زهرا ساروخانی در روزنامه قانون نوشت:

 ترانه علیدوستی در صفحه اینستاگرامش وصیت کرده که بروید زبان انگلیسی یاد بگیرید  و در ادامه گفته که فقط محمدجواد ظریف به زبان انگلیسی تسلط دارد. خانوم علیدوستی در همین چند جمله مرتکب اشتباهات فاحشی شدند از جمله بزرگ نمایی، کوچک نمایی، سیاه نمایی و عدم صداقت در برخورد با هواداران. در زیر به شفاف سازی چند مورد همت می گماریم:

1) سرکار خانوم ترانه به اصطلاح علیدوستی، شما فکر کردی کی هستی که ما را وصیت می کنی؟ پدربزرگ مایی، آقای حکایتی هستی، پدر پیر آن سه جوان کشاورزی که قبل از مرگش تکه های چوب به فرزندانش داد تا بشکنند، مربی پرورشی دوره سوم دبستانی، احسان علیخانی ای، ادمین صفحه سخنان کوروش کبیری، مجری برنامه فرصت برابری، نه واقعا بگو اگه چیزی هست ما هم وصیت کنیم. شما کلا یک فیلم بازی کردی که وسطاش به دریا افکنده شدی و آخرش هم نفهمیدیم آن جنازه که توی سردخانه بود تو بودی یا نه.

٢) شما فقط از محمدجواد ظریف نام بردید که نشان از عدم رجوع کافی شما به سایت باشگاه خبرنگاران جوان و متعاقبا فقر اطلاعاتی شما در مسائل زبان شناسی، سیاسی و تاریخی دارد. در این مملکت شاخصه هایی داریم که در ماه جولای یا همان تابستان خودمان می گویند «هَپی نیو یِر»، و منجربه تشکیل ستاد کشف و خنثی سازی این جمله به دستور مستقیم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور همه وقت ها می شوند. شاهدان عینی گزارش داده اند که اعضای این ستاد صبح ها بر سر کوبان وارد محل ستاد می شوند و تا پایان ساعت کاری صورت شان را خنج می کشند بلکه بتوانند دلیل استعمال این جمله را در آن زمان خاص مشخص کنند. شنیده ها حاکی از همکاری نزدیک، دوستانه و دوجانبه روسیه و اوکراین در این ستاد است. اخیرا نماینده روسیه در جمع خبرنگاران گفت: در زندگی جملاتی هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا می خورد و می تراشد. وی از روند رو به رشد دستاوردهای این ستاد پس از خواب اخیر محمود احمدی نژاد گفت و از ادامه تلاش نمایندگان مشترک چهار جهت جغرافیایی برای کشف زوایای پنهان این جمله خبر داد.

3) وقتی می گویید فقط محمد جواد ظریف، طبق اصل برهان خلف یا لانه کبوتری، یعنی کریمی قدوسی زبان انگلیسی نمی داند و شما یک اتفاق پیش پا افتاده و به تاریخ پیوسته را برای تضعیف اذهان عمومی دوباره وسط کشیده اید و قصد سیاه نمایی دارید. حالا ام پی تی، ان پی تی، تی ان تی، سرنتی پی تی، هرچی باشه گیر دادن باشه، گیر دادن یه دونه باشه، کفشای سفید پاشه.

4) این روزها همه مدرک آیلتس و تافل دارند، شما چطور؟ حتی دختر عمه نداشته من هم به کمک گوگل ترنسلیت به ابزار زبان انگلیسی مجهز می شود. اخبار غیررسمی از تسلط انگلیس غرب زده به زبان انگلیسی خبر می دهد و ممکن است هنگام مذاکرات هسته ای، جان کری که دست نشانده اوباماست از روند مذاکرات باخبر شود و به قول دوست و استاد عزیزم، دکتر کوچک زاده، این نوعی خیانت محسوب می شود. پس خانوم علیدوستی، وصیت کنید مردم زبان زرگری بیاموزند که بیگانگان را راهی بر فهم آن نیست، در غیر این صورت تو هم خائنی و بدون، فردا تو این کشور اگه داعش اومد، اولین کسی که ضربه می‏خوره ظریف است و دومی تویی.

4) خانوم ترانه، مگر شما به مخاطبین خود احترام می گذارید و آن ها را در جریان پایان فیلم قرار می دهید که حالا انتظار دارید به احترام شما بروند زبان انگلیسی یاد بگیرند؟ آن جنازه که توی سردخانه بود تو بودی یا نه؟ اگر تو نبودی و زنده هستی، با صابر اَبَر ازدواج می کنی یا شهاب حسینی؟ گِل بگیرند در این پایان های باز را. مُردیم از فضولی....
گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات