارت‌های رای‌گیری‌اش را انتخاب و به پشت جلوی خودش قرار می‌دهد. وقتی همه این کار را انجام دادند فرمانده اعلام می‌کند که همه رای خود را نشان دهند. اگر اکثر رای‌ها موافق باشند وارد مرحله عملیات می‌شوید. اگر اکثر رای‌ها مخالف باشند یا رای‌های موافق و مخالف برابر باشند، گروه انتخاب شده رد می‌شود و فرماندهی به نفر سمت چپ می‌رسد و نشانگر تعداد دفعات مخالفت (روی صفحه‌ی بازی) یک خانه به سمت چپ می‌رود و فرمانده جدید دوباره همین فرآیند را طی می‌کند. دقت داشته باشید که اگر تعداد دفعات مخالفت به ۵ برسد سپاه شر برنده می‌شود.

مرحله عملیات: در این مرحله فرمانده به هر عضو تیم عملیات یک کارت شکست(با تصویر پادشاه شب) و یک کارت موفقیت (با تصویر آریا استارک) می‌دهد. اعضای تیم عملیات یکی از کارت‌ها را انتخاب می‌کنند و به پشت جلوی خود قرار می‌دهند. فرمانده همه‌ی کارت‌ها را جمع کرده و به خوبی بر می زند و آن‌ها را چک می‌کند. در صورتی که همه کارت‌ها موفقیت باشند عملیات این دور پیروز و به نفع سپاه خیر تمام می‌شود. در غیر این صورت اگر حتی یک کارت شکست رو شود، عملیات شکست خورده و عملیات این دور به نفع سپاه شر تمام می‌شود. (در مرحله چهارم عملیات برای بازی ۷ نفره یا بیشتر، باید ۲ کارت شکست رو شود.)

اگر عملیات پیروز شود، یک نشانگر امتیاز به سمت رنگ آبی روی مرحله عملیات قرار می‌گیرد. اگر عملیات با شکست روبه رو شود یک نشانگر امتیاز به سمت رنگ قرمز روی مرحله عملیات قرار می‌گیرد. بعد از تکمیل این دور نشان فرماندهی به در جهت ساعتگرد به نفر بعد می‌رسد و مرحله جدید مانند مرحله قبل تکرار می‌شود.

به محض اینکه سه مرحله عملیات پیروز شود یا سه مرحله شکست بخورد و یا ۵ دفعه با فرمانده مخالفت شود، بازی تمام می‌شود. در حالت اول سپاه خیر برنده است و در دو حالت دیگر سپاه شر.

اخرین فرصت سپاه شر: اگر در مجموع سه عملیات با پیروزی تمام شود سپاه شر همچنان یک فرصت برای برد دارد. آن‌ها می‌توانند با یکدیگر مشورت کنند و کسی که کارت سرسی لنیستر را دارد یکی از بازیکنان سپاه خیر را به عنوان برن استارک معرفی کند. اگر حدس آن‌ها درست باشد، سپاه شر برنده‌ی بازی است در غیر این صورت سپاه خیر برنده بازی است.

شما می‌توانید با وارد کردن نشان لرد وریس و یا فعال کردن نقش برخی از کارت‌ها، بازی را دشوارتر کنید.