آکاایران: برای آنکه بتوانیم دنیای اطراف مان را ببینیم چشمان ما نور را می‌گیرد و آن را تبدیل به سیگنال‌های الکتریکی می‌کند که به مغز ما ارسال می‌شوند تا شکل اجسام را درک کند.

اما برای آنکه این اتفاق افتد باید دیدمان را تربیت کنیم. این کار ممکن است کمک کند حتی کوچک‌ترین جزئیات تصاویری که می‌بینید از چشم تان پنهان نماند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای شروع معما‌هایی که برای تیزبینی شما هستند را حل کنید. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, باید عکس های پنهان شده در تصاویر را پیدا کنید. جواب معما‌ها هم در انتهای مطلب آمده است.


1- یک عالمه فیل و یک موز و یک کلاه و یک قلب!

معمای تست هوش

اگر در تصاویر قبلی، عملکرد خوبی از خودتان به نمایش گذاشته‌اید احتمالا برای حل کردن این یکی کار سختی نخواهید داشت. به این تصویر پر از فیل خیره شوید و می‌توانید برای آماده کردن چشم‌هایتان اول به دنبال یک موز و یک کلاه بگردید. موز و کلاه را به سادگی پیدا کردید؟

دوباره سراغ کرنومترتان بروید و سعی کنید در مدت 18 ثانیه، یک قلب کوچک را در این تصویر پر از فیل‌های بزرگ بیابید.


2- این همه آدم و فقط یک عدد گربه

معمای تست هوش

اگر تا به اینجای این مقاله عملکرد خوبی از خودتان به جا گذاشته‌اید و حالا حسابی نسبت به تیزبینی‌تان مغرور شده‌اید باید بگویم برای پیدا کردن شکل پنهان در این تصویر باید فشار بیشتری به چشم‌ها و مغزتان بیاورید. در این تصویرِ پر از صورت‌های مختلفِ آدم‌ها، فقط و فقط یک گربه وجود دارد و برای یافتن آن باید حسابی به خودتان فشار بیاورید. البته که برای یافتن این گربه تمام روز را وقت ندارید و اگر دوست دارید احساس کنید در این زمینه از اکثر مردم دنیا بهتر هستید باید این گربه را فقط در 17 ثانیه بیابید.


3- آیا ادعای قرار گرفتن در بین ۱۰% انسان‌های تیزبینِ دنیا را دارید؟

معمای تست هوش

در تصویری که مشغول تماشایش هستید، 10 شکل پنهان شده است و اگر ادعای تیزبین بودن دارید باید بتوانید این 10 شکل را در کمتر از 15 ثانیه پیدا کنید. سخت شد نه؟

اگر فکر می‌کنید برای حل این آخرین تصویر هم به مشکلی برنخواهید خورد و نیازی به راهنمایی ندارید، ادامه این پاراگراف را نخوانید و سراغ تصویر بروید اما برای بقیه باید بگویم در این تصویر باید به دنبال این اشکال بگردید:غاز، اسب، کروکدیل، آهو، فیل، گاو، خروس، طوطی، روباه. اگر تمام این 9 حیوان را یافتید و هنوز زمانتان به پایان نرسیده است باید تصویر برعکسِ مردی که ظاهرا در حال سیگار کشیدن است را هم بیابید.

اگر موفق شدید تمام این 10 شکل پنهان را فقط در زمان 15 ثانیه پیدا کنید، حق دارید حس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید و بنابر ادعای سازنده این تصویر، شما جزء 10 درصد آدم‌های تیزبینِ دنیا هستید  و دقت و توجه و تمرکزتان از 90 درصدِ مردم دنیا بهتر است.

4- چقدر سریع می‌توانید همه پانداها را پیدا کنید؟

معمای تست هوش

بهتر است برای استراحت کمی چشمانتان را ببندید و بعد با تمام دقتتان و البته همراه یک ساعت ثانیه شماردار یا کرنومتر گوشی تلفنتان سراغ تصویر اول بیایید. در این تصویر به طرز هنرمندانه‌ای 12 پاندا پنهان شده است، درواقع به غیر از 3 پاندای مشخص وسط صفحه، شما باید 9 پاندای دیگر را بیابید و برای یافتن همه آن‌ها شما فقط 30 ثانیه فرصت دارید.

برای اینکه همین اول کاری بیش از حد کارتان سخت نشود بهتر است یک راهنمایی کوچک هم از من داشته باشید و وقت بیشتری را به کناره‌ها و گوشه‌های تصویر اختصاص دهید. اگر موفق شدید در زمان تعیین شده 30 ثانیه‌ای، تمام پانداها را پیدا کنید حتما زمانتان را با ما و بقیه کاربران برترین‌ها در میان بگذارید.


5- ۲۹ ثانیه برای یافتن تنها یک روباه!

معمای تست هوش

این بار نسبت به دفعه قبلی، یک ثانیه زمان کمتری دارید، با این تفاوت که تنها باید یک شکل را بیابید. در این تصویر رازآلود از یک جنگل، تصویر یک روباه پنهان شده است و وقت آن است که تیزبینی‌تان را محک بزنید.

راهنمایی من برای این تصویر این است که به دنبال یک روباه واقعی نگردید و صرفا چشمتان را برای یافتن شکلی که روباه را تداعی می‌کند، روی تصویر متمرکز کنید.


6- یک گرگ پنهان که به خوبی راه و رسم استتار را بلد است

معمای تست هوش

برای این تصویر هم فقط از شما خواسته شده یک مورد را پیدا کنید و برای یافتن آن تنها 18 ثانیه زمان دارید. این بار در این تصویر یک گرگ واقعی در حال تماشای شماست. آن‌قدر حواسِ جمعی دارید که بتوانید در 18 ثانیه این گرگ را از محیط پشتش تشخیص دهید؟

 

و اما حل معمای تصاویر

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

حل معمای شماره 1

روش اول

معمای تست هوش

روش دوم

معمای تست هوش


حل معمای شماره 2

معمای تست هوش


حل معمای شماره 3

معمای تست هوش

در نهایت فراموش نکنید نظراتتان را هم درباره علاقه و حستان به مقاله‌های کم و بیش همین سبکی و هم درباره میزان توفیقتان در یافتن تصاویر پنهان با ما و بقیه کاربران برترین‌ها در میان بگذارید.

حل معمای شماره 4

معمای تست هوش


حل معمای شماره 5

معمای تست هوش


حل معمای شماره 6

معمای تست هوش


 

گردآوری توسط بخش تست هوش ،سوال هوش،چیستان،معما سایت آکا
تبلیغات