آکاایران: چندی پیش توسط دانشمندان ثابت شد که معماها نه تنها باعث بهبود حافظه شما می شوند بلکه باعث افزایش مهارت های تفکر شما نیز می شوند. و این تنها کودکان نیستند که می توانند از حل آنها سود ببرند بلکه برای بزرگسالان نیز مفید هستند.به همین خاطر در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, جدیدترین معماها را جمع آوری کرده ایم که به شما در افزایش توانایی های تفکر و همچنین افزایش توجه شما کمک می کند و به نوعی سرگرم کننده میباشد. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت ببرید.

جدیدترین معماهای سرگرم کننده همراه با جواب

جدیدترین معماهای سرگرم کننده همراه با جواب

معمای شماره 1
 
مردی در طبقه ی دهم یک ساختمان زندگی می کند. او هر روز برای رفتن به سرکار یا خرید با آسانسور به طبقه ی همکف می رود. اما هنگام برگشت، در طبقه ی هفتم از آسانسور پیاده می شود و بقیه ی راه تا خانه اش در طبقه ی دهم را از پله می رود.
 
چرا این کار را می کند؟

معمای شماره 2
 
اداره پست دولتی مغولستان قوانین سفت و سختی برای ارسال اجناس دارد: طول آن ها نباید بیشتر از یک متر باشد. برای ارسال اجناس بلندتر باید از سرویس های خصوصی استفاده کرد که هزینه ی بیشتری دارد و به علاوه، این شرکت های خصوصی بیشتر اوقات بسته ها را گم می کنند. بوریس چیز باارزشی داشت که باید از طریق پست آن را ارسال می کرد. این چیز باارزش یک فلوت قدیمی بود که متأسفانه طول آن ۱/۴ متر بود و امکان جدا کردن قطعات آن هم وجود نداشت. این فلوت از یک چوب یک تکه ی بلند آبنوس ساخته شده بود. در نهایت اما بوریس آن را از طریق پست دولتی مغولستان ارسال کرد.
 
او چطور این کار را انجام داد؟

معمای شماره 3
 
اگر توپ صورتی رنگ از سمت راست تصویر به حرکت درآید سر راه خود کدام ظرف ها را می شکند؟
 
جدیدترین معماهای سرگرم کننده همراه با جواب

معمای شماره 4
 
میان این معادله ها چه ارتباطی وجود دارد؟
 
جدیدترین معماهای سرگرم کننده همراه با جواب
 

معمای شماره 5
 
زنی دو پسر به دنیا آورد که هر دو در یک ساعت و یک روز و یک سال متولد شدند، اما دو قلو نبودند.
 
چطور چنین چیزی ممکن است؟
 
.
 
.
 
.
 
.
 
.
 
.
 
.
 
.
 
.
 
.
 
جواب معمای شماره 1
 
این مرد کوتوله است و دستش فقط تا دکمه ی طبقه ی ۷ می رسد.

جواب معمای شماره 2
 
بوریس فلوت را به صورت اریب در جعبه ای به طول و عرض یک متر گذاشت که اندازه ی آن مطابق قوانین پست دولتی مغولستان بود. قطر جعبه، از یک گوشه ی آن به گوشه ی دیگرش ۱/۴ متر بود.

جواب معمای شماره 3
 
فقط ظروف B و C می شکنند.
 
جدیدترین معماهای سرگرم کننده همراه با جواب

جواب معمای شماره 4
 
نباید روی ارقام بزرگی که در جواب معادله ها وجود دارد تمرکز کنید. در حقیقت باید آن ها را نه یک عدد واحد، بلکه ترکیبی از چند عدد کوچک تر درنظر بگیرید.
 
در حقیقت هر عددی که در سمت راست معادله قرار گرفته در واقع ترکیبی است از نتیجه ی به ترتیب ضرب، جمع و تفریق دو عدد سمت چپ معادله.
 
مثلاً در معادله ی اول ۱۶۱۰۶= ۲ + ۸ :
 
۱۶ = ۲ * ۸
 
۱۰ = ۲ + ۸
 
۶ = ۲ – ۸

جواب معمای شماره 5
 
آن ها نه دوقلو، بلکه سه قلو بودند.
گردآوری توسط بخش تست هوش ،سوال هوش،چیستان،معما سایت آکا
تبلیغات