آکایران :آیدین سیارسریع در وبسایت چیزنا نوشت:
یکی از کارهایی که من معمولا به عنوان یک تفریح سالم بهش نگاه می کنم و ازش لذت می برم دیدن بیوی (Bio) هموطنان عزیزم در اینستاگرام است. حقیقتش چند وقتیه به جای فیلم و سریال می رم تخمه می گیرم و به تماشای بیوی کاربرهای اینستاگرام می شینم. این وسط چیزی که برام خیلی جالبه اصرار کاربران به نوشتن ماه تولدشونه. یعنی پروفایل طرف رو باز می کنی، می بینی به به… استاد فلسفه علم دانشگاه جرج تاون… به به صاحب کتُب ارزشمندِ فلان و بهمان… می آی پایین یهو می بینی نوشته: دی ماهی [قلب]! آدم واقعا از فلسفه و علم و دانش و دانشگاه ناامید می شه و به پوچی دنیا بیشتر پی می بره. بسیاری از دوستان دیگه معمولا به دی ماهی و مردادی و خردادی اکتفا نمی کنن و خودشون رو ملزم به این می دونن که بعد از ذکر این مهم جمله ای رو هم به عنوان حسن ختام اضافه کنن. مثلا به این بیو توجه کنید: من یه اسفندی ام… پرچمم بالاست. من تا مدت ها فکر می کردم پرچم کنایه از یکی از اعضای بدنه، مثلا طرف داره میگه دستام بالاست. هی می گفتم اینا چرا نمی رن جایی درمان کنن… بعدا که فهمیدم قضیه چیه باز هم نفهمیدم. به هرحال پرچم این دسته از دوستان و کسانی که در اون ماه به دنیا اومدن بالاست.
بنا به گزارش آکاایران : حالا اگه هیتلر و استالین و دکتر هانیبال لکتر و چند تا دراکولای دیگه هم در همون ماه به دنیا اومده باشن فرقی نمی کنه، همگی با ایشون زیر یک پرچم به طور کلی بالان! یه سری هم هستن که قشنگ می شه به عنوان فیلم رزمی از دیدنشون لذت برد. انگار وارد صفحه بروسلی شدی، یه فاز تهاجمی جدیای گرفتن که هر آن فکر می کنی الان با لگد از صفحه پرت می شی بیرون. این عزیزان معمولا با بیوهایی نظیر «من یه فروردینی ام، به من نزدیک نشو!»، «من یه آذرماهی ام… پس مواظب باش!» و «متولد ماه مهر… به من خیانت کنی دهنتو سرویس می کنم». ضمن اعلام ماه تولدشون به ارعاب و تهدید دیگر کاربران اینستاگرام می پردازن و اعلام می کنن که «دیگر فریب عشق را نخواهند خورد». حالا اینا از نظر میزان درگیری با اون عزیزی که توی بیوگرافی نوشته بود «علیرضا مال منه، دست کثیفت رو بکش کنار» عددی محسوب نمی شن. به هرحال از اونجایی که اکثر این کاربران از متولدین اواخر دهه هفتاد و اوایل هشتاد هستند این نگرانی وجود داره که با گذشت زمان در همین حالت ثابت بمونن، یعنی در جاهای دیگر هم هویت خودشون رو با ماه تولدشون معرفی کنن. مثلا فردا طرف بره جایی برای استخدام و بگن خودت رو معرفی کن و خلاصه رزومه ات رو بگو.
 با اعتماد به نفس سرش رو بگیره بالا و بگه: یه شهریوری… باهوش، دقیق، مغرور، خوشگل پسند، عاشق پاستیل! یا بپرسن آقا داماد چیکاره ان؟ بگه: فتوگرافر، مدل، اکتر، اینتریور دیزاینر… آزاد یونیورسیتی تهران سنتر برنچ… عشق من لیاقت می خواست که تو نداشتی! خب اینجوری بدبخت می شین که! لااقل بیو رو کامل نگین! به همون من امیرعلی ام یا من کاملیام بسنده کنید. ماه تولد هم به خدا معرف شخصیت شما نیست. نظافت در سرویس های بهداشتی بیشتر می تونه معرف شخصیت آدم باشه تا ماه تولد! از ما گفتن بود. دیگه خود دانید…

منبع :

طنز؛ نقش ماه تولد در بیوی اینستاگرام

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات