معماهای سخت

آکاایران: 20 معما ساده و سخت تصویری | معماهای سخت همراه با عکس

آکاایران: 20 معما ساده و سخت تصویری

معما کمک بزرگی به رشد ذهن و فکر و التیام عملکرد مغز خواهد کرد . معما غیر از فواید فکری زیاد برای مغز یک سرگرمی بسیار جالب است که میتوانید در دورهمی یا اوقات فراغت حل کنید. در این جا 20 معمای جالب تصویری را برای شما جمع آوری کردیم که میتوانید بادقت حل نمایید. در آخر پاسخ معما ها داده شده است که میتوانید بخوانید.

معمای تصویری شماره ۱

زنی دوستش را به صرف شام به خانه ی خود دعوت میکند. او برای شام کباب و پوره ی سیب زمینی درست میکند. برای دسر، زن یک سیب را دو نیم میکند، یک نصفه ی ان را به همراه مقداری خامه ی شیرین به دوستش میدهد و بقیه ی خامه در ظرف دیگری باقی می ماند.

معماهای سخت

زنِ میزبان نصفه ی خودش از همان سیب را می خورد. دوست زن بر اثر مسمومیت می میرد، اما زنِ میزبان علیرغم این که از همان سیب خورده بود، زنده میماند. چه اتفاقی افتاده است؟

معمای جالب شماره ۲

مردی بنام تام به همراه دوستش کریس روز یکشنبه را برای گردش به بیرون شهر میرود و پیش از آن برادرش دَن را از این موضوع باخبر میکند. شنبه ی هفته ی بعد پلیس جسد تام را در جنگل پیدا میکند. دن میگوید که تمام هفته را مشغول کار بوده است.

معماهای سخت

از طرفی، کریس را سرگردان، جایی در اتوبان پیدا میکنند. کریس می گوید که بعد از آنکه او و تام به مقصد رسیدند، او در جنگل گم شد و حالا تازه مسیر برگشت را پیدا کرده است. به تصویر بالا نگاه کنید و بگویید که کدام یک از آن ها دروغ میگوید.

معمای بسیار جالب شماره ۳

شما باید اسم قربانی و قاتل را حدس بزنید. دراین جا پنج مرد وجود دارد و سرنخ های موجود به این شرح هستند: یکی از این مردان، به یکی از پنج نفر دیگر شلیک کرد و او را کشت. دَن دیروز به همراه یکی مردان از بی گناه این جمع در یک مسابقه ی ماراتن در شهر نیویورک شرکت کرد. مایک قبل از نقل مکان به شهر، کشاورز بود.

معماهای سخت

جِف یک مشاور درجه یک در امور کامپیوتری است و قصد دارد هفته ی اینده رایانه نوین بِن را برایش نصب کند. قاتل ماه پیش یک پایش را از دست داد. بِن اولین بار شش ماه قبل با جک آشنا شد. جک از زمان وقوع این جنایت، گوشه نشین شده است. دَن قبلاً الکل زیاد مصرف می کرد. بِن و جِف آخرین کامپیوترهایشان را خودشان نصب کردند. قاتل، برادر جک است. انها در شهر سیاتل بزرگ شدند.

معمای فکری شماره ۴

معماهای سخت

جسد مردی را در زمینی پوشیده از برف پیدا میکنند. تنها مدرک باقیمانده تعدادی ردپا وسط دو خط موازی بود. پلیس باید دنبال چه کسی بگردد؟

معمای شماره ۵

مرد ثروتمندی در کلبه ی کوچکی به تنهایی زندگی میکند. این مرد بخاطر معلولیتی که دارد همه ی ی ی خریدهایش را برایش ارسال می کنند. پستچی ای که همیشه برای تحویل نامه ها و روزنامه به کلبه ی این مرد میرود، یک روز پنجشنبه متوجه می شود در کلبه نیمه باز مانده است.

معماهای سخت

پستچی بعد از ورود به کلبه، با جسد غرق در خون مرد مواجه می شود. روی پیشخوان کلبه، دو شیشه شیر، روزنامه ی روز دوشنبه، یک کاتالوگ، کاغذ تبلیغات و یک نامه ی باز نشده وجود دارد. وقتی شرلوک هلمز به کلبه می رسد، به پلیس ها میگوید که قاتل، مرد پستچی است. هلمز از کجا این را فهمیده؟

معمای عدد ۶

دو دوست به قصد کوهنوردی با هم به سفر میروند. اما فقط یکی از انها از سفر بر می گردد و میگوید که دوستش هنگام بالا رفتن از کوه لیز خورده و مرده است.

معماهای سخت

بعد از بررسی های بیشتر، پلیس او را دستگیر میکند و به او می گویند که با آژانس مسافرتی ای از انها بلیت گرفته بود تماس داشتند و میدانند که او دوستش را کشته است. این مرد هیچ کس را از سفرشان باخبر نکرده بود. پس پلیس از کجا فهمیده که او قاتل بوده؟

معمای عدد ۷

مردی بنام ایوان به پلیس زنگ می زند و میگوید که جسد دوستش لیام را در ساحل پیدا کرده است. ایوان میگوید او خانه ی ساحلی اش در کالیفرنیا را یک هفته در تابستان به لیام اجاره داده بود و حالا تازه از سفر کاری یک ماهه اش به آرژانتین بازگشته.

معماهای سخت

او می گوید که هوای آرژانتین به شدت سرد بوده اما وقتی پلیس ها به محل میرسند فوراً متوجه می شوند که ایوان دروغ گفته است. به تصویر بالا نگاه کنید و علت را حدس بزنید.

معمای عدد ۸

معماهای سخت

در تصویر بالا دو زن را می بینید که یکی از آن ها ده سال در فقر زندگی کرده و به تازگی یک مرد را به قتل رسانده تا بدهی سنگینش را پرداخت کند. می توانید بگویید که این زن کدام یک از آن ها است؟

معمای عدد ۹

معماهای سخت

کدام یک از افراد حاضر در تصویر بالا از اسباب بازی فروشی دزدی کرده اند؟ فقط تیزبین ها می توانند جواب بدهند. راهنمایی: دزد، پسربچه نیست.


معماهای سخت همراه با عکس

جواب های معماهای بالا را اینجا بخوانید:

جواب ها معمای شماره 1:

معماهای سخت

سم در خامه ی شیرین بود.

جواب معمای 2:

معماهای سخت

کریس دروغ می گوید. بعد از یک هفته سرگردانی در جنگل، چطور صورتش اصلاح شده و هیچ ریشی ندارد؟

جواب معمای 3:

جِف قاتل مایک است. اما از کجا باید این را بفهمیم؟ جک قاتل نیست، چون برادر قاتل است. دَن قاتل نیست چون در ماراتن شرکت کرده، در حالی که قاتل به تازگی یک پایش قطع شده. بِن قاتل نیست چون تازه با جک آشنا شده، در حالی که جک و قاتل با هم بزرگ شدند.

معماهای سخت

ما می دانیم که جِف هنوز زنده است چون می خواهد رایانه نوین بِن را هفته ی دیگر برایش نصب کند. مایک با جک بزرگ نشده. اگر جک، دَن، بِن و جِف هنوز زنده هستند، پس مایک مرده است. تنها نتیجه ای که می توان گرفت این است که جِف قاتل بوده است.

جواب معمای 4:

معماهای سخت

کسی که ویلچر دارد.

جواب معمای 5:

معماهای سخت

آخرین روزنامه ی موجود در کلبه روزنامه ی دوشنبه بوده و نبود روزنامه های سه شنبه و چهارشنبه نشان می دهد که پستچی از مرگ مرد ساکن کلبه خبر داشته و به همین خاطر برایش روزنامه ای نبرده.

جواب معمای 6:

معماهای سخت

مرد یک بلیت رفت و برگشت برای خودش و یک بلیت یک طرفه برای دوستش گرفته بود.

جواب معمای 7:

معماهای سخت

وقتی در کالیفرنیا تابستان است، در آرژانتین زمستان است. اما این مرد روی صورتش جای آفتاب سوختگی دارد، بنابراین او نه در آرژانتین، بلکه در کالیفرنیا بوده.

جواب معمای 8:

جواب، زن سمت چپ یعنی A است. کسانی که درآمد کمتری دارند، پول های خود را بیشتر صرف خریدن چیزهایی میکنند که انها را ثروتمندتر نشان دهد، مثل کفش های پاشنه بلند، لباس هایی که جلب توجه میکند «چه بهتر که برند لباس در چشم باشد» و آرایش غلیظ.

معماهای سخت

این افراد معمولاً بیشتر از درآمدشان خرج میکنند، بنابراین یک یخچال کاملا پر برای یک دختر تنها، همه ی ی چیز را معلوم میکند.

جواب معمای 9:

دزد، زنی است که لباس زرد به تن دارد. طبق راهنمایی، دزد، پسر بچه نیست. از طرفی، این اسباب بازی فروشی عروسک های کوچکی مثل خرس داخل کیف زن یا خرگوش داخل ساک مرد نمی فروشد.

معماهای سخت

این اسباب بازی فروشی توپ می فروشد و زنی که لباس زرد پوشیده یکی از توپ ها را زیر لباسش پنهان کرده، طوری که باردار به نظر برسد.


حتما بخوانید:  14 معما جالب و ساده ولی پیچیده برای سنجیدن هوش شما


 پرطرفدار ترین معماهای تصویری جهان

۱۰ معمای تصویری پربازدید جهان ؛ اغلب از تصاویر کارتونی هنرمند خلاقی موسوم به Gergely Dudás تهیه شده اند. این هنرمند برای نقاشی های کارتونی بسیار جالبی که دارد در سراسر جهان شناخته شده است. از آنجا که معما و بخصوص چالش های تصویری از جمله محبوب ترین سرگرمی های دنیای مدرن بشمار میروند.

معماهای سخت

۱- دراین جا مجموعه بزرگی از گردهمایی گربه هایی را می بینید که دم همه ی ی آن ها بالاست. حالا سوال اینجاست که آیا میتوانید در میان انها، خرگوش گوش دراز تنها را پیدا کنید؟

معماهای سخت

۲- آیا میتوانید در میان این همه ی ی بستنی قیفی یک عدد آب نبات چوبی را پیدا کنید؟

معماهای سخت

۳- در تصویر زیر پیک نیک کردن حیواناتی را مشاهده می کنید که مشغول خوردن بستنی، توپ بازی کردن و لذت بردن از هوای تابستانی هستند. اما دو تصویر چپ و راست ۷ اختلاف با هم دارند، آیا میتوانید این اختلاف ها را پیدا کنید؟

معماهای سخت

۴- یکی از این ببرها جفت دوقلو ندارد آیا می توانید آن را پیدا کنید؟

معماهای سخت

۵- در میان این همه ی ی پاندا یک عدد توپ فوتبال وجود دارد، آیا میتوانید آن را پیدا کنید؟

معماهای سخت

۶- آیا میتوانید یک عدد قلب را در میان این همه ی ی فیل خوش رنگ و قشنگ پیدا کنید؟

معماهای سخت

۷- در میان همه ی ی این ساک های کادویی یک عدد کارت قرار دارد، آیا میتوانید آن را پیدا کنید؟

معماهای سخت

۸- آیا میتوانید چوب جادویی را در میان این همه ی ی شکلات هالووین پیدا کنید؟

معماهای سخت

۹- یک ستاره در میان این همه ی ی کدوحلوایی وجود دارد، میتوانید آن را پیدا کنید؟

معماهای سخت

۱۰- آیا می توانید آدم برفی را میان این همه ی ی دانه برف پیدا کنید؟


جواب معماهای سخت بالا:

اگر معما حل شود آسان شود :

در پایین می توانید پاسخ معماها را مشاهده نمایید.

معماهای سخت

۱- خرگوشِ تنها را میتوانید در پایین گوشه سمت چپ تصویر ببینید.

معماهای سخت

۲- یک آب نبات صورتی کوچک در گوشه سمت راست تصویر قرار دارد.

معماهای سخت

۳- از حروف اضافه ی نوشته ها گرفته تا بستنی اضافی، ۷ اختلاف دو تصویر بالا هستند.

معماهای سخت

۴- این ببر، برادر دوقلو ندارد.

معماهای سخت

۵- پیدا کردن توپ آسان نیست اما میتوانید در تصویر زیر جای دقیق آن را مشاهده کنید.

معماهای سخت

۶- یک قلب صورتی بسیار کوچک در گوشه ی بالای سمت چپ تصویر جای خوش کرده است.

معماهای سخت

۷- کارت قرمز با طرح کاج بند ندارد، یعنی کارت پستال است.

معماهای سخت

۸- اگر این چوب را پیدا کرده باشید باید به شما برای این همه ی ی دقت تبریک گفت.

معماهای سخت

۹- اگر این ستاره کوچک را دیده باشید که باید بگوییم چشمان بسیار تیزبین و دقیقی دارید.

معماهای سخت

۱۰- آدم برفی کوچک کاملا نامحسوس در گوشه سمت چپ نشسته و فاقد شک پیدا کردنش چندان آسان نیست.

امیدواریم از این معماهای جالب و سخت استفاده برده باشید و توانسته باشید سریع این معماها را حل کنید. در آخر میتوانید معماهای دیگر زیادی را حل کنید و لذت ببرید.

.

منبع : talab.org

گردآوری توسط بخش تست هوش ،سوال هوش،چیستان،معما سایت آکا
تبلیغات