آکایران :محمد صفاجویی در روزنامه قانون نوشت:
به جملات زیر دقت کنید:
-موسیقی سنتی ما مدرن است.
بنا به گزارش آکاایران : -یک روز در آمریکا به نام حافظ ناظری نامگذاری شده است.
-حافظ ناظری لیونل مسی موسیقی است.
-نام این آلبوم، «اثر شماره یک کلاسیک جهان» است.
-درک این آلبوم ممکن است برای اجتماع به زمان نیاز داشته باشد.
باورش سخت است ولی طبق آخرین تحقیقات میدانی (سرچ گوگل)، ظاهرا جملات بالا نقل قول هایی از حافظ ناظری است. او فرزند شهرام ناظری، موسیقیدان مشهور ایرانی است و در صفحه فیس بوکش – که البته نوشته توسط تیم مدیریتی اش اداره می شود- ذکر کرده فارغ التحصیل از یک مدرسه موسیقی خارجی بوده و ساکن نیویورک است.
حالا من می خواهم به شما اثبات کنم حداقل این چند جمله ای که از ایشان ذکر کردیم، درست و قابل درک است. ببینید:
موسیقی سنتی ما مدرن است
اگر موسیقی سنتی، مدرن نباشد، پس موسیقی مدرن، مدرن باشد؟ ما در کشور عزیزمان ایران با فرهنگ غنی چند هزار ساله، چیزی داریم به عنوان تعارف. یعنی همین طوری نمی رویم سر اصل مطلب. مثلا اگر بخواهیم کسی را از خانه مان بیرون کنیم، می گوییم «شب هم بمونید.. یه لقمه خوابه دیگه.» خب پس هر موقع بخواهیم بگوییم موسیقی سنتی، یکهو اسمش را نمی بریم؛ می گوییم موسیقی مدرن. (الان چیزی را که نوشتم خواندم و دیدم اصلا آن چیزی که منظورم بوده مشخص نشده ولی چون من جمعه ظهر دارم این مطلب را می نویسم و یک ساعت دیگر باید خانه عمه ام باشیم، نمی توانم بیشتر بازش کنم).
یک روز در آمریکا به نام حافظ ناظری نامگذاری شده است
آمریکا اگر جای درست و درمانی بود که آمریکا نبود. نه اینکه امکان اختصاص دادن یک روز در تقویم به نام یک موسیقیدان که دو تا آلبوم دارد نباشد ها نه، منظورم این است که آنجا هر اتفاقی که فکرش را بکنید (از نوع منفی) می افتد. البته منظورم این نیست که این یک اتفاق منفی بوده... اصلا ولش کنید. من امروز نمی توانم منظورم را برسانم.
حافظ ناظری لیونل مسی موسیقی است
نه اینکه به خاطر رفتن به خانه عمه ام که احتمالا قیمه هم پخته باشد، وقت نداشته باشم ها نه، این جمله آنقدر جالب است که ترجیح می دهم دست بهش نزنم. با خودتان!
نام این آلبوم، «اثر شماره یک کلاسیک جهان» است
حافظ ناظری اسم آلبومش را گذاشته اثر شماره یک کلاسیک جهان. اگر بخواهم ماجرا را برایتان شفاف سازی کنم مثالی می زنم؛ این نامگذاری مانند این است که من اسم ستونم را به جای چرت نویس، بگذارم اولین و تنهاترین ستون طنز مطبوعات که هیچ کجا شعبه ندارد.
درک این آلبوم ممکن است برای اجتماع به زمان نیاز داشته باشددارد، من می خواهم پا را فراتر نهاده و بگویم شما کلا برای درک شدن نیاز به زمان بیشتری دارید. کمی به ما وقت دهید ببینیم چه جوری باید شما را درک و هضم کنیم.
با تشکر از تمام خوانندگان این ستون، شما و صاحب اثر شماره یک موسیقی کلاسیک جهان را تنها گذاشته و به عمه ام می پیوندم.
امضا: چرت نویس

منبع :

حافظ

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات