معماهای تصویری

آکاایران: مغز انسان ها همانند دیگر عضلات بدن نیازمند ورزش می باشد، چرا که با ورزش دادن آن از بسیاری مشکلات مربوط به مغز همچون زوال عقل و مهم ترین آن که آلزایمر می باشد، جلوگیری خواهد شد و مغز را در جهت صحیح می توان تقویت نمود. پس خودتون رو برای به چالش کشیدن مغز و ورزش دادن آن آماده کنید. مانند مطلب که قبل تر(اینجا ببنید...) منتشر کردیم در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا سری دوم از تصاویری را گردآوری کرده ایم که شما باید اشیا یا موجودات پنهانِ حاضر در تمام تصاویر را پیدا کنید.امیدواریم از مطالعه و مشاهده این تصاویر لذت ببرید.پاسخ تمام تصاویر در انتهای مقاله قرار داده شده است.


1. وقتی یک هلی‌کوپترِ جنگی بزرگ را گم می‌کنید!

معماهای تصویری

هیچ‌وقت به این موضوع فکر کرده‌اید که دلیلِ پشتِ رنگ و طرح ماشین‌های جنگی چیست، این تصویر پاسخ مناسبی برای این سوال است. در این تصویر یک هلی‌کوپترِ جنگی در حال پرواز وجود دارد و سعی کنید در کمتر از 10 ثانیه آن را پیدا کنید.


2. عنکبوتی که عاشق کیک بود!

معماهای تصویری

فردی این عکس از کیکِ با طعمِ قهوه و گردواش را با بقیه به اشتراک گذاشته و از کاربران دیگر خواسته مکانِ عنکبوتِ حاضر در این عکس را مشخص کنند.


3. سگ کوچکی که دوست دارد در میان برگ‌ها غلت بزند!

معماهای تصویری

این تصویر هم می‌تواند چالشی حسابی برای چشمان شما باشد. همان‌طور که از عنوان مشخص است در میانِ انبوه برگ‌های خشک یک سگ کوچک هم مشغول خوش‌گذرانی است و شما باید در کمترین زمان ممکن این سگ بامزه را پیدا کنید.


4. پلنگِ برفیِ کمین کرده و بارال‌های بی‌نوا!

معماهای تصویری

حتما در نگاه اولی که به این تصویر می‌اندازید متوجه چند گوسفندِ وحشی هیمالیایی یا به قول مردم هندوستان بارال می‌شوید اما آیا توانستید پلنگ برفیِ کمین کرده را هم پیدا کنید؟ اگر بدون نگاه به پاسخِ تصاویر موفق شدید پلنگ برفی را پیدا کنید حتما زمانتان را در بخش کامنت‌ها با ما و بقیه کاربران به اشتراک بگذارید.


5. قورباغه‌ات را پیدا کن!

معماهای تصویری

در نقطه‌ای از این تصویر یک قورباغه کوچک بدون توجه به دور و بر مشغول تفکر است. سعی کنید در کمتر از 12 ثانیه مکان این قورباغه را مشخص کنید.


6. شیرِ کوهی و گوزن

معماهای تصویری

در نگاه اول به نظر می‌رسد سوژه این عکس همین گوزنِ یا اِلکِ نزدیک به لنز است اما اگر به اندازه کافی تیزبین باشید می‌توانید سوژه اصلی این تصویر که یک شیرِ کوهیِ در کمین نشسته و آماده برای حمله است را پیدا کنید.

7. یکی شدن با محیط به سبک جغدها

معماهای تصویری

با توجه به نوع تصویر و بزرگی سوژه احتمالا کار خیلی سختی برای یافتنِ جغد نخواهید داشت اما این دلیل خوبی نیست که مهارت جغد در یکی شدن با محیط را ستایش نکنیم.


8. حیوانی به بزرگی زرافه چگونه ممکن است پنهان شود؟

معماهای تصویری

در این تصویر باید به دنبال یک زرافه بالغ و بزرگ بگردید و با توجه به اندازه این پستاندار، باید بتوانید در کمتر از 5 ثانیه این مسئله را حل کنید.


9. متاسفانه گوشی تلفنم را گم کردم

معماهای تصویری

این تصویر برای افرادی که ادعای تیزبینی دارند چالش مناسبی است. روی سطح این فرش یک گوشی تلفن قرار داده شده است و باید هشدار بدهم باتوجه به شباهت طرح و رنگِ قابِ این تلفن با الگوی فرش، کار راحتی در پیش ندارید. سعی کنید در کمتر از 20 ثانیه گوشی تلفن را پیدا کنید.


10. گربه چهارم کجاست؟

معماهای تصویری

برخلاف آن‌چه در نگاه اول به نظر می‌رسد در این تصویر 4 گربه وجود دارد. سعی کنید در زمانی کمتر از 8 ثانیه گربه چهارم که به دوربین هم زل زده است را پیدا کنید.


11. سگِ هاسکیِ من را پیدا کنید

معماهای تصویری

در این تصویر یک سگ از نژاد هاسکی وجود دارد و مشغول تماشای عکاس است. می‌توانید این سگ را در کمتر از 5 ثانیه بیابید؟


12. یک سگِ دیگر در نقطه‌ای غیرمعمول!

معماهای تصویری

مانند تصویر قبلی در این تصویر هم یک سگ حاضر و مشغول بررسی اوضاع است. سعی کنید در کمتر از 12 ثانیه این سگ را پیدا کنید.


پاسخ تصاویر:1.

معماهای تصویری

2.

معماهای تصویری

3.

معماهای تصویری

4.

معماهای تصویری

5.

معماهای تصویری

6.

معماهای تصویری

7.

معماهای تصویری

8.

معماهای تصویری

9.

معماهای تصویری

10.

معماهای تصویری

11.

معماهای تصویری

12.

معماهای تصویری

گردآوری توسط بخش تست هوش ،سوال هوش،چیستان،معما سایت آکا
تبلیغات